46757 Johan August Von Borck, uniformsteckningar, färglagda bläckteckningar, 1800-talets första hälft, 27 teckningar i 7 tavlor

46757a_8dc05e78250670d_med.jpeg
  • 46757a_8dc05e78250670d_sm.jpeg
  • 46757b_8dc05e783102bf9_sm.jpeg
  • 46757c_8dc05e78458519d_sm.jpeg
  • 46757d_8dc05e7866479f7_sm.jpeg
  • 46757e_8dc05e7886c4655_sm.jpeg
  • 46757f_8dc05e78a55e8bb_sm.jpeg
  • 46757g_8dc05e78c5256c1_sm.jpeg
  • 46757h_8dc05e78e729737_sm.jpeg
  • 46757i_8dc05e790731714_sm.jpeg
  • 46757j_8dc05e79275766b_sm.jpeg
  • 46757k_8dc05e79457d85c_sm.jpeg
  • 46757l_8dc05e7962a0f15_sm.jpeg
  • 46757m_8dc05e7981e44f2_sm.jpeg
  • 46757n_8dc05e79a3c2fb4_sm.jpeg
  • 46757o_8dc05e79c237ed9_sm.jpeg
  • 46757p_8dc05e79e11de0d_sm.jpeg
  • 46757q_8dc05e79feccb64_sm.jpeg
  • 46757r_8dc05e7a1e0062e_sm.jpeg
  • 46757s_8dc05e7a39472e5_sm.jpeg
  • 46757t_8dc05e7a4be26b7_sm.jpeg
  • 46757x_8dc05e7aa2dc8ba_sm.jpeg
  • 46757y_8dc05e7ac0e6491_sm.jpeg
  • 46757z_8dc05e7ae1eb191_sm.jpeg

Solblekta. Bruks/ålderslitage på ram och bakrundsfond.

Största 39x82cm.

  • Proveniens:Från Ystads Militärmuseums samlingar.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK