54639
Certina 1888 DS Podium Precidrive
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
54641
Korg med lock i rotting
Slutpris160 SEK
54635
Martin Freyer, Rosenthal, vas i svart porslin
Slutpris440 SEK
54637
Upsala-Ekeby, Karlskrona, assietter, 10st
Slutpris140 SEK
54638
Östra Vemmenhög, foton och vykort på personer och lastbilar
Slutpris260 SEK
54634
Wallendorf, Germany, figuriner, dansöser, 2st
Slutpris240 SEK
54625
Junghans, bordsklocka, 1940/50-tal
Slutpris640 SEK
54633
Wallendorf, Germany, figurin, ungersk dansös
Slutpris840 SEK
54631
Wallendorf, Germany, figurin, flicka med rådjur
Slutpris240 SEK
54630
Lore Friedrich-Gronau, Rosenthal, figurin 7012, "Froschkönig"
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
54629
Plommonstop, Dunn &Co, England, 1900-talets första hälft
Slutpris220 SEK
54627
Guhl & Harbeck, Hamburg, Tyskland, "Jupiter", Bleistiftschärf-Maschine, pennvässare "Jupiter", 18/1900-tal
Slutpris720 SEK
54626
Kinesisk kompass i ben och koppar samt indiskt trancherset i trä och mässing
Slutpris260 SEK
54624
Lederer & Kreinberg, konsert Cittra, 1890-1900
Slutpris140 SEK
54622
Colombia Records, skivborste, koppar och plysch
Slutpris240 SEK
54621
Recepthäften, 1950/60-tal
Slutpris120 SEK
54618
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Standard", krus i keramik, 2st
Slutpris100 SEK
54615
Skottorp Stengods, hallandsgryta och spilkum
Slutpris220 SEK
54614
Monica Bratt, Reijmyre, vinglas i blått glas, 4 delar samt andra vinglas i blått glas
Slutpris160 SEK
54613
Springwood Pottery, Mississippi, USA, vas i keramik
Slutpris100 SEK
54611
Gustav Rudberg, litografi, båt vid kaj
Slutpris100 SEK
54610
Gustav Rudberg, litografi, båtar på vatten
Slutpris100 SEK
54609
Åke Holm, träsnitt, bibliska motiv, 3st
Slutpris240 SEK
54608
Siv Nordquist, olja på duk, "Kvällsbris"
Slutpris100 SEK
54607
Gustav Rudberg, litografi, båt i bukt
Slutpris100 SEK
54605
Affisch, Andreas Andersson, AC Milan, autografed med dedikation
Slutpris160 SEK
54604
Magnus Blomdahl, handkolorerad litografi, katt i landskap
Slutpris100 SEK
54603
Arne Aspelin, olja på duk, fiskeläge
Slutpris600 SEK
54602
Erling Gustafsson, litografi, "Vilan"
Slutpris100 SEK
54601
Finn Hjortskov Jensen, litografi, komposition
Slutpris180 SEK
54599
Ove Olson, litografi, kvinnosiluett
Slutpris100 SEK
54598
Carl Julius, olja på duk, "Råå"
Slutpris120 SEK
54597
Ove Olson, litografi, kvinnoporträtt
Slutpris140 SEK
54594
Per Cronqvist, etsning, takåsar
Slutpris100 SEK
54587
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fruktträd
Slutpris100 SEK
54593
Terje Ythjall, litografier, "Variation av temat "Fish"", 2st
Slutpris160 SEK
54592
Mats Hansén, olja på duk, komposition
Slutpris100 SEK
54590
Sven Björk, litografi, "Novemberlandskap"
Slutpris100 SEK
54589
Ulf Onsberg, litografi, väg genom vegetation
Slutpris100 SEK
54588
Ulf Onsberg, serigrafi, abstrakt komposition
Slutpris240 SEK
54583
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på pannå, torgmiljö
Slutpris340 SEK
54585
Leo Sjöblom, olja på pannå,
Slutpris100 SEK
54584
Rosemary Svanberg, etsning, komposition
Slutpris180 SEK
54582
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på duk, fiskeläge
Slutpris100 SEK
54581
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på pannå, "Galeasen "Finlay" ålabodarna"
Slutpris100 SEK
54579
Carl Berndtsson (1902–1983), olja på duk, allé
Slutpris520 SEK
54580
Slutpris380 SEK
54578
Bokhylla/boksnurra i ek
Slutpris340 SEK