54188
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstakar i mässing, 1 par
Slutpris180 SEK
54187
Anders Landström, Lapplands Tenn, Norrby/Storuman, brevkniv
Slutpris100 SEK
54186
Henning Seidelin, Bing & Gröndahl, figurin 2037, "H.C. Andersen berättar sagor"
Slutpris520 SEK
54181
Boris Ninemae, olja på duk, "Räddningen"
Slutpris19 400 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
54185
Ingeborg Plockgross-Irminger, Royal Copenhagen, figurin 435, sittande katt
Slutpris320 SEK
54182
Rörstrand, fat, jugend, dekor av narcisser, 1900-talets början
Slutpris140 SEK
54183
Adventskalender, lastbil i bemålat trä
Slutpris320 SEK
54180
Väggskåp med 4 invändiga lådor, 1800-tal
Slutpris240 SEK
54179
Sven Myrström & Gunnar Engström, Tingströms, Bra Bohag, "Micado", sidobord
Slutpris140 SEK
54178
Barnstol/lekbord i trä, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
54177
Sidobord på hjul med tidningshylla, betsat trä
Slutpris120 SEK
54176
Kamferkista, orientalisk dekor
Slutpris520 SEK
54173
Alpha-Tools, FSG 920 kakelskärare
Slutpris400 SEK
54174
Limknektar, 3st
Slutpris260 SEK
49349
Julius Paulsen, olja på duk, trädgård vid gavel
Slutpris3 400 SEK
54172
Bosch, Hellas, extrasttrålkastare för fordon, 3st
Slutpris100 SEK
52093
Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär
Slutpris160 SEK
53268
Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par
Slutpris580 SEK
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Slutpris1 100 SEK
49287
Erzgebirge Volkskunst, påskharar och kycklingar i bemålat trä, 9st
Slutpris180 SEK
53257
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
Slutpris840 SEK
53245
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris260 SEK
53355
Duplex Hushållsvåg i patinerad metall, dubbelsidig, 1900-talets första del.
Slutpris320 SEK
53307
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
53244
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris260 SEK
53293
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
Slutpris100 SEK
54160
Skolelektronik, Norstedts, Leader Audio Generator Sine-Square model LAG-55
Slutpris220 SEK
54159
Skolelektronik, Norstedts, Dan-Sound AV30, Esselte Studium Teller
Slutpris320 SEK
54158
Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. Vas, Art Deco, 1930-tal samt Gefle fruktassietter, 6st
Slutpris220 SEK
54157
Lars Thorén, Rörstrand, skål på fot
Slutpris160 SEK
54150
Pokemon kort, diverse
Slutpris1 250 SEK
54156
Likörglas med gul ton, 10st
Slutpris100 SEK
54155
Impo 15MHz Oscilloscope Type OC 215
Slutpris200 SEK
54154
Bankir -/bibliotekslampa, emaljerad grön justerbar skärm, 1930/40-tal
Slutpris560 SEK
54152
Boris Ninemae, olja på duk, "Jordens guld"
Slutpris9 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
54149
Kryddburkar i glas, 58st
Slutpris360 SEK
54151
Överums Bruk, ljusstake, linoljebränt gjutjärn, dekor av smeder och svärd
Slutpris140 SEK
54148
Nintendo DS Lite, 2st samt diverse spel, Super Mario, Sonic Rush, Star Wars mm
Slutpris640 SEK
54147
Wilhelm Kåge, Gustavsberg Studio, "Guldsurrea", skål i stengods
Slutpris420 SEK
54145
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Igelkott", ur serien "Chamotte", chamotterat stengods med lysterglasyr, 1940/50-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
54146
Arthur Percy, Gefle, "Rubin", skål, fruktassietter mm, 17 delar
Slutpris360 SEK
54144
Skyttegravskonst, WWI, dekorerade engelska 18-pounder granathylsor i mässing
Slutpris500 SEK
54142
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i blått glas
Slutpris240 SEK
54141
Trelleborgs Glasbruk, bordsvaser samt väggvas, fiskar, 4st
Slutpris280 SEK
54140
Japanska Satsuma vaser med figurdekor, 1 par
Slutpris140 SEK
54139
Trelleborgs Glasbruk, vas i grönt glas, format som ett granatäpple
Slutpris440 SEK
54133
Konsthantverk, Tyringe, bordslampa "1511, metall med glasskärm
Slutpris240 SEK
54127
Husqvarna, vapensköld till symaskinsstativ, gjutjärn, 18/1900-tal
Slutpris240 SEK