52279
Leksaksbilar, Hot Wheels Rrrumblers, Lesney, Corgi, Dinky mm
Slutpris620 SEK
52278
Tekanna och teburk, Kina, Yixing keramik, 1900-tal, 2 delar
Slutpris420 SEK
52277
Christian Thomsen, Royal Copenhagen, figurin 528, flicka med gås
Slutpris140 SEK
52275
Höganäs Keramik, skål/kopp med dubbla hänklar, 1800/1900-tal, 11st
Slutpris380 SEK
52274
Klockor, Nelson, City, Svea, Alltime mm, 5st
Slutpris180 SEK
52273
Gösta Millberg, Rörstrand, väggtallrik/fat, 2st
Slutpris100 SEK
52272
Three Bags, Finland. damväska i svart läder, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
52271
Åke Waldemar Larsson, olja på pannå, "Industrihamnen Malmö"
Slutpris100 SEK
52265
Arkivskåp/kartotek, ek, 28 lådor med jalusinerdrag, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
52270
Industrilampa, målad plåt
Slutpris100 SEK
52269
Fotoramar, obegagnade, 11st
Slutpris220 SEK
52268
Mora Cera Duo Miniprofi köksblandare med sensorfunktion samt elektronisk diskmaskinavstängning
Slutpris1 100 SEK
52267
Hausser Elastolin, riddarborg andra plastriddare
Slutpris100 SEK
52257
Bärnstenshalsband
Slutpris1 200 SEK
52266
Arkivskåp, ekfaner, 16 lådor, hylla samt underskåp 1900-talets andra hälft
Slutpris280 SEK
52261
Diverse smycken, vissa med röda granater, ringar, broscher mm, 11 delar
Slutpris1 000 SEK
51370
Ryamatta, 150x80cm
Slutpris100 SEK
52258
Bärnstenshalsband och bärnstensbrosch
Slutpris720 SEK
52263
Halsband i silver samt blå sten
Slutpris400 SEK
52260
Guldsmycken, 18k, brosch, örhänge, ring mm, 6 delar
Slutpris2 800 SEK
52259
Bärnsten
Slutpris640 SEK
52255
Betjäntdisplay/klocka / fallklaffstablå, 1910/30-tal
Slutpris780 SEK
52253
Sunwind Products AB, "H.M. Drottning Christinas Kaptens-karaff överlämnad till skeppet Calmare Nyckel 1637"
Slutpris120 SEK
52254
Primus 2057 gasolkök
Slutpris440 SEK
52247
Takkrona, Frankrike, mässing, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
52252
Denon PMA-700V Amplifier/förstärkare
Slutpris320 SEK
52251
PLM, papperskorg/paraplyställ med rävjaktsdekor, litograferad plåt, 1960-tal
Slutpris200 SEK
52250
Margarinbolaget, Margo-Len, skorp-gele av holländsk typ, trälåda
Slutpris120 SEK
52249
Bordskanon
Slutpris100 SEK
52248
Ölunderlägg i papp, Tuborg mm
Slutpris100 SEK
52246
Yamaha, HTR-3063 Receiver
Slutpris360 SEK
52245
Plåtburkar, Mazetti mm, 5st
Slutpris160 SEK
52236
Sieverts Kabelverk, GEBE-armaturer, brandlykta för brandtelefonstolpe med trumlins och lykttak
Slutpris600 SEK
52243
Hace TC-9000, portable airconditioner
Slutpris520 SEK
52244
Firma Svenskt Tenn, tillskriven, vägglampa i koppar och mässing samt delar
Slutpris480 SEK
52240
Fiskars, ogräs -/maskrosupptagare
Slutpris260 SEK
52241
Vedklyv, manuell med glidhammarteknik
Slutpris140 SEK
52242
BBQ/Grill motor rotisserie kit, rostfritt
Slutpris480 SEK
52239
Belid, "Radiell (Type B4014)", bordslampa i svart metall
Slutpris160 SEK
52238
Luffarkonst, stativ på tre ben, smide med koppararnament
Slutpris140 SEK
52235
Scandia Guld, bricka mm, 5 delar
Slutpris120 SEK
52233
Fotoramar, 15st
Slutpris260 SEK
52234
Taklampa, empirestil, mässing, 6 sljuskällor
Slutpris140 SEK
52232
Samuel Radford, England, "Tower", kaffeservis, 18/1900-tal, 24 delar
Slutpris160 SEK
50357
Kinesisk vas med landskapsdekor
Slutpris120 SEK
50229
Nils Ossler, Luhr Stengods, Hästveda, kanna i stengods
Slutpris100 SEK
50276
Kenneth Bergenblad för DUX, bord med kromade trådben på mönstrad grön skiva
Slutpris140 SEK
50828
Terrin med lock, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800/1900-tal
Slutpris25 000 SEK