51117
Bordsuppsats -/veckskål, nysilver och glas, 1900-talets första hälft
Slutpris640 SEK
51115
BSA Airsporter .22 (5,5mm), luftgevär
Slutpris2 100 SEK
51116
Slutpris760 SEK
51114
Damskrivbord, uppsats och utfällbar skiva, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris220 SEK
51113
Väggvitrin med glashyllor, 1900-talets första hälft
Slutpris560 SEK
51112
Dux, sänggavlar i kromad metall
Slutpris100 SEK
51111
DUX, spegel på svartlackerad träplatta
Slutpris100 SEK
51109
Goebel, Tengra mm, figuriner, 9 delar
Slutpris180 SEK
51108
Charlotta Hallonsten, Trelleborg, olja på duk, fiskare
Slutpris140 SEK
51107
Johnsson Bros, "Old English", djupa tallrikar, 12st
Slutpris100 SEK
51106
Kattfiguriner, 3st
Slutpris240 SEK
51105
Skruvstäd, Made in Denmark, mycket kraftigt
Slutpris280 SEK
51104
Duka, "Bari", bestick, 24 delar, obegagnat
Slutpris220 SEK
51102
Skruvstäd, Made in England
Slutpris280 SEK
51103
Diverse plåtburkar, Röda Ugglan (Kalmar chokladfabrik), Mazetti, Påels mm
Slutpris240 SEK
51101
Silverbestick
Slutpris460 SEK
51097
Pusselhund, "Trip Trap", tax i teak och läder
Slutpris420 SEK
51099
Taklampa, glas/metall, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
51098
Bo Borgström, Royal Krona, ljuslyktor 1 par
Slutpris460 SEK
51096
Diverse smycken, klockor, majblommor, plaketter mm
Slutpris840 SEK
51087
Honda, KW6500 elverk
Slutpris3 200 SEK
51095
Bibel, 1883
Slutpris140 SEK
51094
Serietidningar, Kalle Anka 1960/70-tal, Stålmannen, Rymdmannen, 91:an, Daffy, Stålpojken, Flinta mm
Slutpris100 SEK
51093
Modellskepp
Slutpris100 SEK
51092
X-Mind, diverse hjärnpussel
Slutpris220 SEK
51091
Tidningsställ i rotting med glashylla
Slutpris120 SEK
51090
Royal Copenhagen bordslampor samt Bing & Gröndahl vas, 3 delar
Slutpris300 SEK
51089
Parasollfot i granit
Slutpris500 SEK
51088
Bord, allmoge, två lådor i sargen, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
51085
Staffordshire, England, pudlar i keramik, 1900-talets första hälft, 1 par
Slutpris220 SEK
51083
Royal Copenhagen, "Blå Blomster" samt Bing & Gröndahl ljusstake
Slutpris600 SEK
51082
Nils Emil Lundström, Rörstrand, "Ostindia (East Indies)", fat, såssnipa och skålar, 4 delar
Slutpris640 SEK
51081
Diverse mynt och sedlar, svenska och utländska
Slutpris540 SEK
51080
Hänkelvas i keramik med grön glasyr, 1930/40-tal
Slutpris160 SEK
51079
AB Jönköpings Vacuumindustri, termos, 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
51078
Nils Emil Lundström, Rörstrand, "Ostindia (East Indies)", karotter, 2st
Slutpris600 SEK
51077
Bertil Brisborg, Nordiska Kompaniet, modell "31866", vägg -/bordslampa, 1940/50-tal
Slutpris1 050 SEK
51076
Ekbergs, ljusstakar i malm, 1 par
Slutpris120 SEK
51075
Bärnsten, ägg med två fångade bi/getingar
Slutpris1 800 SEK
51074
Kapsylöppnare, andhuvud i "Ducky"-stil
Slutpris280 SEK
51073
Kanna i keramik med flätat handtag
Slutpris140 SEK
51072
Wallendorf, bordslampa, teak och porslin
Slutpris220 SEK
51071
Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, ljuslykta i mässing och glas
Slutpris160 SEK
51070
Tarzan Inox, Turkey, souvlaki/kebab/grillspett, stål och mässing, 9st
Slutpris120 SEK
51069
Glasflöten, 2st
Slutpris160 SEK
51068
Bernadotte & Kylberg, ljuslyktor i kork och stål, 6st
Slutpris180 SEK
51066
Krustadjärn, dubbellt, järn och trä
Slutpris420 SEK
51065
Tissot Seastar, guldklocka, 18k
Slutpris4 700 SEK