56037 Vaser, Kina, Kanton, 1800-tal, 2st

56037a_8dce6a995614717_med.jpeg
  • 56037a_8dce6a995614717_sm.jpeg
  • 56037b_8dce6a96b34e142_sm.jpeg
  • 56037c_8dce6a96d2acf00_sm.jpeg
  • 56037d_8dce6a96f3449ea_sm.jpeg
  • 56037e_8dce6a9713d0f15_sm.jpeg
  • 56037f_8dce6a9734e5d63_sm.jpeg
  • 56037g_8dce6a97541904f_sm.jpeg
  • 56037h_8dce6a9776ba69b_sm.jpeg
  • 56037i_8dce6a979aa6a42_sm.jpeg

Polykrom dekor med figurscener, blommor och bladverk.

  • Skick:Den stora har en fin spricka. Slitage på förgyllning.
  • Storlek:Högsta 13,5cm.

Slagavgift (inkl. moms)30 SEK