53205
Lino Skira, Atelier Skira, Pula, Kroatien, glaskonst, tavlor av sammansatt glas, 2st
Slutpris200 SEK
53204
Peavey Rage 158 gitarrförstärkare
Slutpris300 SEK
53203
Micki, Gemla, lastbil i trä med tippfunktion, 1950-tal
Slutpris100 SEK
53202
Primus 2328 gasolvärmare, 2079 gasolkök samt gasolflaska
Slutpris600 SEK
53201
Nife, militär kikare, 1930/40-tal
Slutpris400 SEK
53199
Oscar & Clothilde, "Pyramid", the Bonaparte Line, djupa tallrikar, 4st
Slutpris140 SEK
53198
Kathrin Bernekorn, olja på duk, "Blommande trädgård"
Slutpris1 250 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53197
Ljuskronor och väggkandelaber, smide, 3st
Slutpris120 SEK
53196
Ljusstakar i metall, 3 par
Slutpris100 SEK
53193
Bang & Olufsen, "Beogram 5005", skivspelare
Slutpris920 SEK
53195
Laora, Certina, Tevo klockor samt svenska silvermynt, 7 delar
Slutpris540 SEK
53192
Ericofoner, "Kobratelefoner", röd plast, 2st
Slutpris320 SEK
52112
Bose 151 SE utomhushögtalare
Slutpris320 SEK
52344
Alvar Hård, olja på duk, "Glada människor lever längre än sura och förgrämda"
Slutpris180 SEK
53186
Omega Seamaster damklocka, 1958
Slutpris1 100 SEK
53188
Guldsmycken/skrot, 18k
Slutpris9 800 SEK
53187
Ivan Omelius, Finguld Malmö, halsband i silver, 1983
Slutpris140 SEK
53185
Multistiftspenna, Tyskland, mässing, 1920/30-tal
Slutpris100 SEK
51753
Karl Ens, Volkstedt, Tyskland, figurin, guldfasan, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
53182
Diverse smycken
Slutpris160 SEK
53181
Kuddar allmoge, 1900-tal, 2st
Slutpris240 SEK
53180
Diverse smycken, magdasös midjesmycke mm
Slutpris360 SEK
53179
Kuddar och textil, allmoge, 1900-tal, 4 delar
Slutpris320 SEK
53178
Diverse smycken
Slutpris140 SEK
53177
Raija Kojonen Rauanheimo, Finland, brosch i keramik
Slutpris100 SEK
53176
Diverse smycken
Slutpris260 SEK
53172
Kalevala Koru, Finland, örhänge i brons, 2 par
Slutpris300 SEK
53174
Smycken, silver förekommer, bläckfiskhänge mm
Slutpris520 SEK
53175
Collier/halsband av Shiva Shells (Shiva öga)
Slutpris120 SEK
53173
Hannu Ikonen, Valo Koru, Finland, "Lava", örhänge och ring i brons, 3 delar
Slutpris500 SEK
53171
Kalevala Koru, Finland, "Paradis", garnityr i brons, halsband med förlängning, armband, örhänge, 5 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
53170
Diverse smycken
Slutpris220 SEK
53136
Lars-Otto Lindskog, Helsingborg, ljuslyktor och vägg ljusstake i smide, 4 delar
Slutpris100 SEK
53826
Figuriner mm, Charles & Diana, Hummel, Bing & Gröndahl mm, 10 delar
Slutpris100 SEK
53825
Nao, Lladro, figuriner, 3st
Slutpris100 SEK
53824
Svante Tuveson, akvarell, "Jotunheimen"
Slutpris100 SEK
53822
Max Walter Svanberg, reproduktion, figurkomposition
Slutpris300 SEK
53821
Bertil Lundberg, etsning, komposition
Slutpris140 SEK
53631
Dragspelsramar, trä och glas, 2st
Slutpris400 SEK
53818
Nils Möller, etsning, "Signe"
Slutpris100 SEK
52454
Helge Andersson, olja på duk, fiskeläge
Slutpris100 SEK
53408
Trälåda för 200 ägg, 1900-talets mitt
Slutpris220 SEK
53331
Thomas Hellström, Nittsjö, skulptur i stengods
Slutpris100 SEK
53169
Trelleborgs stadsvapen i mässing, vägghängd
Slutpris320 SEK
53168
Asea Belysning, klotlampa med opalint glas, 1930/40-tal
Slutpris240 SEK
53167
Nattljusstakar i mässing, 2st
Slutpris240 SEK
53165
Konsollhyllor, gips, barock stil med änglar
Slutpris120 SEK
53166
Cigarr -/väggskåp i rikligt ornamenterat trä, 18/1900-tal
Slutpris260 SEK