51683
Jackie Lynd, "Jazz", glasservis, 22 delar
Slutpris260 SEK
51681
Nils Aarrestad Sivertsen, Stavangerflint, Norway, "Amber", matservis, 34 delar
Slutpris240 SEK
51682
Fotogenlampa, metall och glas
Slutpris180 SEK
51680
Kanonkulor i järn, 2st
Slutpris140 SEK
51678
Wallendorf, figurin, dansande kvinna
Slutpris180 SEK
51679
Royal Copenhagen, änglagiguriner samtGoebel/Hummel, madonna i porslin
Slutpris100 SEK
51677
Karlskrona Lampfabrik, fotogenlampa, elektrifierad, mässing och glas
Slutpris340 SEK
51676
Margit Lagerqvist, Tilgmans Keramik, vas med flora dekor
Slutpris420 SEK
51674
Nils Aarrestad Sivertsen, Stavangerflint, Norway, "Amber", kaffeservis, 38 delar
Slutpris140 SEK
51675
Murano, Italy, vas i glas med slipad dekor
Slutpris180 SEK
51671
Oiva Toikka, Nuutajärvi, Notsjö, "Räyskä/Skräntärna", fågelskulptur i glas
Slutpris1 950 SEK
51673
Väggur, quartz
Slutpris140 SEK
51672
Tidningsställ, gulmetall och teak, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
51670
Blomsterstöd/spaljé i metall, 3st
Slutpris1 100 SEK
51669
Solur, järn och koppar, uppburen av Hercules
Slutpris300 SEK
51668
Slutpris860 SEK
51658
Burk med lock, Kina, republik, dekor av Dou Yujuns söner "de fem drakarna", 1900-tal
Slutpris35 200 SEK
51666
Blomsterstöd/spaljé i metall, 2st
Slutpris500 SEK
51667
Vitrinskåp, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris640 SEK
51662
Jie, Gantofta, ljuslyktor i form av svampar, 2st
Slutpris420 SEK
51657
Silverhalsband med turkoser
Slutpris380 SEK
51661
Charlotte Sparre, Denmark, scarf i silke med konfektyr dekor
Slutpris260 SEK
51659
Fender PR 504, Rumble 60 bas förstärkare
Slutpris460 SEK
51656
Gino Giovanoni, Rome, Italy, armband i guld, 18k
Slutpris5 200 SEK
51655
Malmkrona, 5 ljuskällor med gröna skärmar
Slutpris100 SEK
49674
Biblioteksstol med stege
Slutpris580 SEK
49946
EWÅ, Värnamo, modell "B-72", bordslampa i metall med svanhals, 1960/70-tal
Slutpris160 SEK
49931
Knut Eriksson & Co, Eskilstuna, ljusstakar i tenn, 1945, 1 par
Slutpris100 SEK
51651
Lido, maritima gallerlampor, vitmetall och glas, 1 par
Slutpris640 SEK
51650
Max Greger Carlsson, olja på kartong, figurkomposition
Slutpris1 100 SEK
51649
Fotoramar, guldmålad träram, 10st
Slutpris140 SEK
51648
Louise Adelborg, Rörstrand, "Swedish Grace", serveringsfat, 2st
Slutpris100 SEK
51646
Nikon D3200 digital systemkamera samt Chinon kamera
Slutpris540 SEK
51647
Diverse smycken i smyckeskrin
Slutpris220 SEK
51645
Taklampa, metall och prismor, 6 ljuskällor
Slutpris160 SEK
51642
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på pannå, "Får med lamm"
Slutpris660 SEK
51643
Slutpris600 SEK
51644
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, akvarell, liggande ko
Slutpris140 SEK
51641
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på kartong, "Katten Lotta"
Slutpris800 SEK
51639
Puderstol, rikt skuren dekor bl a gripar, galondyna
Slutpris300 SEK
51640
Stina Lanneskog och Josef Marnell för Ikea, "Mörbylånga", bord, brunlaserad ekfaner
Slutpris420 SEK
51636
Blombord/vagn, rotting med glaskiva, 1950/60-tal
Slutpris280 SEK
51637
Tidningsställ, rotting med glaskiva, 1950/60-tal
Slutpris240 SEK
51635
Rydéns, golvlampa, vitlackerd metall och 2 ljuskällor
Slutpris140 SEK
51634
Golvlampa, höj och sänkbar
Slutpris100 SEK
51632
Cottex, golvlampa, trä och mässing
Slutpris100 SEK
51631
Spel -/bridgebord med tygklädd skiva, hopfällbart
Slutpris320 SEK
51630
Dux, diverse skinn, anilinläder och skinnbitar
Slutpris380 SEK