48590 Lindhs Trafikspel, Lindhs Körskola, Landskrona, 1940-tal
Undervisningsmaterial, framtagen av Lindhs körskola i Landskrona och tillverkad lokalt, består av väg/trafikmärken i metall (höjd ca. 20-22 cm) + järnvägsbommar (bredd 39 cm) + stycken fordon i trä, bl.a. buss (längd 18,5 cm), ambulans, personbil, förvaras i originallåda i trä (skador, färgbortfall), mått 95 x 40 x 11 cm, märkt med plakett "Lindhs Trafikspel tillverkare och försäljare Lindhs Körskola Landskrona, tel 2996", bruksskick, ej fullständigt genomgånget, enstaka delar med lätta hanteringsmärken, originalbilarna i gott skick
- Skick:Lättare brukslitage.
Slagavgift (inkl. moms) | 30 SEK |