51923
DLS, "!MB6i All weather box Speaker", utomhushögtalare, 1 par
Slutpris980 SEK
51926
Bruceankare/plogankare/stukankare, varmgalvaniserad, 7,5kg
Slutpris100 SEK
51925
Hjulfälg, omgjord till slanghållare
Slutpris100 SEK
51924
Boet, redahylla med 8 skeppor
Slutpris380 SEK
51922
Ikea symaskin
Slutpris220 SEK
51917
Bordsspegel / pigtittare, ek med rikt utskuren dekor av vinranka och fågelpar, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
51919
Taklampa, metall och glas
Slutpris140 SEK
51916
Extra -/gästsäng
Slutpris260 SEK
51913
Mad Magazine, diverse 1960 och framåt
Slutpris560 SEK
51911
Wilma Björck, olja på duk, blomsterstilleben
Slutpris220 SEK
51910
Jupiter, "JPT-410", pockettrumpet, även kallad ficktrumpet, svartlackerad mässinig
Slutpris1 050 SEK
51909
Skivbackar, trä och plast, 2st
Slutpris160 SEK
51908
Militaria, ammunitionsbälte, spade samt amerikanskt spadfodral
Slutpris120 SEK
51904
Ulla Örting, olja på duk, blomsterstilleben
Slutpris220 SEK
51903
Bengt Andrén, olja på duk, Paris
Slutpris440 SEK
51902
S.Wolff, olja på pannå, blomsterstilleben med elefantskulptur
Slutpris100 SEK
51901
Carl Olsson, olja på pannå, skånegård
Slutpris100 SEK
51900
Höörs Bryggeri, drickaflaska i träkorg
Slutpris100 SEK
51899
Fr.J Berg, geodetiskt instrument, Teodolit, KMF-154 Mod-AGA-A55
Slutpris180 SEK
51898
Benzing, Germany, duvklocka, mekanisk ur för tidtagning av brevduvor, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
51897
NAF, kontrollmanometer i trälåda, 1961
Slutpris180 SEK
51894
Tråg, allmoge
Slutpris160 SEK
51892
Spegellampetter i mässing, 1 par
Slutpris180 SEK
51893
Apoteksflaska, Spir. methyli paraoxibenzonat 10%
Slutpris100 SEK
51890
Karta Malmö, karta, plan och vyer av 1850-60 talets Malmö
Slutpris140 SEK
51889
Arne Aspelin, olja på duk, klunga av hus
Slutpris180 SEK
51888
Axel Hamborn, olja på pannå, innergårdsdiskussioner
Slutpris160 SEK
51887
Gideon Isaksson, olja på duk, torghandel i Trelleborg
Slutpris100 SEK
51886
Eskil Skans, olja på pannå, fiskeläge
Slutpris280 SEK
51884
Samling sigill, Fredrik Boije af Gennäs, Niklas Joakim af Wetterstedt, Salomon Löfvenskiöld, Axel Pontus von Rosen, Gustaf Erik Ruuth, 5st
Slutpris560 SEK
51882
Fiskerullar, Abu Ambassadeur 5000, Rekord 1800, Abumatic 330, Abu Delta 3, 4st
Slutpris800 SEK
51883
Diverse äldre kopparsnitt, etsningar mm
Slutpris120 SEK
51881
Knivar och kruthorn, Marttiini mm, 6 delar
Slutpris440 SEK
51880
Erik Dahlberg, Svecia Antiqua et Hodierna - Opus celeberrimum dirigente Hans Hildebrand
Slutpris520 SEK
51879
Hans Wåhlin, Scania antiqua, Bilder från det forna Skåne, Malmö 1931
Slutpris520 SEK
51878
Svenska Flottans Historia, 3 volymer, Allhem Malmö 1945
Slutpris800 SEK
51877
Arabia, Mumin, servisdelar, assiett, filskål och mugg, 3st
Slutpris320 SEK
51876
Astrid Lindgren & Ingrid Vang Nyman, servisdelar, Rörstrand assiett samt muggar i plåt, 4 delar
Slutpris160 SEK
51875
Slutpris300 SEK
51874
Hamron, svängbara länkhjul med broms, 100mm, 4st
Slutpris240 SEK
51873
John Käll, Elme Glasbruk, väggrelief i glas, tupp
Slutpris200 SEK
51872
Figurin, Germany, Bull terrier
Slutpris200 SEK
51871
Jackie Lynd, Rörstrand, krus samt andra Höganäs krus mm
Slutpris100 SEK
51869
Taklampa, glas och metal med floral dekor
Slutpris120 SEK
51870
Senapskulor, 2st
Slutpris120 SEK
51868
Väggdekoration, jägare med hund i smide
Slutpris280 SEK
51864
Electrulux, "Assistent", köksmaskin med tillbehör
Slutpris560 SEK
51866
Klockor, Seiko, Axcent, Citizen mm, 8st
Slutpris400 SEK