50006
Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål
Slutpris380 SEK
50005
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st
Slutpris2 600 SEK
50004
Ann & Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower" & "Snöboll" mm, 4 delar
Slutpris220 SEK
50003
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", skål
Slutpris720 SEK
50002
Goebel, Hummel, änglafiguriner, 5st
Slutpris120 SEK
50001
Erik Höglund, Kosta Boda, hänkelvas i lila glas
Slutpris340 SEK
47225
Violin, Stradivarius kopia, runt 1900
Slutpris520 SEK
50000
Karaff/flaska, såkallad fyllegubbe, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris120 SEK
49997
Goebel, Hummel, "Julkrubba", numrerad upplaga figuriner
Slutpris780 SEK
49996
Stockholmsutställningen 1897, August Anderssons spegelfabrik i Stockholm, handspegel med motiv av Kungaparet Oscar II & Sofia
Slutpris140 SEK
49991
Bilmärken, The Polar Tour, Suomi Touring Club - Finland Norway by car, KAK Kungliga Automobil Klubben samt Royal Automobile Club
Slutpris420 SEK
49993
Lars Pirak (1932–2008), "Kirun", saltripor i tenn, 1900-talets andra hälft, 2st
Slutpris480 SEK
49992
Kanon -/senapskulor i järn, 2st
Slutpris140 SEK
49989
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik
Slutpris340 SEK
49988
Erik Höglund, Kosta Boda, glasdetaljer till ljusstakar, 14 delar
Slutpris200 SEK
49987
Hängande ljusslykta, glas och metall, möjligen Erik Höglund
Slutpris280 SEK
49986
Brdr. Bjerring, Danehof, Denmark, silverring med bärnsten, sterling
Slutpris320 SEK
49985
Silverring med bärnsten, .800, Warszawa, Poland
Slutpris160 SEK
49975
Käppar med silverkrycka, daterade 1896 samt 1916, 2st
Slutpris600 SEK
47561
Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna
Slutpris340 SEK
47842
TH.Marthinsen, Norway, ljusstakar i silver, 1 par
Slutpris600 SEK
47885
Rörstrand, "Daladansen", vas med fyra hänklar, flintgods, tidigt 1900-tal
Slutpris120 SEK
47560
Rörstrand, "Ostindia", terrin
Slutpris820 SEK
47479
Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar
Slutpris240 SEK
49976
Bajonett, Tyskland, WW1, M1898/05, Weyersberg. Kirschbaum & Cie, Solingen
Slutpris1 300 SEK
49962
Kvarnsten i granit, daterad 1681
Slutpris1 600 SEK
49974
Flaska / damejeanne, munblåst, 1700/1800-tal
Slutpris420 SEK
49973
Lounge -/trädgårdsstolar, metall och plast, 3st
Slutpris460 SEK
49972
Trädgårdssoffa, metall och träribbor
Slutpris1 150 SEK
49971
Wilhelm Wolff Metallwarenfabrik, Pforzheim, golvvas i nysilver, jugend, 1900-talets början
Slutpris120 SEK
49970
Yosemite, 24" mini, cykel
Slutpris100 SEK
49969
Jordstamp/asfaltstöt, gjutjärn, 19kg
Slutpris1 550 SEK
49968
Grensax/grensåg med teleskopskaft och vajer
Slutpris320 SEK
49967
Crescent, barncykel, 1960-tal
Slutpris100 SEK
49964
Gavlar till trädgårdsoffa, gjutjärn, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris580 SEK
49963
Peddinghaus, plåtsax
Slutpris260 SEK
49956
Hatthylla, trä och metall, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
49958
Trädgårdstomte, bemålad betong
Slutpris580 SEK
49961
Piedestaler, 2st
Slutpris180 SEK
49960
Piedestal, vitmålat trä
Slutpris180 SEK
49959
Pall, trä med 3 ben
Slutpris180 SEK
49957
Koppargryta på trebensställning i smide
Slutpris520 SEK
49952
Partner 400 motorsåg
Slutpris220 SEK
49955
Eldställ / spisset i kraftigt smide
Slutpris100 SEK
49954
Löddenissen, tomte i trä med lyktor
Slutpris100 SEK
49953
Stihl 020 AVR Super motorsåg
Slutpris420 SEK
49949
Ryobi, 36V gräsklippare, 2 batterier
Slutpris2 100 SEK
49951
Stiga SHJ 550, bensindriven häcksax
Slutpris220 SEK