51359 Mattias Mikaelsson, OBH Nordica, "Supreme Steel", grytor, 6 delar

51359a_8dc6f36deabf41c_med.jpeg
  • 51359a_8dc6f36deabf41c_sm.jpeg
  • 51359b_8dc6f36dff298ea_sm.jpeg
  • 51359c_8dc6f36e1e956df_sm.jpeg
  • 51359d_8dc6f36e3f82e91_sm.jpeg
  • 51359e_8dc6f36e6183242_sm.jpeg
  • 51359f_8dc6f36e83e95b9_sm.jpeg
  • 51359g_8dc718ae722b222_sm.jpeg

Från OBH Nordicas websida:

"Supreme Steel är en serie kokkärl och stekkärl designade av Mattias Mikaelsson. Kärlen är av mycket hög kvalitet och tillverkade av rostfritt 18/10 stål. Beteckningen 18/10 innebär att stålet innehåller 18% krom och 10% nickel, det ger en optimal beständighet mot rost och ger lång hållbarhet. Kärlen har en botten med inkapslad 5 mm tjock aluminiumkärna för extra bra värmeledning. Handtagen på Supreme Steel har en unik design som gör att du lätt kan hälla av vätskan genom silen i locket, utan att behöva hålla i själva locket. Stekpannan har en beläggning av Teflon Platinum som är en treskiktsbeläggning med mycket goda ”släpp lätt”-egenskaper. Samtliga modeller i serien fungerar på alla typer av spisar, såsom: • induktion • elektrisk spis • keramisk häll • gasspis • halogenplattor"

  • Skick:Bruksslitage. stekkärlet har slitage och repor

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK