57548 Tvättfat, Kina, 1800-tal

57548a_8dd086821832396_med.jpeg
  • 57548a_8dd086821832396_sm.jpeg
  • 57548b_8dd08682253f077_sm.jpeg
  • 57548c_8dd086823559398_sm.jpeg
  • 57548d_8dd086824d34d25_sm.jpeg
  • 57548e_8dd086826860acf_sm.jpeg
  • 57548f_8dd0868284eb5da_sm.jpeg
  • 57548g_8dd08682a19c495_sm.jpeg
  • 57548h_8dd08682ba523be_sm.jpeg
  • 57548i_8dd08682d034b49_sm.jpeg
  • 57548j_8dd08682ef5aa29_sm.jpeg

Dekor i emaljfärger föreställande elegant dam och fohund i trädgård, exteriören glaserad i korallrött.

  • Skick:Bruks -/åldersslitage.
  • Storlek:Höjd 8,5cm, diameter 24,5cm.

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)30 SEK