Silverarmband, stel länk med vita stenar, 1891
48004
Slutpris400 SEK
Fotogenlampa, vägghängd eller för bord
48001
Slutpris360 SEK
ABU Ambassadeur 6000C fiskerulle
48003
Slutpris640 SEK
ABU Ambassadeur 5000 fiskerulle
48000
Slutpris580 SEK
Ateljé Lyktan, skrivbordslampa med lysrör
47053
Slutpris220 SEK
Åkdyna / agedyna, rölakan, Skytts / Oxie härad i Skåne, daterad 1913
47117
Slutpris280 SEK
Fritz Kallenberg, Kosta Boda, "Panama", glasservis, 21 delar
47996
Slutpris340 SEK
Shoppingvagn, "Dramaten", 1960-tal
47995
Slutpris100 SEK
Smörgås -/picknicklåda i plåt med plastbrickor
47993
Slutpris180 SEK
Slaglåsgevär, Husqvarna m/1863, 1800-tal
47994
Slutpris5 400 SEK
Rörstrand, syltkrus i stenmassa, sent 1800-tal
47992
Slutpris260 SEK
Bernhard Ljunggren, Markaryd, snidad trägubbe, gubbe med väska
47987
Slutpris460 SEK
Snidad trägubbe, gubbe med händerna i fickorna
47989
Slutpris100 SEK
Georg Jonsson, Överklinten, snidad trägubbe, same
47988
Slutpris120 SEK
Sigvard Bernadotte, Husqvarna, "Taffel", picknick set i plast, 1960-tal
47985
Slutpris260 SEK
Lizzi-Georg, Wien, snidad trägubbe, speleman med fiol
47986
Slutpris120 SEK
Teodolit, Wild, Heerbrugg, "T16"
47984
Slutpris520 SEK
Cigarrlådor samt bok om cigarrer, 13 delar
47983
Slutpris100 SEK
Trägubbe, snidad, polis, signerad Age
47981
Slutpris320 SEK
Vas i keramik
47980
Vas i keramik
Slutpris100 SEK
Japansk vas, koboltblå med dekor av tranor
47979
Slutpris640 SEK
Waterbury Clock Co, USA, mantelklocka med träfodral
47978
Slutpris200 SEK
Garali Impex, Alingsås, bordslampa, marmor och metall
47977
Slutpris400 SEK
Gnosjö Konstsmide, bordslampa, mässing, glas och träsockel
47976
Slutpris160 SEK
Bordslampa, porslin med bemålat kinesiskt motiv, 1900-tal
47975
Slutpris1 300 SEK
Lyktan, "Typ 542", bordslampor i opalint glas samy mässing, 1 par
47974
Slutpris400 SEK
Gottfrid Olsson, olja på duk, stilleben
47963
Slutpris300 SEK
Max Walter Svanberg, tryck, kvinna med solfjäder
47973
Slutpris100 SEK
Ernst Norlind, etsning, gård med vasstak
47972
Slutpris100 SEK
Erik Brandt, olja på duk, två flickor
47970
Slutpris200 SEK
Gottfrid Olsson, olja på duk, passage mellan hus
47969
Slutpris160 SEK
Johan Fredrik,Höckert, reproduktion, "Rättvikskulla vid spiseln"
47967
Slutpris100 SEK
Tavla, olja på duk, landskap med träd
47964
Slutpris120 SEK
Tavla, olja på duk, kvinnoporträtt
47965
Slutpris120 SEK
Tavla, olja på duk, väg genom dunge
47958
Slutpris1 500 SEK
Gottfrid Olsson, olja på pannå, "Sågebocken"
47961
Slutpris260 SEK
Arne Aspelin, olja på duk, å framför hus
47960
Slutpris160 SEK
Tom Olsson, litografi, dörröppning
47953
Slutpris380 SEK
Maryanne Ljung, litografi, "Une Lueur d'Esperance"
47956
Slutpris100 SEK
Roberts, olja på duk, vy över gränd
47955
Slutpris100 SEK
Bengt Hillgrund, olja på pannå, stilleben
47954
Slutpris580 SEK
Edward Sheriff Curtis, tryck, "Assiniboin Boy - Atsina" samt "Sitting Bear - Arikara", 2st
47952
Slutpris240 SEK
Konstsmide, Gnosjö, advenstljusstakar i gulmetall, 2st
47950
Slutpris520 SEK
Carl Fagerlund, Orrefors, bordslampor i glas, 1 par
46031
Slutpris600 SEK
Klase Keramik, Höganäs, bordslampor, 1 par
45900
Slutpris140 SEK
Göran Wärff, Kosta Boda, "Sunflower", ljuslyktor i glas, 3st
45975
Slutpris420 SEK
Kaffemuggar / vaser, Hans Theo Baumann stil, 6st
45965
Slutpris100 SEK
Bing & Gröndahl, "Lucia", kaffeservis, 38 delar
47943
Slutpris480 SEK