Trelleborgs Glasbruk, svanar i glas, 16st
54247
Slutpris100 SEK
Laura Ashley, slipad och bemålad glasservis, 37 delar
54246
Slutpris1 200 SEK
Rederimärken, mössmärken och pins, 24st
54245
Slutpris700 SEK
Sky-Watcher 114x500 teleskop/stjärnkikare
54243
Slutpris1 000 SEK
Gunnar Cyrén, Yamazaki, "Nobel", bestick i rostfritt, 20 delar
54244
Slutpris1 650 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Tempo, Trelleborg, kantförstäkta förvaringslådor i trä, 3st
54242
Slutpris380 SEK
String Furniture, "Folding table", skrivbordstillsats för String hyllsystem
54241
Slutpris400 SEK
Spegel med snidad ornamenterad träram
54240
Slutpris180 SEK
Karmstol, ek och textil, krönt med Schweitzisk vapensköld
54238
Slutpris520 SEK
Militära märken/pins
54231
Militära märken/pins
Slutpris320 SEK
Monica Backström, Göran Wärff, Kosta Boda, brevpressar, 2st
54234
Slutpris220 SEK
Folke Larsson, olja på duk, medelhavshus
54237
Slutpris100 SEK
Spegel, förgylld ornamenterad träram
54236
Slutpris300 SEK
Kosta, Orrefors, mm, brevpressar, 3st
54233
Slutpris140 SEK
Studio Åhus, brevpressar, 2st
54235
Studio Åhus, brevpressar, 2st
Slutpris140 SEK
Arthur Percy, Gefle.,"Gyllen", mjölksnipa och sockerskål med lock
54232
Slutpris120 SEK
Carl Olsson, olja på pannå, blomsterstilleben
54229
Slutpris100 SEK
Vicke Lindstrand, Upsala-Ekeby, askfat med kvinnofigur, 1940/50-tal
54228
Slutpris100 SEK
Bertil Vallien, Kosta Boda, vaser i glas, 2st
54227
Slutpris220 SEK
Trägubbar, snidade, 2st
54226
Trägubbar, snidade, 2st
Slutpris100 SEK
AB Java Kafferosteriet, Malmö, "Primus Java", litet fat i koppar
54225
Slutpris100 SEK
Guldmynt, 1 dukat, Kung William I (1814 - 1840), Nederländerna, 0.983
54224
Slutpris2 400 SEK
 Arthur Percy, Gefle.,"Rosalie", teservis i flintgods, 31 delar
54223
Slutpris840 SEK
Väggdekoration, sidodel av åsne/hästvagn, Sicilien, "Sponda di Carretto", 1700/18-tal, senare bemålad
54217
Slutpris1 700 SEK
J.Welin, olja på duk, strejken i Kvarnby, Malmö
54222
Slutpris140 SEK
Pierre-Joseph Redouté, Schumann Arzberg, Fyrklövern, "Klassiska Rosor", kaffeservis med tillbehör, 42 delar
54221
Slutpris420 SEK
Barspegel, Tuborg Beer
54220
Barspegel, Tuborg Beer
Slutpris120 SEK
Bernhard Oscarsson, olja på duk, klippig kust
54219
Slutpris120 SEK
Skolplansch, "Drottningholms Teater, 1700-talets senare del", isbjörn, tecknad av Olle Hagdahl
54216
Slutpris140 SEK
Ella Hernborg, olja på duk, kustvy med pilar
54218
Slutpris100 SEK
Skolplansch, "Främmande länders djur", isbjörn, tecknad av Sven Ekblom
54215
Slutpris240 SEK
Skol -/hälsovårdsplansch, "Barnens vänner på matbordet", tecknad av Eva Forss-Billow
54214
Slutpris100 SEK
Bordslampa, art decó, bemålat trä
54212
Slutpris180 SEK
Norbert Witek (1940–2001), olja på duk, "Podżegacze" (uppviglaren/anstiftaren)
54211
Slutpris920 SEK
Alain Soucasse, färgetsning, damer på en bänk
54209
Slutpris220 SEK
Assar Göransson, olja på duk, "Tång-körare"
54210
Slutpris180 SEK
Ljusplåtar, koppar och smide med lejondekor i relief, 1800-tal, 1 par
54208
Slutpris100 SEK
Antelma Santini, efter, bordslampa med dansös, Art Decó
54206
Slutpris520 SEK
V. Fong, Gränna, mässingskrona samt annan bjällra och ljusstakar, 4 delar
54207
Slutpris100 SEK
Statyetter i bronserad zink, Frankrike, Le Jour (Dagen) och Le Nuit (Natten), 1 par
54205
Slutpris220 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, "Open Mind", vas i glas
54204
Slutpris640 SEK
Gusums Bruk, ljusstakar i mässing, nr 25, Gustaviansk stil, 1900-tal, 1 par
54202
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Rörstrand, lockurna, fajans, 1900-tal
54200
Slutpris160 SEK
Hannelore Dreutler, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, bordslampa i glas
54199
Slutpris100 SEK
Kockums Emalj, gryta och ljusstakar, 3 delar
54198
Slutpris120 SEK
Karl Lundborg, olja på duk, "Motiv från Sörby Anderslöv"
54197
Slutpris500 SEK
Gropptorps Marmor AB, Katrineholm, skrivbordset i svart marmor, 1900-talets första hälft
54196
Slutpris120 SEK
Tak och vägglampor, Tiffanystil, 3st
54195
Slutpris260 SEK