EWT, humidor
53064
EWT, humidor
Slutpris240 SEK
Skulptur i brons/mässing, kvinna med Borzoi varg/vinthundar
53060
Slutpris800 SEK
Nils Gunnarsson, Ahlström, snidade trägubbar, 2st
53062
Slutpris140 SEK
Jens H. Quistgaard, Paro, Danmark, ljusstake i metall
53061
Slutpris220 SEK
Carl Bertil Widell, skulptur i brons på stensockel, "Belöningen"
53059
Slutpris1 250 SEK
Nils Landberg, Orrefors, vas i glas
53058
Slutpris240 SEK
Saxlampa, teak, 1900-talets mitt
53046
Slutpris1 100 SEK
Omega originallåda med tillbehör
53056
Slutpris620 SEK
Longines originallåda med tillbehör
53057
Slutpris220 SEK
Lektrik, AP Lundberg & Sons, England, strömbrytare i mässing och keramik, 1920/30-tal, 2st
53054
Slutpris300 SEK
Elis Bergh, Kosta Boda, skål på fot med graverad dekor
53055
Slutpris140 SEK
Dresden, Germany, ljusstakar i porslin, 1 par
53053
Slutpris240 SEK
Ulla Fogelklou Skogh (1913-1986), Antikjärn Ystad, bokstöd i gjutjärn, 1 par
53050
Slutpris360 SEK
Marianne Westman, Rörstrand, "Verdura", fat i flintgods
53052
Slutpris300 SEK
Lea Ahlborn, minnesmedalj, Industri och slöjdutställningen i Malmö 1896
53051
Slutpris220 SEK
Reckweg & Nordentoft, Kähler, "Omaggio", vaser i keramik, 6st
53049
Slutpris460 SEK
Halsband med hänge, silver och blåa stenar, troligen från Tammerfors, Finland
53048
Slutpris340 SEK
Nyckelskåp i plåt
53047
Nyckelskåp i plåt
Slutpris100 SEK
Byrå med stenskiva, sengustavianskstil, 1900-talets mitt
53045
Slutpris700 SEK
Byrå med stenskiva, rokokostil, 1900-talets mitt
53044
Slutpris400 SEK
Soundspan system by BIC, TPR-400, omnidirectional högtalare, 1970-tal
53043
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Gideon Isaksson, olja på pannå, troligen Gislövs Läge
53042
Slutpris100 SEK
Ulf Nilsson, olja på pannå, fiskeläge
53039
Slutpris100 SEK
Veikko Aaltona, olja på duk, sakralt motiv
53038
Slutpris140 SEK
Carl Julius, olja på duk, fiskebåtar
53037
Slutpris160 SEK
Bordslampa, art deco, metall och marmorerad bakelit, 1930-tal
51013
Slutpris500 SEK
Bruno Mathsson, DUX, "Jetson", snurrbar fåtölj i läder
53028
Slutpris15 400 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Kristallkrona, mässing och prismor, 6 ljuskällor
53032
Slutpris100 SEK
Kristallkrona, 5 ljuskällor
47300
Kristallkrona, 5 ljuskällor
Slutpris100 SEK
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", mattallrikar, 12st
53025
Slutpris2 400 SEK
Kristallkrona, mässing och prismor, 5 ljushållare
53030
Slutpris300 SEK
Ljusstakar i mässing, 18/1900-tal, 3st
53027
Slutpris200 SEK
Guldring, 18k med infattad 21k schweizisk 20 Franc "Vreneli" samt samma mynt som hängsmycke
53026
Slutpris12 200 SEK
Svenska silvermynt, alla före 1941
53024
Slutpris1 000 SEK
Svenska äldre sedlar 100/50/10 kronor, 9st
53023
Slutpris240 SEK
Ella Bergstrand mm, JIE, Gantofta, formar, fat och karott i flintgods, 5st
53022
Slutpris240 SEK
Ella Bergstrand, JIE, Gantofta, formar i flintgods, 3st
53021
Slutpris240 SEK
Golvur, allmoge, 17/1800-tal
53020
Golvur, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Old Charm Furnitures, barskåp i engelsk stil, 1900 tal
53019
Slutpris400 SEK
Diverse tavlor, miniatyrer, 7st
53016
Slutpris140 SEK
Jack Ulvensten, olja på duk, båt i vik
53015
Slutpris100 SEK
Väggspegel med förgylld ornamenterad träram, 1900-talets första hälft
53014
Slutpris100 SEK
Ikea, stor väggklocka
53013
Ikea, stor väggklocka
Slutpris100 SEK
Trust Care, rullator för inomhusbruk
53012
Slutpris320 SEK
Pelarbord, 1900-tal
53011
Pelarbord, 1900-tal
Slutpris260 SEK
Stolar, chippendalestil, 1920-tal, 3st
53010
Slutpris240 SEK
Bord, funkis, 1930-tal
53009
Bord, funkis, 1930-tal
Slutpris120 SEK
Taklampa, mässing, omkring 1900-talets mitt
53008
Slutpris100 SEK