57247 Flintlåspistol, Italien, pipa av Lazaro Lazarino (Cominazzo Family from Brescia, Italy) samt lås av Jan Maliman (Rotterdam), 1600/1700-tal

57247a_8dd0283e2e290cb_med.jpeg
  • 57247a_8dd0283e2e290cb_sm.jpeg
  • 57247b_8dd0283f5f4fa1b_sm.jpeg
  • 57247c_8dd0283f7eb4766_sm.jpeg
  • 57247d_8dd0283f901296f_sm.jpeg
  • 57247e_8dd0283fa427c8b_sm.jpeg
  • 57247f_8dd0283fb7e20da_sm.jpeg
  • 57247g_8dd0283fca59e2a_sm.jpeg
  • 57247h_8dd0283fe9244ff_sm.jpeg
  • 57247i_8dd0284006a60c0_sm.jpeg
  • 57247j_8dd028401919346_sm.jpeg
  • 57247k_8dd02840374ce94_sm.jpeg
  • 57247l_8dd0284049e8f4e_sm.jpeg
  • 57247m_8dd028405afc6c2_sm.jpeg
  • 57247n_8dd0284075a90d1_sm.jpeg
  • 57247o_8dd0284086591ab_sm.jpeg
  • 57247p_8dd02840a0f362f_sm.jpeg
  • 57247q_8dd02840c9a1670_sm.jpeg
  • 57247r_8dd02840e4f9286_sm.jpeg
  • 57247s_8dd02840f85589a_sm.jpeg
  • 57247t_8dd028410a87fd4_sm.jpeg
  • 57247u_8dd028411aa52d2_sm.jpeg
  • 57247v_8dd0284149fab38_sm.jpeg
  • 57247x_8dd028416148091_sm.jpeg
  • 57247y_8dd0284175f67af_sm.jpeg
  • 57247z_8dd0284188ad445_sm.jpeg
  • 57247A_8dd02841a6c9638_sm.jpeg
  • 57247B_8dd02841c2c1805_sm.jpeg
  • 57247C_8dd02841d48406c_sm.jpeg
  • 57247D_8dd02841e6474cf_sm.jpeg
  • Skick:Genomgående spricka i kolven. Bruksslitage. Ej fungerande mekanism.
  • Storlek:Kaliber 15mm, längd ca 44cm.

Värdering6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK