42732 Afrikanska pilspetsar, spjut, pilar och pilbåge, 18/1900-tal

42732a_8dba8685a1938ab_med.jpeg
  • 42732a_8dba8685a1938ab_sm.jpeg
  • 42732b_8dba8685923e479_sm.jpeg
  • 42732c_8dba86859388b64_sm.jpeg
  • 42732d_8dba8685ad698f9_sm.jpeg
  • 42732e_8dba8685b5d18ec_sm.jpeg
  • 42732f_8dba8685a8fa72d_sm.jpeg
  • 42732g_8dba8685a799d98_sm.jpeg
  • 42732h_8dba8685946b2d6_sm.jpeg
  • 42732i_8dba8685a88550b_sm.jpeg
  • 42732j_8dba8685bc5e398_sm.jpeg
  • 42732k_8dba86859791d34_sm.jpeg
  • 42732l_8dba868594e5d5a_sm.jpeg
  • 42732m_8dba8685ab335cc_sm.jpeg
  • 42732n_8dba8685bb2d84f_sm.jpeg
  • 42732o_8dba8685b85c41e_sm.jpeg
  • 42732p_8dba8685a457c59_sm.jpeg
  • 42732q_8dba8685bec243f_sm.jpeg
  • 42732r_8dba8685940f1b9_sm.jpeg

Från "Fanjunkare Böös Afrika samling"

Pilbågens längd 136cm.

  • Proveniens:Från Ystads Militärmuseums samlingar.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK