Tavelcanvas samt ram, obegagnat, 3 delar
48743
Slutpris180 SEK
Hans-Jörgen Hansson, "Circus", tyg på rulle
48736
Slutpris840 SEK
Alice Wallebäck, matta, röllakan
48737
Slutpris3 400 SEK
Bartingdale & Kline, nautisk tavla i relief
48738
Slutpris240 SEK
Jörgen Fogelquist, litografi, "Ishockeyrink"
48729
Slutpris1 000 SEK
Connie O. Simonsen, olja på duk, komposition
48734
Slutpris580 SEK
Carl Julius, olja på duk, slättlandskap med mölla
48733
Slutpris100 SEK
Osvald Karms (Danmark 1885-1972), olja på duk, gård med höns
48732
Slutpris100 SEK
Eric Hansen, olja på duk, komposition
48731
Slutpris240 SEK
Birgitta Nelson Clauss, väggtextil, "Fågelskådare"
48727
Slutpris3 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, kulligt landskap vid vatten
48730
Slutpris160 SEK
Ikea, "Valby Ruta", matta, 170x230cm
40658
Slutpris200 SEK
Ole Lynggaard, Copenhagen, örhänge med pärlformad matt svart onyx, 18k
48721
Slutpris2 300 SEK
Niklas Aronsson, olja på duk, "Backe i Vitemölla"
48726
Slutpris5 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Salongsgrupp, Karl Johan soffa, Göteborgsstolar samt pelarbord rokoko, 1800/1900-tal, 5 delar
47172
Slutpris1 050 SEK
Klockor, Pulsar, Seiko, Vogue mm
48723
Slutpris380 SEK
Eterna Sonic, Electronic, 1980-tal
48722
Slutpris220 SEK
Askfat i porslin, bulldog med krabba
48719
Slutpris100 SEK
Upsala-Ekebey, Karlskrona, bonbonjär med reklam för Ronneby Brunn
48718
Slutpris220 SEK
Ryds Glasbruk, bonbonjär i turkos opalint glas samt annan skål i pressglas
48717
Slutpris120 SEK
Ryds Glasbruk, bonbonjär i grönt opalint glas
48716
Slutpris180 SEK
Goodell-Pratt Co, USA, poler/bordssvarv för klockmakare/guldsmed/juvelare, 1930-tal
48715
Slutpris240 SEK
Äldre lanterninsats samt fotogenlampa för vägg/bord, 1800/1900-tal
48714
Slutpris240 SEK
Fotogenlampa med majolikahus, 1800/1900-tal
48713
Slutpris180 SEK
Pall med trappstege, 1960-tal
48711
Pall med trappstege, 1960-tal
Slutpris360 SEK
Onkyo AV Receiver TX-SR500E
48709
Onkyo AV Receiver TX-SR500E
Slutpris140 SEK
Bang & Olufsen, BeoGram 3300 Record Player, 1986
48708
Slutpris780 SEK
Dukar, Klässbol mm, 2st
48699
Dukar, Klässbol mm, 2st
Slutpris1 100 SEK
Bang & Olufsen, BeoCord 3300 Cassette Deck, 1986
48706
Slutpris220 SEK
Helle Damkjaer, Georg Jensen, Denmark, "Bloom", skålar i rostfritt stål
48704
Slutpris520 SEK
Guldsmycken, 18k
48705
Guldsmycken, 18k
Slutpris7 400 SEK
Maria Berntsen, Georg Jensen, Denmark, "Harmony", ljusstake i rostfritt stål
48703
Slutpris220 SEK
Rosenthal, figurin, fågel, Talgoxe
48696
Slutpris300 SEK
Kandelabrar och vas i tenn, 1930-tal, 3 delar
48695
Slutpris100 SEK
Vicke Lindstrand, Kosta Boda, skål på fot i glas
48694
Slutpris160 SEK
Vicke Lindstrand, Kosta Boda, vas i glas
48692
Slutpris400 SEK
Margit Lagerqvist, Tilgmans keramik, vas i keramik med blomsterdekor
48691
Slutpris340 SEK
Finska knivar, Iisakki Järvenpää ja, Kauhavan, puukko kniv samt J Martiini kniv
48688
Slutpris220 SEK
Lalique, France, "St Cloud", vas i kristallglas
48689
Slutpris320 SEK
Bengt Orup, Johansfors, "Strikt", glas, 3st
48687
Slutpris360 SEK
Koenigszelt Silesia, Germany, matservis, 45 delar
48686
Slutpris580 SEK
A.D. Lagerqvist, Stockholm, chiffonje i valnöt, daterad 1886
48685
Slutpris1 800 SEK
Rörstrand, tvättset, hink och tvålkopp i porslin, tidigt 1900-tal
48684
Slutpris840 SEK
Bojan, Kina, porslin, 1900-tal
48683
Slutpris100 SEK
AB Gemla Leksaksfabrik, gunghäst, 1910/20-tal
48679
Slutpris3 200 SEK
Sandizell Höffner & Co, Tyskland, skål med lock
48682
Slutpris160 SEK
Tapetserarstol, nyrokoko, sent 1800-tal
48680
Slutpris100 SEK
Tavla, olja på duk, båt i hamn
44564
Slutpris100 SEK