Bordsuppsats / Tazza, skål på fot, bronserad mässing och glas, 1800-talets andra hälft
46062
Slutpris440 SEK
Hallmöbel, björkfaner med läderhandtag, 4 lådor
46069
Slutpris100 SEK
Rudolf Chocholka, Keramos, Wien, Österrike. figurin, två flamingos
46068
Slutpris400 SEK
Bern-Hardini (Evert Olofsson), Glimåkra, resekoffert för trolleriturné
46066
Slutpris100 SEK
Gammal fiskgryta i koppar på järnställning, 1800-tal
46061
Slutpris440 SEK
Bensindunkar, 20liter, Tre Kronor mm, 3st
46065
Slutpris180 SEK
Sigrid Richter, Rörstrand, "Eden", fat
46064
Slutpris360 SEK
Militära tygmärken/patches, inramat
46063
Slutpris800 SEK
Karl Ens, Volkstedt, Tyskland, figurin, papegoja, 1900-talets första hälft
46058
Slutpris1 200 SEK
Nintendo, Game & Watch, Bomb Sweeper (BD-02), 1987
46060
Slutpris500 SEK
Nils Jonsson, Troeds, Bra Bohag, "Arild", sideboard, 1900-talets andra hälft
46053
Slutpris2 400 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat i porslin
46059
Slutpris360 SEK
Tavla, canvas, Björn Borg Och John McEnroe
46057
Slutpris100 SEK
46056
Slutpris640 SEK
Gunghäst, vitmålad
46055
Gunghäst, vitmålad
Slutpris120 SEK
Corgi, Dinky mm, leksaksbilar, James Bond, 007
46052
Slutpris340 SEK
Husgeråd i miniatyr, rödlackad metall
46051
Slutpris300 SEK
Grundig typ 5088 radiomottagare, sent 1950-tal
46050
Slutpris360 SEK
Corgi, Husky, Wilmer, Lesney mm, leksaksbilar
46049
Slutpris620 SEK
Äldre tavla, olja på duk, å genom skog, 1800-tal
46048
Slutpris140 SEK
Mari Simmulson, Upsala Ekeby, fat och ytterfoder, 3 delar
46046
Slutpris120 SEK
Cigarrsnoppare med askfat, känguru i mässing
46047
Slutpris100 SEK
Lladro, figurin, "Playful piglets"
46045
Slutpris140 SEK
Corgi mm, leksaksbilar
46044
Corgi mm, leksaksbilar
Slutpris320 SEK
Tamburmajor i betsat trä
46042
Tamburmajor i betsat trä
Slutpris400 SEK
Torpar -/hängfotogenlampa, metall och glas
46037
Slutpris520 SEK
Solido, Corgi, krigsleksaker, 4st
46043
Slutpris100 SEK
Tavla, olja på duk, jakthundar
46041
Slutpris280 SEK
Den Haan Rotterdam (D.H.R.), Holland, fotogenlampa med tygskärm
46038
Slutpris380 SEK
Fotogenlampa, järnvägslampa, tidigt 1900-tal
46039
Slutpris180 SEK
Legoboxen
46035
Legoboxen
Slutpris100 SEK
Knut Dahlander, olja på duk, Skånegård
46033
Slutpris100 SEK
Tonka, Corgi mm, leksaksbilar, 11st
46029
Slutpris320 SEK
Arne Gleerup, olja på duk, "Skagen"
46028
Slutpris300 SEK
FR Brevettato, herrbetjänt, Italy, 1900-talets senare hälft
46026
Slutpris360 SEK
Eskilstuna Elektrofabrik, golvlampa, 1940/50-tal
46027
Slutpris620 SEK
Alvar Hård, olja på duk, "Glada människor lever längre än sura och förgrämda"
46023
Slutpris160 SEK
Sidobord med kakelinlägg, 2st
46025
Sidobord med kakelinlägg, 2st
Slutpris200 SEK
Frans Gard, olja på duk, solnedgång över kust
46024
Slutpris100 SEK
Målarstege, 4 trappsteg
46022
Målarstege, 4 trappsteg
Slutpris200 SEK
Väggklocka, lodregulator, sent 1800-tal
46021
Slutpris320 SEK
Piedestal, marmor och guldbemålat trä
46013
Slutpris380 SEK
Golvljusstake i brunbetsat trä, 9 ljushållare
46020
Slutpris120 SEK
Johan Fredrik Englind, olja på duk, "Solnedgång i Osby"
46019
Slutpris100 SEK
Tamburmajor i trä
46017
Tamburmajor i trä
Slutpris160 SEK
Blompidestal i trä, 4 plattformar
46015
Slutpris100 SEK
Stilmöbel, byrå med skåpsdel, gustaviansk stil, 1900-tal
46014
Slutpris920 SEK
Kärcher plattrengöringsmunstycke mm
46011
Slutpris280 SEK