51966
Kandelabrar/bordslampor, bronserad metall, 5 ljuskällor, 1900-talets andra hälft, 1 par
Slutpris280 SEK
51965
Timo Sarpaneva, Iittala, "Tsaikka", glas med metallhållare, 8st
Slutpris180 SEK
51964
Rosenthal, tårtfat
Slutpris540 SEK
51963
Royal Copenhagen, "Blå Blomst", ljusstakar, 1 par
Slutpris240 SEK
51962
Gunnar Nylund, Rörstrand, ytterfoder, gallerkrukor, 2st
Slutpris100 SEK
51961
Bing & Gröndahl, jultallrikar, "Julafton", 1926/1930/1953/1959/1961, 5st
Slutpris100 SEK
51960
Agneta "Agge" Persson, olja på duk, blommor
Slutpris200 SEK
51959
Slutpris420 SEK
51958
Ulf Hårdner, olja på duk, "Skogsglänta"
Slutpris100 SEK
51957
Bo lundberg, etsning, gubben i månen
Slutpris100 SEK
51956
Bengt Böckman, litografi, växthus
Slutpris140 SEK
51954
Ulf Hårdner, olja på duk, landskapsmotiv
Slutpris120 SEK
51955
Gustaf Brattström, olja på duk, gränd
Slutpris320 SEK
51946
Ulf Hårdner, olja på duk, skogsmotiv
Slutpris140 SEK
51921
Utekök, trinett, hurts och skåp i rostfritt
Slutpris420 SEK
52186
Pelarbord, målat trä, tredelad pelarfot
Slutpris120 SEK
52010
RBA, "Lovely", glasskulptur på lampsockel
Slutpris100 SEK
52009
North, bordslampa i metall på tripod
Slutpris120 SEK
52008
Ikea, "Kroby", bordslampa
Slutpris100 SEK
52007
Cottex, taklampa i svart plåt
Slutpris120 SEK
50707
Ott-Lite, golvlampa, vitmetall med lysrör
Slutpris100 SEK
50628
Rzb Leuchten, Germany, tak/vägglampa, glas omed plastsockel, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
50627
Bordslampa i keramik, möjligen Aldo Londi, Bitossi
Slutpris100 SEK
50579
Kare Design, golvlampa i metall, skrivbordsmodell, 2000-tal
Slutpris300 SEK
50481
Taklampor, orange plast, 2st
Slutpris200 SEK
50437
Form Leuchte, Germany, bordslampa, metall och textil, 3 ljuskällor, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
50902
Black & Decker 8V skruvdragare samt häftpistol
Slutpris120 SEK
50355
Äldre tryck, musicerande kvinnor på gitarr och harpa
Slutpris100 SEK
49938
Kenbro, "B-62", bordslampor i mässing, 1 par
Slutpris100 SEK
50400
Tilgmans, chimpans i keramik
Slutpris120 SEK
50242
LP-skivor, 59st, soul, disco, funk, rock - Grand Funk, Ohio Players, Supremes, Boney M mm
Slutpris620 SEK
49990
John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft
Slutpris120 SEK
51945
Elektrisk insats för kamin/eldstad
Slutpris100 SEK
51944
Gunghäst i trä
Slutpris100 SEK
51943
Anslut vägglykta samt bygglampor, 3 delar
Slutpris160 SEK
51942
Spotlight, Spot Antialo gr 212
Slutpris100 SEK
51939
Ray-Ban New Wayfarer 902 solglasögon
Slutpris460 SEK
51940
Plåtleksak, motorcykel med sidovagn, litograferad plåt
Slutpris120 SEK
51938
Ray-Ban Clubmaster W0366 solglasögon
Slutpris400 SEK
51933
Hubert Bequet, Quaregnon, Belgium, urnor med lock, 2st
Slutpris220 SEK
51937
Mindre mangelkorg med annan korg, rotting
Slutpris140 SEK
51936
Fotogenlampa, zink och glas
Slutpris180 SEK
51932
Vereco, France, kaffeservis i grönt glas, 24 delar
Slutpris400 SEK
51931
Anna Ehrner, Kosta Boda, "Bruk", tumblerglas, 18st
Slutpris260 SEK
51930
Brio, "Labyrinth", brädspel
Slutpris200 SEK
51929
Schatz Royal Mariner, väggklocka i mässing
Slutpris180 SEK
51928
Filmisar, ;Marilyn Monroe, Elvis Presley, James Dean, Floyd Patterson mm
Slutpris640 SEK
51927
Primus 103, karbidlampa
Slutpris120 SEK