39249 Slaglåsgevär, m/1860, svenskt sk. Wredesgevär, 1800-talets andra hälft

39249a_8db5051782a9e72_med.jpeg
  • 39249a_8db5051782a9e72_sm.jpeg
  • 39249b_8db505177b9a435_sm.jpeg
  • 39249c_8db5051774470d7_sm.jpeg
  • 39249d_8db505177611534_sm.jpeg
  • 39249e_8db505178e7227d_sm.jpeg
  • 39249f_8db5051776b81a5_sm.jpeg
  • 39249g_8db5051790cb740_sm.jpeg
  • 39249h_8db505178f0909c_sm.jpeg
  • 39249i_8db50517868e9d0_sm.jpeg
  • 39249j_8db5051778e11f4_sm.jpeg
  • 39249k_8db5051787f5073_sm.jpeg
  • 39249l_8db5051785fdb5b_sm.jpeg
  • 39249m_8db50517976d162_sm.jpeg
  • 39249n_8db5051775582e7_sm.jpeg

Stock i bonat trä. Detaljer i mässing.

Bruks- och åldersbetingat slitage med repor och stötmärken.

Mindre missfärgning.

Längd ca 128cm.

    Slagavgift (inkl. moms)30 SEK