53718 Harald Notini, Böhlmarks Lampfabrik, taklampa, Swedish Modern, lackerad metall och glas, 1930-tal

53718a_8dca7b90699ee22_med.jpeg
  • 53718a_8dca7b90699ee22_sm.jpeg
  • 53718b_8dca7b9076ec5fd_sm.jpeg
  • 53718c_8dca7b908244c92_sm.jpeg
  • 53718d_8dca7b908dc4027_sm.jpeg
  • 53718e_8dca7b90aa2f3c3_sm.jpeg
  • 53718f_8dca7b90b9f005e_sm.jpeg
  • 53718g_8dca7b90cd527bc_sm.jpeg
  • 53718h_8dca7b90db529ec_sm.jpeg
  • 53718i_8dca7b90e8a87d0_sm.jpeg

  • Skick:Bruksslitage, några små nagg på hålkant till kupan som döljs av locket.
  • Storlek:Diameter 50cm.

Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK