Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
53735
Slutpris2 100 SEK
Ove John Mathiesen, akvarell, Gamla torg i Trelleborg
53736
Slutpris220 SEK
Badkarssoffa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
53733
Slutpris560 SEK
Foo -/tempelhund, Kina, keramik, 1900-tal
53730
Slutpris440 SEK
Sabel/svärd, Ungern/Polen, "Batorowka", husar, 1800-tal
53732
Slutpris8 800 SEK
Salvador Debon, Lladro, kvinnobyst med sjal
53717
Slutpris540 SEK
Bordsur, träfodral
53731
Bordsur, träfodral
Slutpris100 SEK
Tora Nicklasson, tekanna i stengods
53728
Slutpris120 SEK
Raija Uosikkinen, Arabia, "Syksy", assietter, 6st
53726
Slutpris160 SEK
Lars Norrman, gouache, "Bankok"
53727
Slutpris240 SEK
Briet, Paris, Frankrike, soda sifon för seltzer vatten, 1800-talets andra hälft
53724
Slutpris400 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-tal
53713
Bokhylla, jugend, 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Lego, #5763 Creator samt #75003 Star Wars A-Wing Starfighter, obegagnade
53723
Slutpris380 SEK
Harald Notini, Böhlmarks Lampfabrik, taklampa, Swedish Modern, lackerad metall och glas, 1930-tal
53718
Slutpris11 600 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Wilhelm Kåge Gustavsberg, "Argenta", miniatyrvas med fiskdekor
53722
Slutpris500 SEK
Tändsticksplån, BP (British Petroleum), ca 40st
53720
Slutpris120 SEK
Trelleborgs FF, TFF, signerad fotboll av laget år 2000 då de blev sexa i allsvenskan
53719
Slutpris100 SEK
Taklampa, textil och metall
53716
Taklampa, textil och metall
Slutpris100 SEK
CowParade, # 7315, "Lady Camoolot", figurin i porslin, 2002
53715
Slutpris420 SEK
NilsJohan, "Ungt Kök", brödlåda i plåt
53714
Slutpris240 SEK
Chilli ,"Lekimana", barbord metall med träskiva
53712
Slutpris160 SEK
Sovel -/offerfat, Bali, "Dulang", polykrom bemålning, 1800-tal
53710
Slutpris280 SEK
Fåtöljer, tapetserarstil, 1900-talets första hälft, 1 par
53711
Slutpris960 SEK
Christian Thomsen, Royal Copenhagen, figurin #439, " Faun with Rabbit"
53709
Slutpris220 SEK
Bang & Olufsen, Beovox S45, 1976-1977
53708
Slutpris140 SEK
G.W. Hill, olja på duk, "Marker i sne. Hindsholm-Nordfyn"
53706
Slutpris100 SEK
Junghans, bordsur med träfodral
53704
Slutpris100 SEK
Malte Särlöv, olja på duk, räv i vinter
53705
Slutpris100 SEK
Marian Zawadzki (1912-1978), Tilgmans Keramik, vas i stengods, 1955
53703
Slutpris220 SEK
Salongsbord, åttakantigt, renässansstil, 18/1900-tal
53701
Slutpris120 SEK
Vaser, Japan, emaljerad mässing med dekor av trollsländor och näckrosor, 2st
53700
Slutpris220 SEK
Skulptur i trä, tjur
53698
Skulptur i trä, tjur
Slutpris160 SEK
Saitek Pro Flight X-55 Rhino, flygjoystick, 2 delar
53699
Slutpris400 SEK
Trägubbar, snidade, 2st
53697
Trägubbar, snidade, 2st
Slutpris120 SEK
Glasservis mm, 26 delar
53696
Glasservis mm, 26 delar
Slutpris120 SEK
Johansfors,  vinglas, 1960-tal, 7st
53695
Slutpris100 SEK
Gunnar Cyrén, Orrefors, "BS 2099, Maja Rosengren", vin -/allglas, 1960-tal, 7st
53694
Slutpris120 SEK
Ingvar Walterström, olja på duk, stilleben
52770
Slutpris840 SEK
Trappstegar, aluminium, 5 steg, 2st
53689
Slutpris600 SEK
Claes Thell, Höganäs ,vas/skulptur i stengods
53691
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Trappstege, aluminium, 3 steg
53690
Trappstege, aluminium, 3 steg
Slutpris140 SEK
Byrå med stenskiva, rokokostil, 1900-talets andra hälft
53688
Slutpris260 SEK
Golvlampa, furu, 1960/70-tal
53680
Golvlampa, furu, 1960/70-tal
Slutpris760 SEK
Piedestal, betsat trä
53687
Piedestal, betsat trä
Slutpris160 SEK
Sidobord i teak
53686
Sidobord i teak
Slutpris120 SEK
Kopparkittel på trebent smidesställning
53685
Slutpris180 SEK
Sekretär, Danmark, teak, 1960/70-tal
53684
Slutpris480 SEK
Gemla, Diö, pinnstolar i rödbetsat lövträ, 1900-talets andra hälft, 4st
53683
Slutpris340 SEK