57116
Staffordshire hundar, Burleigh, Beswick mm, 12st
Slutpris180 SEK
56848
Spegel, rokokostil, guldmålat trä
Slutpris180 SEK
56781
Bodil Welén, olja på duk, komposition
Slutpris120 SEK
56780
Mateus, Portugal, skål med lock i keramik
Slutpris100 SEK
56779
Alvar Aalto, Iittala, "Savoy", ljuslyktor i glas, 2st
Slutpris120 SEK
56774
Technics SL-BD22D skivspelare, 1980/90-tal
Slutpris340 SEK
56743
Sy/modemönster, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
56737
Markslöjd, Gnosjö, "Heaven", takkrona i metall med opalglas
Slutpris240 SEK
56728
Johnson Bros, England, "Fish", ovala tallrikar med fiskdekor, 13st
Slutpris500 SEK
56726
Raija Uosikkinen, Arabia, "Pomona", burk i porslin för jordgubbssylt
Slutpris160 SEK
56725
Tove Rappold, Knabstrup, Danmark, krasseskål med lock i keramik
Slutpris120 SEK
56724
Bordslampa, omgjord kinesisk vas med fiskhänklar, 1900-tal
Slutpris100 SEK
56722
Hyllkonsoler, mässing, 1 par
Slutpris260 SEK
56721
Biblioteks -/bordsur, spindelgång, mässing och trä med arabiska siffror, 1700/1800-tal
Slutpris1 350 SEK
56720
Badkars -/möbelfötter, klofot, mässing, 1900-tal, 4st
Slutpris280 SEK
56719
Harrods, Knightsbridge, London, Fromagerie Cheese Safe
Slutpris120 SEK
56718
Axel Olsson, litografi, komposition
Slutpris160 SEK
56717
Knut Sandgren, olja på papper, komposition
Slutpris120 SEK
56716
Marc Chagall, litografi, "Nature morte brune"
Slutpris340 SEK
56704
Bords -/bänkvitrin, metall och glas
Slutpris1 500 SEK
56712
Hans Bellmer, etsning, komposition
Slutpris1 050 SEK
Värdering2 000 SEK
56714
Walter Heckmann, litografi, komposition
Slutpris100 SEK
56713
Hans Bellmer, tryck, komposition
Slutpris520 SEK
56711
Karl Persson, Höganäs, skulptur i saltglaserat stengods, vägghängd
Slutpris240 SEK
56710
Krystyna Piotrowska, litografi, "Min van Eyck"
Slutpris100 SEK
56708
Lars Holmström, Arvika, ljusstakar i mässing, 1 par
Slutpris120 SEK
56705
Teatermasker i papier mache, föreställande man och kvinna med hatt, bemålade, 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
56706
Prins Eugen, Gustavsberg, "Valdemars Udde", ytterfoder i keramik, 6st
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
56703
Upsala-Ekeby, Gefle, sill och syltburkar, 8st
Slutpris160 SEK
54897
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, skål i keramik
Slutpris200 SEK
55042
Karin Schultz (1919 - 2008), skulptur i keramik, kvinnohuvud
Slutpris240 SEK
55117
Oidentifierad konstnär, skulptur i terrakotta, sittande kvinna,
Slutpris100 SEK
55087
Golvljusstake, smide samt glashänge med stjärndekor
Slutpris100 SEK
55034
Mivit, fondueservis
Slutpris120 SEK
55119
Skultuna, Fyrklövern, "Nr 2", ljusstakar i mässing, 1 par
Slutpris840 SEK
55367
Anna Örnberg, Strömbergshyttan, vas i glas samt Jan-Stievens Glashytta, saltskål i glas
Slutpris100 SEK
55364
Owe Elvén, Orrefors, "Paradis" & "Eternell", ljuslyktor i glas, 7st
Slutpris380 SEK
54620
Taklampa, metall med plastraster
Slutpris100 SEK
55133
Laxå Glashytta, fönsterlampor, glas och metall, 2st
Slutpris100 SEK
55120
Skultuna, Fyrklövern, ljusstakar i mässing, 1 par
Slutpris200 SEK
55113
Börne Augustsson, Åseda, bordslampa i glas
Slutpris120 SEK
55320
Ölandshyttan, bordslampa i glas av 3 staplade brevpressar
Slutpris160 SEK
54905
Herstal, "Mir Krone", taklampa
Slutpris160 SEK
54770
Lladro, Nao mm, figuriner, 3st
Slutpris100 SEK
55061
Barbie, Action Man, Big Jim samt diverse tillbehör
Slutpris180 SEK
56684
Michel Caugant, terrin/äggömma i keramik samt annan terrin, 2st
Slutpris280 SEK
56683
Ljusstakar, mässing, stora i barockstil, 1800/1900-tal, 1 par
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
56679
Hemi, golvlampa, glas och mässing
Slutpris420 SEK