54806 Malmö Poliskår 1924, fotomontage i ram med handkolorerade insignier samt handskrivna namn

54806a_8dccca6f01b98e5_med.jpeg
  • 54806a_8dccca6f01b98e5_sm.jpeg
  • 54806b_8dccca6f0e25ef2_sm.jpeg
  • 54806c_8dccca6f1b471f0_sm.jpeg
  • 54806d_8dccca6f3f5d763_sm.jpeg
  • 54806e_8dccca6f63df116_sm.jpeg
  • 54806f_8dccca6f8b17d78_sm.jpeg
  • 54806g_8dccca6fab6d435_sm.jpeg
  • 54806h_8dccca6fcda6d2b_sm.jpeg
  • 54806i_8dccca6fefbdc55_sm.jpeg
  • 54806j_8dccca70121505b_sm.jpeg
  • 54806k_8dccca702f82070_sm.jpeg
  • 54806l_8dccca7054c6c37_sm.jpeg
  • 54806m_8dccca7074cc29a_sm.jpeg
  • 54806n_8dccca70958e6ad_sm.jpeg
  • 54806o_8dccca70b5919c5_sm.jpeg
  • 54806p_8dccca70d527a0c_sm.jpeg

Fotograferat av Kungliga Hovfotografen Albert Wilhelm Rahmn som tex var officiell fotograf på Baltiska utställningen 1914.

  • Skick:Gott skick på bladet, underliggande bladet har smärre fuktskador samt slitage på ramen.
  • Storlek:68x58cm.

Värdering1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK