56449
Lauritz Hjorth, Danmark, vas i keramik
Slutpris120 SEK
56450
Likörservis, karaff, bricka och glas, 8 delar
Slutpris100 SEK
56448
Kulram, golvmodell, 1900-talets mitt
Slutpris120 SEK
56446
LM Ericsson, "Ericofon", kobratelefon
Slutpris100 SEK
56445
Michael Kors, "MK-5128" Ladies Runway Watch, armbandsur
Slutpris440 SEK
56442
Björn Wiinblad, Rosenthal, "Romance white", matservis, 39 delar
Slutpris840 SEK
56443
Mattel, Barbie, "#3607 Come to My Party", klädsel för Tutti & Chris, 1966
Slutpris260 SEK
56441
Fyrklövern, fönsterstjärnor i glas och metall, tiffanystil, 3st
Slutpris220 SEK
56440
Berit Ternell, Gefle, "Terra", djupa tallrikar, 8st
Slutpris100 SEK
56439
Bing & Gröndahl, samlartallrikar, "Carl Larsson Plate Collection", 11st
Slutpris100 SEK
56437
Gnosjö Konstsmide, "GK 4006", bordslampa i metall
Slutpris160 SEK
56438
Gien, Frankrike, ost/fisktallrikar, 9st
Slutpris100 SEK
56434
Glasfiguriner, ertil Vallien, Paul Hoff mm, 6 delar
Slutpris120 SEK
56432
Glasföremål, Göran Wärf, Bertl Vallien mm, 9st
Slutpris140 SEK
56431
Ingeborg Plockross-Irminger, Bing & Gröndahl, figurin 1745, flicka med katt
Slutpris120 SEK
56430
Nao, Nadal, Spanien, figuriner, 3st
Slutpris100 SEK
56429
Lladro, Spanien, figuriner, 2st
Slutpris120 SEK
56428
Wallendorf, Tyskland, figuriner, 2st
Slutpris160 SEK
56427
Stefan Sjöberg, etsning, komposition
Slutpris160 SEK
56425
Bengt Landin, litografier, figurkomposition
Slutpris100 SEK
56424
Sune Rudnert, litografier, kompositioner, 2st
Slutpris100 SEK
56423
Hans Johnfors, färgetsning, "Drömmen om frihet II"
Slutpris720 SEK
56420
CSN Brons, askfat med örnskulptur samt Ystad Metall vas
Slutpris100 SEK
56417
Stig Lindberg, Gustavsberg Studio, bladformat fat i fajans
Slutpris320 SEK
56415
Richard Scharrer, Thomas/Rosenthal, "Arcta", kaffeservis, 1960/70-tal, 45 delar
Slutpris100 SEK
56414
CG Hallberg, karott, silver, Stockholm, 1923
Slutpris3 600 SEK
56413
Marianne Westman, Rörstrand, "Picknick", "Kulinar" mm, 4 delar
Slutpris240 SEK
56412
Dresden, Tyskland, skrivbordsset i porslin med floral dekor, 1900-tal, 5 delar
Slutpris120 SEK
56408
Jackie Lynd, Rörstrand, "Diamant", kaffeservis, 24 delar
Slutpris100 SEK
56407
Handspeglar, glas och metall, 1900-talets början, 2st
Slutpris120 SEK
56406
Erik Höglund, Boda, flaska/vas i brunt glas, Josef Schott, Smålandshyttan, vas i glas
Slutpris140 SEK
56403
Josef Lorenzl, efter, skulptur i mässing, dansande kvinna, monterad på fat
Slutpris1 600 SEK
56404
Rosemary Svanberg, litografi/akvarell, surrealistisk figurkomposition
Slutpris220 SEK
56400
Ola Billgren, offsettryck, kvinna i säng
Slutpris1 650 SEK
Värdering1 500 SEK
56398
Smurfar, 20st
Slutpris220 SEK
56399
Svenska silvermynt, 40-60% silver, totalt 787 gram
Slutpris3 400 SEK
56397
Ursula Krause-Oehme, litografi, stilleben
Slutpris140 SEK
56396
Slutpris220 SEK
56395
Peter Buffet, blandteknik, figurkomposition
Slutpris240 SEK
56394
Ola Billgren, litografi, läsande man
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
56392
Gunnar Norrman, torrnål, "Regnby", "Höstmorgon", "Ebbtid", "Höstdag", 4st
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
56393
Karta öfver Lundhög i Gylle Socken Skytts Härad Malmöhus Län upprättad år 1897 af Mårten Sörensson
Slutpris100 SEK
56391
Svenska MAD, inbundna årgångar, 1980-1988
Slutpris740 SEK
56387
Lennart Aschenbrenner, litografi, komposition
Slutpris140 SEK
56386
Alain Berck-Vitz, färglitografi, komposition
Slutpris140 SEK
56385
Bengt Böckman, Färglitografi, "Steves Friend"
Slutpris120 SEK
56384
Olympus OM-2 systemkamera med diverse objektiv, blixt, manualer och väska
Slutpris540 SEK
Värdering1 000 SEK
56383
Nils Landberg, Orrefors, karaff med jaktgravering, 1940/50-tal
Slutpris100 SEK