Alf Ekberg, Atelje Källna, Klippan, skulptur av äpple i rödglaserat stengods
45310
Slutpris300 SEK
Arabia, Muminmugg, "Sommarteatern", 2017
45184
Slutpris320 SEK
Vepa/textil, gubbatäcke med julmotiv
47176
Slutpris720 SEK
Reinhold Ljunggren, litografi, husfasad
47186
Slutpris120 SEK
Ikea, möblemang i vitmålat trä, 4 karmstolar och pelarbord
47185
Slutpris460 SEK
Th. Nyborg, olja på pannå, landskap
47184
Slutpris100 SEK
Sittpuff i läder, orientalisk
47183
Sittpuff i läder, orientalisk
Slutpris100 SEK
Väggljusstake i smide med träd och fågel dekor
47182
Slutpris160 SEK
Fåtölj i konstläder med förvaring
47181
Slutpris140 SEK
Byrå i teak, 4 lådor
47180
Byrå i teak, 4 lådor
Slutpris480 SEK
Roland Svensson, litografi, fiskeläge i fjord
47179
Slutpris100 SEK
Jan Anders Ingvarsson, litografi, "Skåre"
47178
Slutpris100 SEK
Matsalsmöblemang i ek, barockstil, bord, 2 karmstolar och 6 stolar, 1930-tal
47177
Slutpris300 SEK
Äldre textil, 350x130cm
47175
Äldre textil, 350x130cm
Slutpris160 SEK
Ernst Køie, etsning, hus vid kust
47173
Slutpris100 SEK
Sidobord i mässing och glas med underhylla
47171
Slutpris160 SEK
Jeppe Eisner, affisch, Dyrehausbakken, Verdens eldste forlystelsespark
47170
Slutpris100 SEK
Tavla, akvarell, vy över Prag
47168
Tavla, akvarell, vy över Prag
Slutpris100 SEK
Pall i trä
47169
Pall i trä
Slutpris100 SEK
Skänk i ek, barockstil, 1930-tal
47167
Slutpris160 SEK
Trelleborgs hamn, 1800/1900-tal, fotografi i ram
47165
Slutpris100 SEK
Fåtöljer, 1950/60-tal, 2st
47164
Fåtöljer, 1950/60-tal, 2st
Slutpris100 SEK
Matsalsskåp i ek, barockstil, 1930-tal
47162
Slutpris1 350 SEK
Tavlor, panorama över Sassnitz auf Rügen samt Stubbenkammer, Insel Rügen
47161
Slutpris100 SEK
LP-Skivor, vinyl, 15st, Who, Animals, Jeffersons Airplane, ELO, Sweet, Toto mm
47157
Slutpris280 SEK
Likörglas, troligen Gullaskruf, "Klot"
43178
Slutpris100 SEK
Jac Jacobsen, Luxo, "L-2", skrivbordslampa
43357
Slutpris220 SEK
LP-Skivor, vinyl, 28st, Johnny Cash, Roy Orbison, Swinging Blue Jeans, Buddy Holly mm
47154
Slutpris360 SEK
Smycken i tenn, 12st
47156
Smycken i tenn, 12st
Slutpris260 SEK
Svenska topografiska vykort, 1900/1940-tal, 320st i pärm
47155
Slutpris780 SEK
Engelskt flintlåsgevär, Tower, tidigt 1800-tal
41459
Slutpris1 500 SEK
Trelleborgs FF (TFF) kuriosa, halsduk, paraply, kassettband, tidskrifter, pins mm
40766
Slutpris180 SEK
Slaglåsgevär, 1800-tal
40008
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris520 SEK
Snidade trägubbar, "Perikles & Co", signerad OM
47149
Slutpris120 SEK
Ljusstake i malm/mässing, jugend, 7 ljushållare
47141
Slutpris220 SEK
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, bricka med tulpandekor
47148
Slutpris280 SEK
47147
Slutpris120 SEK
Tor Hellström, målade trägubbar, 6st
47146
Slutpris200 SEK
Arabia, "Ahti", tallrikar med fiskdekor, 1950-tal, 6st
47144
Slutpris320 SEK
Dacapo Silver AB, Linköping, ljusstakar i silver, 1989, 2st
47145
Slutpris480 SEK
Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets andra hälft
43586
Slutpris1 650 SEK
Tidningsställ i rotting
47143
Tidningsställ i rotting
Slutpris120 SEK
 Leonhard Posch, efter, "The Scholar (Le Savant), bronsrelief i ram
47142
Slutpris120 SEK
Spøttrup Møbelfabrik, pall i teak och skai
47140
Slutpris160 SEK
Volvo, kassettband samt foto från mässa, 5 delar
47138
Slutpris300 SEK
Nao mm, figuriner, 7st
47137
Nao mm, figuriner, 7st
Slutpris340 SEK
Lisa Larson, Gustavsberg, sjöjungfru i glaserat stengods
47135
Slutpris420 SEK
Kloster Keramik, Ystad, lurblåsare i glaserat stengods
47136
Slutpris100 SEK