54901 Mazetti, plåtburk, tidigt 1900-tal

54901a_8dcce4ad0e10c2e_med.jpeg
  • 54901a_8dcce4ad0e10c2e_sm.jpeg
  • 54901b_8dcce4ad1e08a0d_sm.jpeg
  • 54901c_8dcce4ad2e3a5ae_sm.jpeg
  • 54901d_8dcce4ad44f299a_sm.jpeg
  • 54901e_8dcce4ad6d6ee42_sm.jpeg
  • 54901f_8dcce4ad94cf001_sm.jpeg
  • 54901g_8dcce4adc8be536_sm.jpeg

Plåtburk med dekor i allmogestil. Märkt Mazetti fabriken grundad anno 1888. Invändigt Mazetti Malmö.

  • Skick:Färgbortfall, fläckar, repor.
  • Storlek:H18xL37xB29cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK