49532
Vostok och Slava, sovjetiska (CCCP) klockor, 3st
Slutpris520 SEK
49531
Tomtar i terrakotta, Tyskland, 2st
Slutpris180 SEK
49530
Golvvas, Kina, famille rose med påfågel dekor
Slutpris620 SEK
49529
Silversmycken
Slutpris1 650 SEK
49527
Skål på fot, nysilver/glas, jugend, Danmark, 1900-talets första hälft
Slutpris120 SEK
49528
Lisa Larson, Gustavsberg, "Öst" ur serien "Världens Barn", flicka i stengods
Slutpris460 SEK
49526
Diverse salladsbestick mm med teakhandtag
Slutpris300 SEK
49525
Krukmakaren i ystad, vas i keramik samt tysk skål i keramik
Slutpris100 SEK
49524
Kjell Hallonsten, snidad trägubbe, pipställ med gubbhuvud
Slutpris320 SEK
49523
Ekivok snidad trägubbe, kopulerande par
Slutpris800 SEK
49522
Royal Copenhagen, bordslampa i porslin
Slutpris100 SEK
49521
Lisa Larson, Gustavsberg, "Nord" ur serien "Världens Barn", pojke i stengods
Slutpris460 SEK
49520
Rörstrand, syltkrus i stenmassa, 1800/1900-tal
Slutpris200 SEK
49519
Rörstrand, syltkrus i stenmassa, 1800/1900-tal, 2st
Slutpris220 SEK
49518
Rörstrand, Gustavsberg, syltkrus i stenmassa, 1800/1900-tal, 2st
Slutpris160 SEK
49517
T Rathbone & Co, "Eton", terrin
Slutpris240 SEK
49516
Diverse smyckeskrin med innehåll, silver förekommer
Slutpris640 SEK
49514
Herrbetjänt in brunbetsat lövträ
Slutpris160 SEK
49515
Diverse föremål i teak, kryddställ, kökshylla mm
Slutpris400 SEK
49513
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris240 SEK
49512
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris240 SEK
49511
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris260 SEK
49510
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris240 SEK
49509
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris240 SEK
49508
Arbetsbockar, ställbara i höjd och sidled, metall, 2st
Slutpris280 SEK
49507
Peter Opsvik, Stokke, "Tripp Trapp", barnstol
Slutpris520 SEK
49506
Barnstol i trä, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
49495
Assietter med fransk dekor, Napoleon samt kvinnor, 6st
Slutpris420 SEK
49505
Slutpris180 SEK
49504
Kultaseppä Salovaara, Åbo, Finland, hängsmycke i sterling silver med bergskristall
Slutpris340 SEK
49503
Oidentifierad konstnär, olja på duk, pianist
Slutpris120 SEK
49501
Bengt Hillgrund, olja på duk, gård på slätt
Slutpris400 SEK
49502
Karl Lundborg, blyertsteckning, porträtt av Karla, V.Vemmerlöv Juli 1929
Slutpris100 SEK
49500
Munktavlor, 2st
Slutpris220 SEK
49499
Solveig Borggren Ehrenberg, olja på duk, "Svensk flicka i Paris"
Slutpris100 SEK
49498
Kopparstick, Johan Adler-Salvius samt Gustav II Adolf, 1800-tal, 2st
Slutpris340 SEK
49497
Rörstrand, "Daladansen", vas i keramik
Slutpris300 SEK
49496
Rörstrand, vas i keramik med blomdekor
Slutpris320 SEK
49494
Ytterfoder/vas i keramik med Ostindiska kompaniets vapen, Kina
Slutpris120 SEK
49490
Lommé, Denmark, damväska i svart skinn
Slutpris140 SEK
49492
Zadig & Voltaire, "Pollock", damväska i bemålat koskinn
Slutpris500 SEK
49491
Campomaggi Teodorano 1961, damväska i svart skinn
Slutpris400 SEK
49484
Erik Dennung, Denmark, ring i metall med svart sten
Slutpris460 SEK
49488
Gianfranco Ferre, solglasögon, GFF 264/S Black & Silver SD7
Slutpris400 SEK
49486
Halsband, sandstenspärlor, tigeröga samt jadehänge med floral dekor
Slutpris120 SEK
49485
Ring, sterling silver med månsten
Slutpris300 SEK
49483
Schmidt & Staub, Pforzheim, Germany, armband, art déco, gulddoublé med blåa spineller, 1920/30-tal
Slutpris420 SEK
49482
Yvone Christa, halsband, sterling silver
Slutpris500 SEK