38043 Doria Lichtenwerken, Österrike, taklampor i glas och mässing, 1 par

38043a_8db350a483db0c9_med.jpeg
  • 38043a_8db350a483db0c9_sm.jpeg
  • 38043b_8db350a489a1ef8_sm.jpeg
  • 38043c_8db350a48e1424a_sm.jpeg
  • 38043d_8db350a48f48559_sm.jpeg
  • 38043e_8db350a47ffc4bc_sm.jpeg
  • 38043f_8db350a4889dd56_sm.jpeg
  • 38043g_8db350a48c563e7_sm.jpeg

Stomme i mässing. Bottenskål samt cylinderprismor i frostat glas.

1960-tal

Lätt bruksslitage. Ej funktionstestad.

Diameter 32cm

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK