Bing & Gröndahl, "Blå måsen", terrin
50417
Slutpris540 SEK
Royal Decanters, karaffset, whisky, Golden Moose
50416
Slutpris120 SEK
Lomonosov, USSR, "Cobalt Net", kaffekanna i porslin
50414
Slutpris640 SEK
Bibel, 1700-tal
50415
Bibel, 1700-tal
Slutpris240 SEK
V.Fongs Gelbgjuteri, Grenna, miniatyrljuskrona i barockstill, mässing
50413
Slutpris160 SEK
Rosenthal, kaffe/mocka servis, 18/1900-tal, 19 delar
50412
Slutpris420 SEK
50407
Slutpris600 SEK
Pall med galonsits
50411
Pall med galonsits
Slutpris160 SEK
Diverse, ljuster, sgelmakarverktyg, skifferspitter, oljelampa, 8 delar
50410
Slutpris360 SEK
Kanonkula, järn, ø12cm, 7,3kg, 17/1800-tal
50408
Slutpris160 SEK
Norrbottens Hemslöjdförening, rana/väggbonad, 1900-tal
50409
Slutpris360 SEK
Jørgen Møller för Georg Jensen, Denmark, "Complet", skålar i rostfritt och plast
50406
Slutpris180 SEK
Hiromichi Konno för Georg Jensen, Denmark, "Sakura", vas i rostfritt och gummi
50405
Slutpris200 SEK
Schackbräde, alabaster
50404
Schackbräde, alabaster
Slutpris340 SEK
Golvvas/paraplyställ i porslin, Kina, 1900-tal
50403
Slutpris240 SEK
Bertil Vallien, Kosta Boda, "Rainbow", skål i glas
50402
Slutpris100 SEK
Bo Borgström, Åseda Glasbruk, karaff/vas i glas
50401
Slutpris160 SEK
Diverse glasföremål, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 4 delar
50398
Slutpris120 SEK
Diverse glasföremål, karaffer, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 3st
50399
Slutpris140 SEK
Kassettförvaring, 2st
50397
Kassettförvaring, 2st
Slutpris120 SEK
Skålar i glas, troligen Flygsfors
50395
Slutpris100 SEK
Lampetter i mässing, 1 par
50396
Lampetter i mässing, 1 par
Slutpris440 SEK
Tilgman, björnar i keramik, 2st
50394
Slutpris100 SEK
SAS (Scandinavian Airlines System), axelväska, tyg/plast, 1960/70-talet
50393
Slutpris440 SEK
Cottex B1431K bordslampa
50391
Cottex B1431K bordslampa
Slutpris340 SEK
Carl Thore, Granhaga Metallindustri, taklampa i metall
50392
Slutpris120 SEK
Sparbössa, isbjörn i vitmetall, 1920/30-tal
50389
Slutpris300 SEK
Rörstrand, Göteborg, syltkrus i stenmassa, tidigt 1900-tal, 3st
50390
Slutpris160 SEK
Wedgewood, England, "Jasperware", lockask i keramik
50388
Slutpris120 SEK
Lauritz Hjorth, Denmark, skål i keramik med harpälsglasyr
50387
Slutpris160 SEK
Vaser, flussglas, 1900-talets första hälft, 5st
50386
Slutpris160 SEK
Konstantin Grcic, Flos, Italy, "Mayday", häng -/bordslampa i plast
50385
Slutpris400 SEK
Diana Autoset, ställbar provdocka
50384
Slutpris500 SEK
Diverse pussel, främst Bamse, 8st
50383
Slutpris180 SEK
Stort parti Lego
50382
Stort parti Lego
Slutpris2 600 SEK
Yamaha YSL-354 Trombone, student model
50381
Slutpris1 550 SEK
Conny Nyström, blandteknik, spretiga träd
50378
Slutpris100 SEK
Conny Nyström, olja på duk, vågor på hav
50377
Slutpris100 SEK
Conny Nyström, olja på duk, skog framför fält
50376
Slutpris100 SEK
Lennart Hall, olja på duk, skog framför kulle
50375
Slutpris240 SEK
Gustavsberg, "Öresund", matservis, 21 delar
50370
Slutpris500 SEK
Peer Gottrup, olja på duk, "Hundested"
50373
Slutpris100 SEK
Karl Andersson, Trelleborg, olja på pannå, "Vadstena slott."
50372
Slutpris140 SEK
Thomas Hellström, Nittsjö Keramik, väggfat med dekor av skator
50371
Slutpris140 SEK
Defa, utfällbart campingkök med bambuskiva
50368
Slutpris360 SEK
Bosch PBD 40 pelarborrmaskin med diverse tillbehör
50367
Slutpris1 650 SEK
MotoCaddy, eldriven golfvagn
50366
MotoCaddy, eldriven golfvagn
Slutpris1 150 SEK
Vattenkannor 10 liters samt hinkar 12 liters, obegagnat, 8 delar
50365
Slutpris420 SEK