53909 Militära tavlor, litografier, svenska uniforms modeller, 1800-tal, 9st

53909a_8dcb3a09f3c8502_med.jpeg
  • 53909a_8dcb3a09f3c8502_sm.jpeg
  • 53909b_8dcb3a09fc608c5_sm.jpeg
  • 53909c_8dcb3a0a00f215c_sm.jpeg
  • 53909d_8dcb3a0a058ebbc_sm.jpeg
  • 53909e_8dcb3a0a09de6c2_sm.jpeg
  • 53909f_8dcb3a0a100067d_sm.jpeg
  • 53909g_8dcb3a0a14e042f_sm.jpeg
  • 53909h_8dcb3a0a1963979_sm.jpeg
  • 53909i_8dcb3a0a1e70d2a_sm.jpeg
  • 53909j_8dcb3a0a233f0aa_sm.jpeg

“K. Lifgardet till häst"

"K.Lifregementets Dragon-korps",

"Vermlands Fältjägare-korps"

“K. Vendes Artilleriregemente & K. Vaxholms Artillerikår & K. Gotlands Artillerikår"

"K. Svea Lifgarde & K. Andra Lifgarde",

"K. Svea Lifgardet & K. Lifgardet till häst & K. Andra Lifgardet"

“Artelleristaben & K. Svea Artilleriregemente & K. Göta Artilleriregemente"

"K.Lifregementets Husarkår & K. Lifregementets Grenadierkår & K. Lifregementets Dragonkår",

"K. Jemtlands Hästjägarekår & K. Jemtlands Fältjägarekår & K. Vermlands Fältjägarekår"

Ingår i boken Svenska arméns och flottans uniformer, utgiven av P.B Eklund 1891.

  • Storlek:35,5x28,5cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK