54516
Omega, "A.B. Scania-Vabis Södertälje", panelur till Scania-Vabis lastbil ca 1934/35
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
54514
Julia Treutiger för Ikea, "Gyllen", vägglampa
Slutpris100 SEK
53306
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 500 SEK
54577
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", tallrikar i flintgods, 5st
Slutpris380 SEK
53654
Hohner, Germany, "The 64 Chromonica 4 chromonic octaves professional model", munspel
Slutpris240 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
53702
Golvkandelaber, järnsmide, 1900-talets andra hälft
Slutpris140 SEK
53672
Rörstrand, "Gröna Anna", kaffeservis, 16 delar
Slutpris420 SEK
53878
Skanska Prefab, "Flexbox", Flexosite Speaker Systems, högtalare, 1 par
Slutpris420 SEK
53725
Bordsuppsats, silver och glas, 1800-talets mitt
Slutpris1 350 SEK
53741
Stolar och taburett, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, 7 delar
Slutpris120 SEK
54513
Royal Leerdam, Holland, "Intermezzo", ölglas, 11st
Slutpris120 SEK
54512
Mats Jonasson, Målerås, “Anemone”, tallrikar i glas, 9st
Slutpris140 SEK
54510
Stig Lindberg, Gustavsberg, "Berså", fat flintgods
Slutpris300 SEK
54509
Hasse Andersson, Skanör, litografi, "Trebbe Gås"
Slutpris100 SEK
54508
Bronsplaketter, reliefdekor med läsande man och jaktretriever, 2st
Slutpris100 SEK
54507
Lego, Tuffa Viktor samt Galanite Scania Vabis
Slutpris140 SEK
54506
Dräktsmycke i silver
Slutpris160 SEK
54505
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Collier", fat i keramik
Slutpris100 SEK
54503
Per Lütken, Holmegard, "Kroglas", vin/snapsglas, 23 delar
Slutpris120 SEK
54501
Vägglampett, bronserad metall
Slutpris260 SEK
54502
Helang Basali, Kingdom of Lesotho, Sydafrika, väggvävnad
Slutpris100 SEK
54500
Värja och dekorationssvärd, 2st
Slutpris240 SEK
54498
Märklin Sprint bilbana med tillbehör
Slutpris580 SEK
54499
Slutpris360 SEK
54497
NilsJohan, mjölkhållare och skålar i röd plåt, 3 delar, 1960/70-tal
Slutpris120 SEK
54495
Skåpreglar/handtag, kromad plåt, 1950-tal
Slutpris260 SEK
54494
Diverse glas mm, troligen Trelleborgs Glasbruk
Slutpris120 SEK
54493
RBA, brevpressar i glas, 4st
Slutpris160 SEK
54491
Blomsterbord i metall på benställning, 1960/70-tal
Slutpris540 SEK
54492
Trelleborgs Glasbruk, ljusstakar i blått glas, 6st
Slutpris140 SEK
54490
Harrach, Bohemia, bordslampa i svart hyacintglas/basaltglas, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
54489
Remington 7 Noiseless skrivmaskin, 1930-tal
Slutpris160 SEK
54488
Ammunitionsgördel/bälte i läder
Slutpris120 SEK
54486
Piano -/väggljusstakar, brännförgylld metall, 1 par
Slutpris120 SEK
54487
Piedestal i porslin, blå/vitt floral dekor
Slutpris260 SEK
54485
Lampskärmar, "Skomakarelampor", glas, 2st
Slutpris200 SEK
54471
Taklampa, teak och glas, 3 ljuskällor, 1950-tal
Slutpris760 SEK
54484
Michael Lax, Danmark, "Copco", ugnsform i emaljerad gjutjärn.
Slutpris160 SEK
54483
Gefle, fruktsassietter, 12st
Slutpris100 SEK
54482
Diverse kuriosa, gonggong, Hermes najjare, barometer, yxtermometer mm
Slutpris260 SEK
54480
Höganäs Keramik, stor servis, saltglaserat lergods, 175 delar
Slutpris600 SEK
54481
Violiner/fioler, Stradivarius kopia mm, 2st
Slutpris220 SEK
52995
Collier/halsband, Bismarcklänk, 18k guld
Slutpris24 600 SEK
54476
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Vårmorgon i Dalarna"
Slutpris100 SEK
54475
Oidentifierad konstnär, olja på duk, fiskebåtar på strand
Slutpris100 SEK
54474
Piedestal i brunbetast trä
Slutpris100 SEK
54472
Gideon Isaksson, olja på pannå, hus med trädgård
Slutpris100 SEK
54470
Diverse keramik, kannor och karotter, Stig Lindberg, äggömma, Arabai mm, 5 delar
Slutpris140 SEK