Wilhelm Kåge, Gustavsberg, "Argenta", skål
50006
Slutpris380 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", mattallrikar, 6st
50005
Slutpris2 600 SEK
Ann & Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower" & "Snöboll" mm, 4 delar
50004
Slutpris220 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Linnea", skål
50003
Slutpris720 SEK
Goebel, Hummel, änglafiguriner, 5st
50002
Slutpris120 SEK
Erik Höglund, Kosta Boda, hänkelvas i lila glas
50001
Slutpris340 SEK
Violin, Stradivarius kopia, runt 1900
47225
Slutpris520 SEK
Karaff/flaska, såkallad fyllegubbe, keramik, 1900-talets mitt
50000
Slutpris120 SEK
Goebel, Hummel, "Julkrubba", numrerad upplaga figuriner
49997
Slutpris780 SEK
Stockholmsutställningen 1897, August Anderssons spegelfabrik i Stockholm, handspegel med motiv av Kungaparet Oscar II & Sofia
49996
Slutpris140 SEK
Bilmärken, The Polar Tour, Suomi Touring Club - Finland Norway by car, KAK Kungliga Automobil Klubben samt Royal Automobile Club
49991
Slutpris420 SEK
Lars Pirak (1932–2008), "Kirun", saltripor i tenn, 1900-talets andra hälft, 2st
49993
Slutpris480 SEK
Kanon -/senapskulor i järn, 2st
49992
Slutpris140 SEK
Scheurich, W.Germany, golvvas i keramik
49989
Slutpris340 SEK
Erik Höglund, Kosta Boda, glasdetaljer till ljusstakar, 14 delar
49988
Slutpris200 SEK
Hängande ljusslykta, glas och metall, möjligen Erik Höglund
49987
Slutpris280 SEK
Brdr. Bjerring, Danehof, Denmark, silverring med bärnsten, sterling
49986
Slutpris320 SEK
Silverring med bärnsten, .800, Warszawa, Poland
49985
Slutpris160 SEK
Käppar med silverkrycka, daterade 1896 samt 1916, 2st
49975
Slutpris600 SEK
Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna
47561
Slutpris340 SEK
TH.Marthinsen, Norway, ljusstakar i silver, 1 par
47842
Slutpris600 SEK
Rörstrand, "Daladansen", vas med fyra hänklar, flintgods, tidigt 1900-tal
47885
Slutpris120 SEK
Rörstrand, "Ostindia", terrin
47560
Rörstrand, "Ostindia", terrin
Slutpris820 SEK
Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar
47479
Slutpris240 SEK
Bajonett, Tyskland, WW1, M1898/05, Weyersberg. Kirschbaum & Cie, Solingen
49976
Slutpris1 300 SEK
Kvarnsten i granit, daterad 1681
49962
Slutpris1 600 SEK
Flaska / damejeanne, munblåst, 1700/1800-tal
49974
Slutpris420 SEK
Lounge -/trädgårdsstolar, metall och plast, 3st
49973
Slutpris460 SEK
Trädgårdssoffa, metall och träribbor
49972
Slutpris1 150 SEK
Wilhelm Wolff Metallwarenfabrik, Pforzheim, golvvas i nysilver, jugend, 1900-talets början
49971
Slutpris120 SEK
Yosemite, 24" mini, cykel
49970
Yosemite, 24" mini, cykel
Slutpris100 SEK
Jordstamp/asfaltstöt, gjutjärn, 19kg
49969
Slutpris1 550 SEK
Grensax/grensåg med teleskopskaft och vajer
49968
Slutpris320 SEK
Crescent, barncykel, 1960-tal
49967
Crescent, barncykel, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Gavlar till trädgårdsoffa, gjutjärn, ett par, 1900-talets första hälft
49964
Slutpris580 SEK
Peddinghaus, plåtsax
49963
Peddinghaus, plåtsax
Slutpris260 SEK
Hatthylla, trä och metall, 1900-talets mitt
49956
Slutpris600 SEK
Trädgårdstomte, bemålad betong
49958
Slutpris580 SEK
Piedestaler, 2st
49961
Piedestaler, 2st
Slutpris180 SEK
Piedestal, vitmålat trä
49960
Piedestal, vitmålat trä
Slutpris180 SEK
Pall, trä med 3 ben
49959
Pall, trä med 3 ben
Slutpris180 SEK
Koppargryta på trebensställning i smide
49957
Slutpris520 SEK
Partner 400 motorsåg
49952
Partner 400 motorsåg
Slutpris220 SEK
Eldställ / spisset i kraftigt smide
49955
Slutpris100 SEK
Löddenissen, tomte i trä med lyktor
49954
Slutpris100 SEK
Stihl 020 AVR Super motorsåg
49953
Stihl 020 AVR Super motorsåg
Slutpris420 SEK
Ryobi, 36V gräsklippare, 2 batterier
49949
Slutpris2 100 SEK
Stiga SHJ 550, bensindriven häcksax
49951
Slutpris220 SEK