Cykelväska, 1960-tal
54193
Cykelväska, 1960-tal
Slutpris260 SEK
Goebel, stövelkruka med ängel, kompositmaterial
54192
Slutpris100 SEK
Albert Elfstrand, Sjöbo, brännvinskrus, 1940/50-tal
54190
Slutpris120 SEK
Hans-Agne Jacobsson, "L92" & "L125", ljusstakar i mässing, 3st
54189
Slutpris120 SEK
Gunnar Ander, Ystad Metall, ljusstakar i mässing, 1 par
54188
Slutpris180 SEK
Anders Landström, Lapplands Tenn, Norrby/Storuman, brevkniv
54187
Slutpris100 SEK
Henning Seidelin, Bing & Gröndahl, figurin 2037, "H.C. Andersen berättar sagor"
54186
Slutpris520 SEK
Boris Ninemae, olja på duk, "Räddningen"
54181
Slutpris19 400 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Ingeborg Plockgross-Irminger, Royal Copenhagen, figurin 435, sittande katt
54185
Slutpris320 SEK
Rörstrand, fat, jugend, dekor av narcisser, 1900-talets början
54182
Slutpris140 SEK
Adventskalender, lastbil i bemålat trä
54183
Slutpris320 SEK
Väggskåp med 4 invändiga lådor, 1800-tal
54180
Slutpris240 SEK
Sven Myrström & Gunnar Engström, Tingströms, Bra Bohag, "Micado", sidobord
54179
Slutpris140 SEK
Barnstol/lekbord i trä, 1950/60-tal
54178
Slutpris100 SEK
Sidobord på hjul med tidningshylla, betsat trä
54177
Slutpris120 SEK
Kamferkista, orientalisk dekor
54176
Slutpris520 SEK
Alpha-Tools, FSG 920 kakelskärare
54173
Slutpris400 SEK
Limknektar, 3st
54174
Limknektar, 3st
Slutpris260 SEK
Julius Paulsen, olja på duk, trädgård vid gavel
49349
Slutpris3 400 SEK
Bosch, Hellas, extrasttrålkastare för fordon, 3st
54172
Slutpris100 SEK
Slavia, Czechoslovakia, "631 Model 77 Lux", cal.177, luftgevär
52093
Slutpris160 SEK
Thorvald Marthinsen Sølvvarefabrikk, silverljusstakar, 1 par
53268
Slutpris580 SEK
Verktygsvagn/skåp i plåt
53300
Verktygsvagn/skåp i plåt
Slutpris1 100 SEK
Erzgebirge Volkskunst, påskharar och kycklingar i bemålat trä, 9st
49287
Slutpris180 SEK
Oscar Reutersvärd, litografi, omöjlig figur
53257
Slutpris840 SEK
Bubbelplast, 0,5x100m
53245
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris260 SEK
Duplex Hushållsvåg i patinerad metall, dubbelsidig, 1900-talets första del.
53355
Slutpris320 SEK
Norrahammars Bruk, "Solo 258", kamin, 1900-talets första hälft
53307
Slutpris200 SEK
Bubbelplast, 0,5x100m
53244
Bubbelplast, 0,5x100m
Slutpris260 SEK
Kathrin Bernekorn, akvarell, kvinna med blomsterkrans
53293
Slutpris100 SEK
Skolelektronik, Norstedts, Leader Audio Generator Sine-Square model LAG-55
54160
Slutpris220 SEK
Skolelektronik, Norstedts, Dan-Sound AV30, Esselte Studium Teller
54159
Slutpris320 SEK
Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. Vas, Art Deco, 1930-tal samt Gefle fruktassietter, 6st
54158
Slutpris220 SEK
Lars Thorén, Rörstrand, skål på fot
54157
Slutpris160 SEK
Pokemon kort, diverse
54150
Pokemon kort, diverse
Slutpris1 250 SEK
Likörglas med gul ton, 10st
54156
Likörglas med gul ton, 10st
Slutpris100 SEK
Impo 15MHz Oscilloscope Type OC 215
54155
Slutpris200 SEK
Bankir -/bibliotekslampa, emaljerad grön justerbar skärm, 1930/40-tal
54154
Slutpris560 SEK
Boris Ninemae, olja på duk, "Jordens guld"
54152
Slutpris9 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
Kryddburkar i glas, 58st
54149
Kryddburkar i glas, 58st
Slutpris360 SEK
Överums Bruk, ljusstake, linoljebränt gjutjärn, dekor av smeder och svärd
54151
Slutpris140 SEK
Nintendo DS Lite, 2st samt diverse spel, Super Mario, Sonic Rush, Star Wars mm
54148
Slutpris640 SEK
Wilhelm Kåge, Gustavsberg Studio, "Guldsurrea", skål i stengods
54147
Slutpris420 SEK
Gunnar Nylund, Rörstrand, "Igelkott", ur serien "Chamotte", chamotterat stengods med lysterglasyr, 1940/50-tal
54145
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Arthur Percy, Gefle, "Rubin", skål, fruktassietter mm, 17 delar
54146
Slutpris360 SEK
Skyttegravskonst, WWI, dekorerade engelska 18-pounder granathylsor i mässing
54144
Slutpris500 SEK
Trelleborgs Glasbruk, fiskvas i blått glas
54142
Slutpris240 SEK
Trelleborgs Glasbruk, bordsvaser samt väggvas, fiskar, 4st
54141
Slutpris280 SEK