44113 Julius Mankell, "Anteckningar rörande Svenska Regementers Historia" samt Gustavsberg, tallrikar med militär dekor 11st, 1860-tal

44113a_8dbc898302df1a3_med.jpeg
  • 44113a_8dbc898302df1a3_sm.jpeg
  • 44113b_8dbc89830bf5a19_sm.jpeg
  • 44113c_8dbc898318eaac9_sm.jpeg
  • 44113d_8dbc898325acf5c_sm.jpeg
  • 44113e_8dbc8983342c10a_sm.jpeg
  • 44113f_8dbc898343665c2_sm.jpeg
  • 44113g_8dbc898350591b7_sm.jpeg
  • 44113h_8dbc89835e9151a_sm.jpeg
  • 44113i_8dbc89836b1938b_sm.jpeg
  • 44113j_8dbc8983799e2b1_sm.jpeg
  • 44113k_8dbc8983859ec6e_sm.jpeg
  • 44113l_8dbc89839396ab0_sm.jpeg
  • 44113m_8dbc8983a23df32_sm.jpeg
  • 44113n_8dbc8983ae0fcb9_sm.jpeg
  • 44113o_8dbc8983bb02eed_sm.jpeg
  • 44113p_8dbc8983c728e19_sm.jpeg
  • 44113q_8dbc8983d67acd7_sm.jpeg
  • 44113r_8dbc8983e41e8c8_sm.jpeg
  • 44113s_8dbc8983f15de05_sm.jpeg
  • 44113t_8dbc8983fda9e0c_sm.jpeg
  • 44113u_8dbc89840c70684_sm.jpeg
  • 44113v_8dbc8984195237e_sm.jpeg
  • 44113x_8dbc898425dd2bf_sm.jpeg
  • 44113y_8dbc8984344039d_sm.jpeg
  • 44113z_8dbc898442f6408_sm.jpeg
  • 44113A_8dbc89844fe5434_sm.jpeg
  • 44113B_8dbc89845cf49da_sm.jpeg
  • 44113C_8dbc89846b501e7_sm.jpeg
  • 44113D_8dbc89847844473_sm.jpeg
  • 44113E_8dbc898486b001b_sm.jpeg

Inga illustrationer finns kvar i boken. Mått 49x39cm.

Tallrikarna har slitage och vissa sprickor och lagningar. Diameter 21cm.

  • Proveniens:Från Ystads Militärmuseums samlingar.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK