51658 Burk med lock, Kina, republik, dekor av Dou Yujuns söner "de fem drakarna", 1900-tal

51658h_8dc7631ddf20fab_med.jpeg
  • 51658h_8dc7631ddf20fab_sm.jpeg
  • 51658a_8dc7631d2433781_sm.jpeg
  • 51658b_8dc7631d333ae15_sm.jpeg
  • 51658c_8dc7631d4b6ce38_sm.jpeg
  • 51658d_8dc7631d5db8020_sm.jpeg
  • 51658e_8dc7631d7cbd780_sm.jpeg
  • 51658f_8dc7631d9d2a24f_sm.jpeg
  • 51658g_8dc7631dc44022d_sm.jpeg
  • 51658i_8dc7631df1e3f37_sm.jpeg
  • 51658j_8dc7631e11cfc74_sm.jpeg
  • 51658k_8dc7631e3665ca8_sm.jpeg
  • 51658l_8dc7631e5549e64_sm.jpeg
  • 51658m_8dc7631e727e5a3_sm.jpeg

Märkt i botten med rött märke, linzhi chengxiang ( qilins fotspår förutsäger lycka).

  • Skick:Gott skick, smärre slitage på förgyllda kanter.
  • Storlek:Höjd 22cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK