Joan Miro, Minerva Reproduktion, "Personnages Inversés", 1949
50772
Slutpris180 SEK
Velocipedaktiebolaget Lindblad, Crescent, "Världsmästarcykeln", 3 växlar, 26"
50770
Slutpris1 100 SEK
Paraplyställ i bemålat gjutjärn
50771
Slutpris320 SEK
Cykelställ i järn
43101
Cykelställ i järn
Slutpris360 SEK
Märklin, trafo, spår och byggnader
50851
Slutpris400 SEK
Walter Hickman, Kosta Boda, "Pippi", dessertglas, 6st
50797
Slutpris180 SEK
Biograf filmrullar 35mm, The Bournville Story samt reklamfilmer
50769
Slutpris120 SEK
Andrew, Artmaster Studios, olja på duk, vågbryt vid strand
50768
Slutpris100 SEK
Diverse sällskapsspel och pussel
50765
Slutpris260 SEK
Ljung uti Lund, diverse bägare och väggfat
50766
Slutpris240 SEK
Haglöfs, vandringsryggsäck med metallram
50764
Slutpris100 SEK
Singer symaskin i väska
50762
Singer symaskin i väska
Slutpris200 SEK
Viltpanna Viking i gjutjärn och trä
50759
Slutpris420 SEK
Väggdekorationer, segelskepp i tjockt järn, 2st
50758
Slutpris300 SEK
Silverbestick
50757
Silverbestick
Slutpris1 400 SEK
Silverskedar, 19st
50756
Silverskedar, 19st
Slutpris960 SEK
Bengt Hillgrund, olja på duk, gård vid vägg
50755
Slutpris460 SEK
Diverse mässingsföremål, vattenkanna, ljusstakarm klockor mm
50753
Slutpris160 SEK
Tallrik, Japan, otagiri dekor
50752
Tallrik, Japan, otagiri dekor
Slutpris120 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, Paris
50751
Slutpris220 SEK
Carin Tham, olja på pannå, väg genom träd
50750
Slutpris100 SEK
Jean Even, litografi, fyra jockeys
50746
Slutpris260 SEK
Yngve Svedlund, litografi, folksamling
50747
Slutpris100 SEK
Tage Hedqvist, litografi, komposition
50745
Slutpris100 SEK
Eric Elfvén, olja på pannå, stilleben
50738
Slutpris800 SEK
Egon Ericsson-Weinemo, olja på duk, "Den ljusa dalen"
50741
Slutpris240 SEK
Carl Berndtsson, olja på duk, samtal mellan tre män
50742
Slutpris160 SEK
Eric Elfvén, olja på pannå, tjurfäktning
50740
Slutpris100 SEK
Figge Holmberg, pastell, kroki
50737
Slutpris100 SEK
Einar Bager, akvarell, pojke på stol
50736
Slutpris100 SEK
Carsten Ström, olja på pannå, "Vid Mossby, Skåne"
50735
Slutpris1 400 SEK
Oidentifierbar konstnär, olja på pannå, Vinterå
50733
Slutpris240 SEK
Bengt Fredriksson, olja på duk, byggnader
50731
Slutpris320 SEK
Eric Lundgren, olja på pannå, motiv från Göteborgs hamn
50730
Slutpris240 SEK
Dan Lindstrand, olja på duk, tallar
50727
Slutpris140 SEK
Oidentifierbar konstnär, olja på duk, vattendrag vid klippor
50726
Slutpris160 SEK
Eva Holmberg Jacobsson, olja på pannå, komposition av Paris
50724
Slutpris120 SEK
Ljung uti Lund, bordslampor i tenn, 1 par
50723
Slutpris100 SEK
O.Hedin, Trelleborg, barometer på ornamenterad ekplatta
50722
Slutpris160 SEK
Dörrstop, häst i bemålat gjutjärn
50721
Slutpris220 SEK
Heljä Liukko-Sundström, Arabia Ateljé, väggtavla i keramik med dekor av tulpaner
50719
Slutpris140 SEK
Britta Reich-Eriksson, olja på pannå, badande man
50718
Slutpris460 SEK
Armband, Italien, 18k guld
50716
Armband, Italien, 18k guld
Slutpris6 600 SEK
Mats Wojidkow, olja på duk, utsikt över tjörn
50715
Slutpris120 SEK
Tissot damklocka, 18k guld
50714
Tissot damklocka, 18k guld
Slutpris13 200 SEK
Gotthard Sandberg, olja på pannå, "Vitemölla"
50713
Slutpris1 100 SEK
LampGustaf, golvlampa, typ 2924, mässingsfärgad metall med 2 snäckformade ljuskällor på svanhals
50711
Slutpris320 SEK
Armband, Italien, 18k guld
50710
Armband, Italien, 18k guld
Slutpris7 400 SEK