45945
Träskål med senapskula, allmoge, 1800/1900-tal
Slutpris840 SEK
45951
Sennheiser MK407 H mikrofon samt Hosiden DH-04-S hörlurar, 1960/70-tal
Slutpris320 SEK
45950
Kaffe -/tekanna i silver, England, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
45949
Longines klocklåda
Slutpris220 SEK
45948
Tubkikare i mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris280 SEK
45946
Royal Crown Derby, UK, "Ro No 116892", kaffeservis, 12 delar, 1800/1900-tal
Slutpris420 SEK
45947
Ljusstakar, silver, norska med svenska importstämplar, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
45944
Junghans bordsklocka, metall och glas
Slutpris240 SEK
45943
Ljusstakar, mässing och porfyrgranit (Garbergsgranit/granitell, Älvdalen), 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
45942
Astrid Lindgren silvermynt, 14st, totalt 378 gram
Slutpris2 300 SEK
45941
Edgar Rice Burroughs, Tarzan - Apornas Son, 1-10, 5 delar
Slutpris220 SEK
45940
Scania-Vabis, Willys-Overland Servicehandbok, 1958
Slutpris120 SEK
45939
LP-Skivor, blandat 104st, Billy Idol, Twisted Sister mm
Slutpris1 100 SEK
45938
Singlar, EP, Beatles, Rolling Stones, Nomads, diverse punk mm
Slutpris2 200 SEK
45937
P.A.K. Brons, skrin i brons med reliefdekor, "Danae"
Slutpris600 SEK
45936
Jaktkniv
Slutpris260 SEK
45934
Ingeborg Plockross Irminger & Claire Weiss, Bing & Gröndahl, figurin 1526 & 1761
Slutpris120 SEK
45935
Silverföremål, skedar, manschettknappar mm, totalt 320 gram
Slutpris1 550 SEK
45933
Christian Thomsen, Royal Copenhagen, figurin 1761, "The Flight to America"
Slutpris800 SEK
45932
Hans Christain Andersen, Royal Copenhagen, figurin 1145, "The Sandman"
Slutpris320 SEK
45930
Svenska silvermynt, totalt 652 gram
Slutpris1 600 SEK
45931
Johan Galster, Royal Copenhagen, figurin 4648, "Girl dressing hair"
Slutpris100 SEK
45929
Fristads arbetskläder, storlek 50-54, obegagnade
Slutpris280 SEK
45928
Bärnsten, 104 gram
Slutpris1 300 SEK
45926
Bärnsten, collier, hängen med silver, tavla mm
Slutpris1 850 SEK
45927
Balansvåg, Diamond-Boy samt guldvåg
Slutpris220 SEK
45925
Elvis Presley, böcker och frimärken, 6 delar
Slutpris180 SEK
45924
Elvis Presley, diverse tidskrifter
Slutpris280 SEK
45923
Rosenthal, "Moliere", fat i porslin, 3st
Slutpris360 SEK
45922
Jlmenau, fat i porslin, 4st
Slutpris420 SEK
45921
Maisto, 1955 BMW 502, 1:18
Slutpris180 SEK
45916
Barbie 1962 Bubblecut, Strawberry Ash Blonde Fancy Free klänning samt Skipper 1963
Slutpris720 SEK
45919
Maisto, 1951 Volkswagen Cabriolet, 1:18
Slutpris300 SEK
45920
Maisto, 1952 Citroen 2CV, 1:18
Slutpris240 SEK
45918
Tekno, Holland, Scania CR-76, SJ buss, 1:43
Slutpris260 SEK
45913
Certina Certidate, herrklocka med svart urtavla, 1960-tal
Slutpris540 SEK
45917
Roberta Gandolfi, damväska
Slutpris120 SEK
45911
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), akvarell, Stockholmsvy vid vatten
Slutpris1 500 SEK
45914
Guldhalsband, Volkswagen hängsmycke, 18k
Slutpris9 200 SEK
45912
Omega Seamaster Quartz, 18k guld med originalbox
Slutpris5 400 SEK
45909
Lyman, Turbo 1200 Auto-Flo tumbler
Slutpris780 SEK
45907
Teakskänk med hylla och utdragbar skrivyta, 1950/60-tal, skandinavisk
Slutpris540 SEK
45910
Yxor, 4st
Slutpris220 SEK
45908
Brio, "Ferie", trädgårdsstolar, 1960-tal, 4st
Slutpris100 SEK
45905
Diverse äldre kameror, 5st
Slutpris180 SEK
45904
Lego Technic 42036, motorcykel
Slutpris280 SEK
45902
Georg Schmider, Zell Baden Keramik, majolika, frukttallrikar med maskrosdekor, 1910/30-tal, 7 delar
Slutpris120 SEK
45901
Beth Möller, Royal Copenhagen, "Baca Tenera", "Crazy Bird Aluminia", snäckformade små assietter, 8st
Slutpris700 SEK