50417
Bing & Gröndahl, "Blå måsen", terrin
Slutpris540 SEK
50416
Royal Decanters, karaffset, whisky, Golden Moose
Slutpris120 SEK
50414
Lomonosov, USSR, "Cobalt Net", kaffekanna i porslin
Slutpris640 SEK
50415
Bibel, 1700-tal
Slutpris240 SEK
50413
V.Fongs Gelbgjuteri, Grenna, miniatyrljuskrona i barockstill, mässing
Slutpris160 SEK
50412
Rosenthal, kaffe/mocka servis, 18/1900-tal, 19 delar
Slutpris420 SEK
50407
Slutpris600 SEK
50411
Pall med galonsits
Slutpris160 SEK
50410
Diverse, ljuster, sgelmakarverktyg, skifferspitter, oljelampa, 8 delar
Slutpris360 SEK
50408
Kanonkula, järn, ø12cm, 7,3kg, 17/1800-tal
Slutpris160 SEK
50409
Norrbottens Hemslöjdförening, rana/väggbonad, 1900-tal
Slutpris360 SEK
50406
Jørgen Møller för Georg Jensen, Denmark, "Complet", skålar i rostfritt och plast
Slutpris180 SEK
50405
Hiromichi Konno för Georg Jensen, Denmark, "Sakura", vas i rostfritt och gummi
Slutpris200 SEK
50404
Schackbräde, alabaster
Slutpris340 SEK
50403
Golvvas/paraplyställ i porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris240 SEK
50402
Bertil Vallien, Kosta Boda, "Rainbow", skål i glas
Slutpris100 SEK
50401
Bo Borgström, Åseda Glasbruk, karaff/vas i glas
Slutpris160 SEK
50398
Diverse glasföremål, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 4 delar
Slutpris120 SEK
50399
Diverse glasföremål, karaffer, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 3st
Slutpris140 SEK
50397
Kassettförvaring, 2st
Slutpris120 SEK
50395
Skålar i glas, troligen Flygsfors
Slutpris100 SEK
50396
Lampetter i mässing, 1 par
Slutpris440 SEK
50394
Tilgman, björnar i keramik, 2st
Slutpris100 SEK
50393
SAS (Scandinavian Airlines System), axelväska, tyg/plast, 1960/70-talet
Slutpris440 SEK
50391
Cottex B1431K bordslampa
Slutpris340 SEK
50392
Carl Thore, Granhaga Metallindustri, taklampa i metall
Slutpris120 SEK
50389
Sparbössa, isbjörn i vitmetall, 1920/30-tal
Slutpris300 SEK
50390
Rörstrand, Göteborg, syltkrus i stenmassa, tidigt 1900-tal, 3st
Slutpris160 SEK
50388
Wedgewood, England, "Jasperware", lockask i keramik
Slutpris120 SEK
50387
Lauritz Hjorth, Denmark, skål i keramik med harpälsglasyr
Slutpris160 SEK
50386
Vaser, flussglas, 1900-talets första hälft, 5st
Slutpris160 SEK
50385
Konstantin Grcic, Flos, Italy, "Mayday", häng -/bordslampa i plast
Slutpris400 SEK
50384
Diana Autoset, ställbar provdocka
Slutpris500 SEK
50383
Diverse pussel, främst Bamse, 8st
Slutpris180 SEK
50382
Stort parti Lego
Slutpris2 600 SEK
50381
Yamaha YSL-354 Trombone, student model
Slutpris1 550 SEK
50378
Conny Nyström, blandteknik, spretiga träd
Slutpris100 SEK
50377
Conny Nyström, olja på duk, vågor på hav
Slutpris100 SEK
50376
Conny Nyström, olja på duk, skog framför fält
Slutpris100 SEK
50375
Lennart Hall, olja på duk, skog framför kulle
Slutpris240 SEK
50370
Gustavsberg, "Öresund", matservis, 21 delar
Slutpris500 SEK
50373
Peer Gottrup, olja på duk, "Hundested"
Slutpris100 SEK
50372
Karl Andersson, Trelleborg, olja på pannå, "Vadstena slott."
Slutpris140 SEK
50371
Thomas Hellström, Nittsjö Keramik, väggfat med dekor av skator
Slutpris140 SEK
50368
Defa, utfällbart campingkök med bambuskiva
Slutpris360 SEK
50367
Bosch PBD 40 pelarborrmaskin med diverse tillbehör
Slutpris1 650 SEK
50366
MotoCaddy, eldriven golfvagn
Slutpris1 150 SEK
50365
Vattenkannor 10 liters samt hinkar 12 liters, obegagnat, 8 delar
Slutpris420 SEK