38921
Stolar i empirestil, 4st
Slutpris240 SEK
38923
Haupt byrå i gustaviansk stil
Slutpris580 SEK
38922
Byrå i teakfaner, 3 lådor
Slutpris320 SEK
38920
Chiffonjé, gustaviansk stil med lådinredning
Slutpris320 SEK
38918
Byrå med marmorskiva och intarsia, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
38105
Marantz, CD6007 CD Player
Slutpris2 100 SEK
38915
Skåp, betsad ek
Slutpris520 SEK
37911
Marantz PM6007, integrated amplifier, förstärkare
Slutpris2 000 SEK
38913
Trafikskylt, "STOP"
Slutpris400 SEK
38914
Gino Manca, Badflicka, trädgårdsskulptur med 3 fontänmunstycke
Slutpris2 500 SEK
38911
Nils Landzelius, olja på duk, båt i Stockholms hamn
Slutpris120 SEK
38912
Pelgrim 25, kamin med kaffekanna
Slutpris640 SEK
38910
Guldskrot, varierande karat
Slutpris5 200 SEK
38909
La Mer, Modesty Blaise sneakers, Conversestil
Slutpris140 SEK
38908
Rosina Wachtmeister, förgyllt tryck, katter
Slutpris260 SEK
38907
G. Ingemar Erixon, olja på duk, "Fjällbjörk vid Torneåträsk, Lappland"
Slutpris140 SEK
38899
Helena Tynell, Glashütte Limburg, plafondlampor med iridiserande glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris440 SEK
38906
Arabia, Muminmugg, "Fiske", 2022
Slutpris200 SEK
38902
Iittala, "Mariskool" samt "Kivi" ljuslyktor, 4 delar
Slutpris160 SEK
38905
Arabia, Muminmugg, "Kvällsdop", 2019
Slutpris200 SEK
38903
Wallendorf, figuriner och ljusstake, 3 delar
Slutpris160 SEK
38901
Käppar, snidade och ornamenterade, 2st
Slutpris200 SEK
38898
Junghans Ato-mat, bordsklocka i mässing
Slutpris140 SEK
38897
Villeroy & Boch, "Vilbofour, Design Naif", ugnsfast form
Slutpris180 SEK
38896
Vattenkanna i mässing
Slutpris100 SEK
38895
Segelbåtsmodell i trä
Slutpris260 SEK
38894
Diverse keramik, Gabriel, Bo Fajans, Ekeby mm, 4 delar
Slutpris140 SEK
38893
Hänkelvaser i keramik, 1 par
Slutpris100 SEK
38892
Einar Johansen, Söholm, Danmark, väggrelief med fiskar, 1960/70-tal
Slutpris180 SEK
38891
Tavlor, tryck, sagomotiv, 9st
Slutpris140 SEK
38889
Väggrelief i snidat trä, kamp med lejon
Slutpris120 SEK
38890
Mari Simmulson, Upsala Ekeby, fat
Slutpris180 SEK
38888
F.Nordgren, snidade trägubbar, 1 par
Slutpris100 SEK
38884
Strålrör / munstycke till brandslang, 1900-talets första hälft
Slutpris160 SEK
38887
Ljusstakar, nysilver i barockstil, 1 par
Slutpris200 SEK
38886
Lasse Åberg, tavlor med tryck, 6st
Slutpris320 SEK
38881
BMW I8, batteridriven leksaksbil för den lille
Slutpris1 100 SEK
38885
Bing & Gröndahl, te/kaffe servis, 15 delar
Slutpris100 SEK
38882
Ella Bergstrand, JIE, fat i stengods
Slutpris220 SEK
38883
Royal Copenhagen, "Blå Blomster", lockurna
Slutpris100 SEK
38876
Sven X:et Erixson, färglitografi, blommor
Slutpris120 SEK
38875
Lucien Neuquelman, litografi, hamnvy
Slutpris120 SEK
38874
Klotlampa, funkis, metall med stor opalin plastskärm
Slutpris240 SEK
38872
Tavla, olja på duk, Gripsholms Slott
Slutpris220 SEK
38873
Curt Olsson, akryl på pannå, komposition
Slutpris140 SEK
38869
Slutpris100 SEK
38868
Hans Philip Zachau, Ateljé Lyktan, "Softling", taklampa
Slutpris780 SEK
38867
Spegel med solram i trä
Slutpris260 SEK