Kandelabrar/bordslampor, bronserad metall, 5 ljuskällor, 1900-talets andra hälft, 1 par
51966
Slutpris280 SEK
Timo Sarpaneva, Iittala, "Tsaikka", glas med metallhållare, 8st
51965
Slutpris180 SEK
Rosenthal, tårtfat
51964
Rosenthal, tårtfat
Slutpris540 SEK
Royal Copenhagen, "Blå Blomst", ljusstakar, 1 par
51963
Slutpris240 SEK
Gunnar Nylund, Rörstrand, ytterfoder, gallerkrukor, 2st
51962
Slutpris100 SEK
Bing & Gröndahl, jultallrikar, "Julafton", 1926/1930/1953/1959/1961, 5st
51961
Slutpris100 SEK
Agneta "Agge" Persson, olja på duk, blommor
51960
Slutpris200 SEK
51959
Slutpris420 SEK
Ulf Hårdner, olja på duk, "Skogsglänta"
51958
Slutpris100 SEK
Bo lundberg, etsning, gubben i månen
51957
Slutpris100 SEK
Bengt Böckman, litografi, växthus
51956
Slutpris140 SEK
Ulf Hårdner, olja på duk, landskapsmotiv
51954
Slutpris120 SEK
Gustaf Brattström, olja på duk, gränd
51955
Slutpris320 SEK
Ulf Hårdner, olja på duk, skogsmotiv
51946
Slutpris140 SEK
Utekök, trinett, hurts och skåp i rostfritt
51921
Slutpris420 SEK
Pelarbord, målat trä, tredelad pelarfot
52186
Slutpris120 SEK
RBA, "Lovely", glasskulptur på lampsockel
52010
Slutpris100 SEK
North, bordslampa i metall på tripod
52009
Slutpris120 SEK
Ikea, "Kroby", bordslampa
52008
Ikea, "Kroby", bordslampa
Slutpris100 SEK
Cottex, taklampa i svart plåt
52007
Cottex, taklampa i svart plåt
Slutpris120 SEK
Ott-Lite, golvlampa, vitmetall med lysrör
50707
Slutpris100 SEK
Rzb Leuchten, Germany, tak/vägglampa, glas omed plastsockel, 1960/70-tal
50628
Slutpris100 SEK
Bordslampa i keramik, möjligen Aldo Londi, Bitossi
50627
Slutpris100 SEK
Kare Design, golvlampa i metall, skrivbordsmodell, 2000-tal
50579
Slutpris300 SEK
Taklampor, orange plast, 2st
50481
Taklampor, orange plast, 2st
Slutpris200 SEK
Form Leuchte, Germany, bordslampa, metall och textil, 3 ljuskällor, 1900-talets andra hälft
50437
Slutpris200 SEK
Black & Decker 8V skruvdragare samt häftpistol
50902
Slutpris120 SEK
Äldre tryck, musicerande kvinnor på gitarr och harpa
50355
Slutpris100 SEK
Kenbro, "B-62", bordslampor i mässing, 1 par
49938
Slutpris100 SEK
Tilgmans, chimpans i keramik
50400
Tilgmans, chimpans i keramik
Slutpris120 SEK
LP-skivor, 59st, soul, disco, funk, rock - Grand Funk, Ohio Players, Supremes, Boney M mm
50242
Slutpris620 SEK
John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft
49990
Slutpris120 SEK
Elektrisk insats för kamin/eldstad
51945
Slutpris100 SEK
Gunghäst i trä
51944
Gunghäst i trä
Slutpris100 SEK
Anslut vägglykta samt bygglampor, 3 delar
51943
Slutpris160 SEK
Spotlight, Spot Antialo gr 212
51942
Slutpris100 SEK
Ray-Ban New Wayfarer 902 solglasögon
51939
Slutpris460 SEK
Plåtleksak, motorcykel med sidovagn, litograferad plåt
51940
Slutpris120 SEK
Ray-Ban Clubmaster W0366 solglasögon
51938
Slutpris400 SEK
Hubert Bequet, Quaregnon, Belgium, urnor med lock, 2st
51933
Slutpris220 SEK
Mindre mangelkorg med annan korg, rotting
51937
Slutpris140 SEK
Fotogenlampa, zink och glas
51936
Fotogenlampa, zink och glas
Slutpris180 SEK
Vereco, France, kaffeservis i grönt glas, 24 delar
51932
Slutpris400 SEK
Anna Ehrner, Kosta Boda, "Bruk", tumblerglas, 18st
51931
Slutpris260 SEK
Brio, "Labyrinth", brädspel
51930
Brio, "Labyrinth", brädspel
Slutpris200 SEK
Schatz Royal Mariner, väggklocka i mässing
51929
Slutpris180 SEK
Filmisar, ;Marilyn Monroe, Elvis Presley, James Dean, Floyd Patterson mm
51928
Slutpris640 SEK
Primus 103, karbidlampa
51927
Primus 103, karbidlampa
Slutpris120 SEK