Mora knivar, 9st
49037
Mora knivar, 9st
Slutpris260 SEK
Anders Nilsson, Trelleborg, olja på duk, "Snart"
49036
Slutpris160 SEK
Svenska Amerika Linien (SAL), sockerdosa i nysilver
49035
Slutpris160 SEK
Silverbestik, totalt 80 gram
49034
Silverbestik, totalt 80 gram
Slutpris440 SEK
Goebel, Hummel, figurin 203 2/0, "Signs of Spring, 1953
49033
Slutpris120 SEK
VMC (Verreries Mecaniques Champenoises), Reims, France, "Harlequin" vinglas, 1950-tal, 5st
49031
Slutpris160 SEK
Leksaksfigurer, Disney, Snoopy, Smurfar, mupparna, Musse, Långben mm
49030
Slutpris160 SEK
Diverse, sigill, dalahästar, knappa, Bockamannen, nötknäckare mm
49029
Slutpris460 SEK
Berit Ternell, Gefle, Upsala-Ekeby, "Tarantella", servis i flintgods, 1950-tal, 17 delar
49028
Slutpris240 SEK
Magnavox Freestyle stereo cassette player
49027
Slutpris120 SEK
Johansfors Glasbruk, ljusstakar i glas, 1 par
49026
Slutpris100 SEK
Goebel, Hummel för Walt Disney, "The huntsman", vas, Bambi vid träd, 1950-tal
49024
Slutpris100 SEK
Nao, Lladro, figurin, häckande hägrar
49020
Slutpris260 SEK
Bibeln eller den Heliga Skrift med bilder av Rembrandt, 1959
49019
Slutpris120 SEK
Diverse kaffekoppar, Rörstrand, Gustavsberg, Upsala-Ekeby, Rosenthal mm
49018
Slutpris100 SEK
Jochen Engelstätter, tuschteckning, Garvaregården i Trelleborg
49014
Slutpris120 SEK
Rörstrand, "Modell VB", kaffekopp samt fat, 1950-tal, 5 delar
49017
Slutpris100 SEK
Svend Jensen, Desiree, Denmark, "Old Copenhegen Blue", tallrikar, 1970/80-tal
49016
Slutpris100 SEK
Ove John Mathiesen, akvarell, Gamla torg i Trelleborg
49013
Slutpris220 SEK
Heinz Decker, Hallberg, "Sverige", brevkniv i nysilver
49015
Slutpris100 SEK
Oidentifierad konstnär, etsning, "Trelleborg, Vattentornet"
49012
Slutpris320 SEK
Carl Knud Hansen, olja på duk, personer framför bro
49010
Slutpris160 SEK
Anders A. Jönsson, olja på pannå, fiskebåtar i hamn
49009
Slutpris260 SEK
Rörstrand, "Margot", kaffeservis, 41 delar
49007
Slutpris220 SEK
Schuman, Arzberg, kaffeservis, 37 delar
49006
Slutpris140 SEK
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, "Vieta", teservis, 19 delar
49005
Slutpris260 SEK
Edmé Bouchardon, efter, väggplaketter i brons/mässinbg med barn i relief, 1900-talets första hälft, 3st
49003
Slutpris160 SEK
Stöveklknekt i brons/mässing i form av skalbagge, 1800/1900-tal
49004
Slutpris320 SEK
Sjövärnskårens emblem mm, 3 delar
49002
Slutpris220 SEK
Presentpappershållare för biutik, gjutjärn och trä, 1900-talets början
49001
Slutpris320 SEK
ICA, plåtskylt, dubbelsidig, ca 1963 samt Findus reklamskyltar i papp, 5 delar
49000
Slutpris120 SEK
Mazetti, plåtburkar samt papperslåda, Marie Kex, Vanillinsocker mm
48999
Slutpris300 SEK
Plåtburkar, Göta, tidigt 1900-tal, 2st
48998
Slutpris440 SEK
Luxo, "Elena" skrivbordslampa
48995
Luxo, "Elena" skrivbordslampa
Slutpris100 SEK
Diverse kameror, Canon Eos 300D, Astral Zoom 8, Kodak mm
48994
Slutpris600 SEK
Diverse Playmobil
48992
Diverse Playmobil
Slutpris200 SEK
Skyttegravskonst (trenchart), WW1, Första världskriget, gong gong
48993
Slutpris300 SEK
Burago, 1961 Jaguar E Coupé, 1:18
48990
Slutpris100 SEK
Burago, 1931 Alfa Romeo 8C 2300 Monza, 1:18
48989
Slutpris160 SEK
Burago, 1961 Porsche 356 B Coupé, 1:18
48988
Slutpris140 SEK
Astrid Gate, Lindshammar Glasbruk, "Sommarvind", fat i glas
48984
Slutpris1 100 SEK
Burago, 1954 Mercedes Benz 300 SL, 1:18
48987
Slutpris220 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", fat och karott, 3 delar
48985
Slutpris360 SEK
Burago, 1955 Lancia Aurelia B24 Spider, 1:18
48986
Slutpris160 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 24 delar
48982
Slutpris400 SEK
Lars Sestervik, Steninge Slott, "Dreaming", fat i glas
48983
Slutpris320 SEK
Bertil Vallien, Kosta Boda, "galaxy Red", liten flaska i glas
48980
Slutpris280 SEK
Sundo, barometer
48981
Sundo, barometer
Slutpris120 SEK