Bordsuppsats -/veckskål, nysilver och glas, 1900-talets första hälft
51117
Slutpris640 SEK
BSA Airsporter .22 (5,5mm), luftgevär
51115
Slutpris2 100 SEK
51116
Slutpris760 SEK
Damskrivbord, uppsats och utfällbar skiva, engelsk stil, 1900-tal
51114
Slutpris220 SEK
Väggvitrin med glashyllor, 1900-talets första hälft
51113
Slutpris560 SEK
Dux, sänggavlar i kromad metall
51112
Slutpris100 SEK
DUX, spegel på svartlackerad träplatta
51111
Slutpris100 SEK
Goebel, Tengra mm, figuriner, 9 delar
51109
Slutpris180 SEK
Charlotta Hallonsten, Trelleborg, olja på duk, fiskare
51108
Slutpris140 SEK
Johnsson Bros, "Old English", djupa tallrikar, 12st
51107
Slutpris100 SEK
Kattfiguriner, 3st
51106
Kattfiguriner, 3st
Slutpris240 SEK
Skruvstäd, Made in Denmark, mycket kraftigt
51105
Slutpris280 SEK
Duka, "Bari", bestick, 24 delar, obegagnat
51104
Slutpris220 SEK
Skruvstäd, Made in England
51102
Skruvstäd, Made in England
Slutpris280 SEK
Diverse plåtburkar, Röda Ugglan (Kalmar chokladfabrik), Mazetti, Påels mm
51103
Slutpris240 SEK
Silverbestick
51101
Silverbestick
Slutpris460 SEK
Pusselhund, "Trip Trap", tax i teak och läder
51097
Slutpris420 SEK
Taklampa, glas/metall, 1950/60-tal
51099
Slutpris100 SEK
Bo Borgström, Royal Krona, ljuslyktor 1 par
51098
Slutpris460 SEK
Diverse smycken, klockor, majblommor, plaketter mm
51096
Slutpris840 SEK
Honda, KW6500 elverk
51087
Honda, KW6500 elverk
Slutpris3 200 SEK
Bibel, 1883
51095
Bibel, 1883
Slutpris140 SEK
Serietidningar, Kalle Anka 1960/70-tal, Stålmannen, Rymdmannen, 91:an, Daffy, Stålpojken, Flinta mm
51094
Slutpris100 SEK
Modellskepp
51093
Modellskepp
Slutpris100 SEK
X-Mind, diverse hjärnpussel
51092
X-Mind, diverse hjärnpussel
Slutpris220 SEK
Tidningsställ i rotting med glashylla
51091
Slutpris120 SEK
Royal Copenhagen bordslampor samt Bing & Gröndahl vas, 3 delar
51090
Slutpris300 SEK
Parasollfot i granit
51089
Parasollfot i granit
Slutpris500 SEK
Bord, allmoge, två lådor i sargen, 1800-tal
51088
Slutpris1 000 SEK
Staffordshire, England, pudlar i keramik, 1900-talets första hälft, 1 par
51085
Slutpris220 SEK
Royal Copenhagen, "Blå Blomster" samt Bing & Gröndahl ljusstake
51083
Slutpris600 SEK
Nils Emil Lundström, Rörstrand, "Ostindia (East Indies)", fat, såssnipa och skålar, 4 delar
51082
Slutpris640 SEK
Diverse mynt och sedlar, svenska och utländska
51081
Slutpris540 SEK
Hänkelvas i keramik med grön glasyr, 1930/40-tal
51080
Slutpris160 SEK
AB Jönköpings Vacuumindustri, termos, 1950/60-tal
51079
Slutpris300 SEK
Nils Emil Lundström, Rörstrand, "Ostindia (East Indies)", karotter, 2st
51078
Slutpris600 SEK
Bertil Brisborg, Nordiska Kompaniet, modell "31866", vägg -/bordslampa, 1940/50-tal
51077
Slutpris1 050 SEK
Ekbergs, ljusstakar i malm, 1 par
51076
Slutpris120 SEK
Bärnsten, ägg med två fångade bi/getingar
51075
Slutpris1 800 SEK
Kapsylöppnare, andhuvud i "Ducky"-stil
51074
Slutpris280 SEK
Kanna i keramik med flätat handtag
51073
Slutpris140 SEK
Wallendorf, bordslampa, teak och porslin
51072
Slutpris220 SEK
Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, ljuslykta i mässing och glas
51071
Slutpris160 SEK
Tarzan Inox, Turkey, souvlaki/kebab/grillspett, stål och mässing, 9st
51070
Slutpris120 SEK
Glasflöten, 2st
51069
Glasflöten, 2st
Slutpris160 SEK
Bernadotte & Kylberg, ljuslyktor i kork och stål, 6st
51068
Slutpris180 SEK
Krustadjärn, dubbellt, järn och trä
51066
Slutpris420 SEK
Tissot Seastar, guldklocka, 18k
51065
Slutpris4 700 SEK