48743
Tavelcanvas samt ram, obegagnat, 3 delar
Slutpris180 SEK
48736
Hans-Jörgen Hansson, "Circus", tyg på rulle
Slutpris840 SEK
48737
Alice Wallebäck, matta, röllakan
Slutpris3 400 SEK
48738
Bartingdale & Kline, nautisk tavla i relief
Slutpris240 SEK
48729
Jörgen Fogelquist, litografi, "Ishockeyrink"
Slutpris1 000 SEK
48734
Connie O. Simonsen, olja på duk, komposition
Slutpris580 SEK
48733
Carl Julius, olja på duk, slättlandskap med mölla
Slutpris100 SEK
48732
Osvald Karms (Danmark 1885-1972), olja på duk, gård med höns
Slutpris100 SEK
48731
Eric Hansen, olja på duk, komposition
Slutpris240 SEK
48727
Birgitta Nelson Clauss, väggtextil, "Fågelskådare"
Slutpris3 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
48730
Oidentifierad konstnär, olja på duk, kulligt landskap vid vatten
Slutpris160 SEK
40658
Ikea, "Valby Ruta", matta, 170x230cm
Slutpris200 SEK
48721
Ole Lynggaard, Copenhagen, örhänge med pärlformad matt svart onyx, 18k
Slutpris2 300 SEK
48726
Niklas Aronsson, olja på duk, "Backe i Vitemölla"
Slutpris5 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
47172
Salongsgrupp, Karl Johan soffa, Göteborgsstolar samt pelarbord rokoko, 1800/1900-tal, 5 delar
Slutpris1 050 SEK
48723
Klockor, Pulsar, Seiko, Vogue mm
Slutpris380 SEK
48722
Eterna Sonic, Electronic, 1980-tal
Slutpris220 SEK
48719
Askfat i porslin, bulldog med krabba
Slutpris100 SEK
48718
Upsala-Ekebey, Karlskrona, bonbonjär med reklam för Ronneby Brunn
Slutpris220 SEK
48717
Ryds Glasbruk, bonbonjär i turkos opalint glas samt annan skål i pressglas
Slutpris120 SEK
48716
Ryds Glasbruk, bonbonjär i grönt opalint glas
Slutpris180 SEK
48715
Goodell-Pratt Co, USA, poler/bordssvarv för klockmakare/guldsmed/juvelare, 1930-tal
Slutpris240 SEK
48714
Äldre lanterninsats samt fotogenlampa för vägg/bord, 1800/1900-tal
Slutpris240 SEK
48713
Fotogenlampa med majolikahus, 1800/1900-tal
Slutpris180 SEK
48711
Pall med trappstege, 1960-tal
Slutpris360 SEK
48709
Onkyo AV Receiver TX-SR500E
Slutpris140 SEK
48708
Bang & Olufsen, BeoGram 3300 Record Player, 1986
Slutpris780 SEK
48699
Dukar, Klässbol mm, 2st
Slutpris1 100 SEK
48706
Bang & Olufsen, BeoCord 3300 Cassette Deck, 1986
Slutpris220 SEK
48704
Helle Damkjaer, Georg Jensen, Denmark, "Bloom", skålar i rostfritt stål
Slutpris520 SEK
48705
Guldsmycken, 18k
Slutpris7 400 SEK
48703
Maria Berntsen, Georg Jensen, Denmark, "Harmony", ljusstake i rostfritt stål
Slutpris220 SEK
48696
Rosenthal, figurin, fågel, Talgoxe
Slutpris300 SEK
48695
Kandelabrar och vas i tenn, 1930-tal, 3 delar
Slutpris100 SEK
48694
Vicke Lindstrand, Kosta Boda, skål på fot i glas
Slutpris160 SEK
48692
Vicke Lindstrand, Kosta Boda, vas i glas
Slutpris400 SEK
48691
Margit Lagerqvist, Tilgmans keramik, vas i keramik med blomsterdekor
Slutpris340 SEK
48688
Finska knivar, Iisakki Järvenpää ja, Kauhavan, puukko kniv samt J Martiini kniv
Slutpris220 SEK
48689
Lalique, France, "St Cloud", vas i kristallglas
Slutpris320 SEK
48687
Bengt Orup, Johansfors, "Strikt", glas, 3st
Slutpris360 SEK
48686
Koenigszelt Silesia, Germany, matservis, 45 delar
Slutpris580 SEK
48685
A.D. Lagerqvist, Stockholm, chiffonje i valnöt, daterad 1886
Slutpris1 800 SEK
48684
Rörstrand, tvättset, hink och tvålkopp i porslin, tidigt 1900-tal
Slutpris840 SEK
48683
Bojan, Kina, porslin, 1900-tal
Slutpris100 SEK
48679
AB Gemla Leksaksfabrik, gunghäst, 1910/20-tal
Slutpris3 200 SEK
48682
Sandizell Höffner & Co, Tyskland, skål med lock
Slutpris160 SEK
48680
Tapetserarstol, nyrokoko, sent 1800-tal
Slutpris100 SEK
44564
Tavla, olja på duk, båt i hamn
Slutpris100 SEK