Omega, "A.B. Scania-Vabis Södertälje", panelur till Scania-Vabis lastbil ca 1934/35
54516
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Julia Treutiger för Ikea, "Gyllen", vägglampa
54514
Slutpris100 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
53306
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", tallrikar i flintgods, 5st
54577
Slutpris380 SEK
Hohner, Germany, "The 64 Chromonica 4 chromonic octaves professional model", munspel
53654
Slutpris240 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
53702
Slutpris140 SEK
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 16 delar
53672
Slutpris420 SEK
Skanska Prefab, "Flexbox", Flexosite Speaker Systems, högtalare, 1 par
53878
Slutpris420 SEK
Bordsuppsats, silver och glas, 1800-talets mitt
53725
Slutpris1 350 SEK
Stolar och taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 7 delar
53741
Slutpris120 SEK
Royal Leerdam, Holland, "Intermezzo", ölglas, 11st
54513
Slutpris120 SEK
Mats Jonasson, Målerås, “Anemone”, tallrikar i glas, 9st
54512
Slutpris140 SEK
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
54510
Slutpris300 SEK
Hasse Andersson, Skanör, litografi, "Trebbe Gås"
54509
Slutpris100 SEK
Bronsplaketter, reliefdekor med läsande man och jaktretriever, 2st
54508
Slutpris100 SEK
Lego, Tuffa Viktor samt Galanite Scania Vabis
54507
Slutpris140 SEK
Dräktsmycke i silver
54506
Dräktsmycke i silver
Slutpris160 SEK
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Collier", fat i keramik
54505
Slutpris100 SEK
Per Lütken, Holmegard, "Kroglas", vin/snapsglas, 23 delar
54503
Slutpris120 SEK
Vägglampett, bronserad metall
54501
Vägglampett, bronserad metall
Slutpris260 SEK
Helang Basali, Kingdom of Lesotho, Sydafrika, väggvävnad
54502
Slutpris100 SEK
Värja och dekorationssvärd, 2st
54500
Slutpris240 SEK
Märklin Sprint bilbana med tillbehör
54498
Slutpris580 SEK
54499
Slutpris360 SEK
NilsJohan, mjölkhållare och skålar i röd plåt, 3 delar, 1960/70-tal
54497
Slutpris120 SEK
Skåpreglar/handtag, kromad plåt, 1950-tal
54495
Slutpris260 SEK
Diverse glas mm, troligen Trelleborgs Glasbruk
54494
Slutpris120 SEK
RBA, brevpressar i glas, 4st
54493
RBA, brevpressar i glas, 4st
Slutpris160 SEK
Blomsterbord i metall på benställning, 1960/70-tal
54491
Slutpris540 SEK
Trelleborgs Glasbruk, ljusstakar i blått glas, 6st
54492
Slutpris140 SEK
Harrach, Bohemia, bordslampa i svart hyacintglas/basaltglas, 1800-talets andra hälft
54490
Slutpris100 SEK
Remington 7 Noiseless skrivmaskin, 1930-tal
54489
Slutpris160 SEK
Ammunitionsgördel/bälte i läder
54488
Slutpris120 SEK
Piano -/väggljusstakar, brännförgylld metall, 1 par
54486
Slutpris120 SEK
Piedestal i porslin, blå/vitt floral dekor
54487
Slutpris260 SEK
Lampskärmar, "Skomakarelampor", glas, 2st
54485
Slutpris200 SEK
Taklampa, teak och glas, 3 ljuskällor, 1950-tal
54471
Slutpris760 SEK
Michael Lax, Danmark, "Copco", ugnsform i emaljerad gjutjärn.
54484
Slutpris160 SEK
Gefle, fruktsassietter, 12st
54483
Gefle, fruktsassietter, 12st
Slutpris100 SEK
Diverse kuriosa, gonggong, Hermes najjare, barometer, yxtermometer mm
54482
Slutpris260 SEK
Höganäs Keramik, stor servis, saltglaserat lergods, 175 delar
54480
Slutpris600 SEK
Violiner/fioler, Stradivarius kopia mm, 2st
54481
Slutpris220 SEK
Collier/halsband, Bismarcklänk, 18k guld
52995
Slutpris24 600 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Vårmorgon i Dalarna"
54476
Slutpris100 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskebåtar på strand
54475
Slutpris100 SEK
Piedestal i brunbetast trä
54474
Piedestal i brunbetast trä
Slutpris100 SEK
Gideon Isaksson, olja på pannå, hus med trädgård
54472
Slutpris100 SEK
Diverse keramik, kannor och karotter, Stig Lindberg, äggömma, Arabai mm, 5 delar
54470
Slutpris140 SEK