55637 Äldre mynt, svenska och utländska, 6st,

55637a_8dcddf34a746e23_med.jpeg
  • 55637a_8dcddf34a746e23_sm.jpeg
  • 55637b_8dcddf34afb6cb9_sm.jpeg
  • 55637c_8dcddf34b4362b1_sm.jpeg
  • 55637d_8dcddf34b89f228_sm.jpeg
  • 55637e_8dcddf34bd3c7d1_sm.jpeg
  • 55637f_8dcddf34c766b05_sm.jpeg
  • 55637g_8dcddf34cc5c913_sm.jpeg
  • 55637h_8dcddf34d1794d1_sm.jpeg
  • 55637i_8dcddf34d79b735_sm.jpeg

1848, Oscar I, 1/16 Riksdaler Specie.

1878 Us Mint Liberty Indian Head Penny Copper Cent Coin.

1915, England, Georg V, 1 shilling, silver.

1871, Karl XV 25 öre.

1783, Gustaf III, Sverige, 1/24 Riksdaler.

1924, Gustav V, 1 krona utan punkter.

  • Skick:Varierande slitage och skador.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK