Kategorier

Avslutad
Tidningsställ, plåt och ek, vägghängd
50304
Tidningsställ, plåt och ek, vägghängd
Slutpris100 SEK
Avslutad
Villeroy & Boch, "French Garden", kaffesservis, 18 delar
50303
Villeroy & Boch, "French Garden", kaffesservis, 18 delar
Slutpris440 SEK
Avslutad
Bergdala, remmare med druvdekor, 6st
50302
Bergdala, remmare med druvdekor, 6st
Slutpris200 SEK
Avslutad
Josef Ekberg, Gustavsberg, skålfat på fötter, flintgods med lysterglasyr, 1930-tal
50301
Josef Ekberg, Gustavsberg, skålfat på fötter, flintgods med lysterglasyr, 1930-tal
Slutpris520 SEK
Avslutad
Upsala-Ekeby, vas och skål i keramik
50300
Upsala-Ekeby, vas och skål i keramik
Slutpris160 SEK
Avslutad
Malmö Silver AB, shaker i nysilver, 1950/60-tal
50298
Malmö Silver AB, shaker i nysilver, 1950/60-tal
Slutpris380 SEK
Avslutad
Birger Kaipiainen, Arabia, "Paratiisi", fat och assietter, 13 delar
50297
Birger Kaipiainen, Arabia, "Paratiisi", fat och assietter, 13 delar
Slutpris4 500 SEK
Avslutad
Duke, 4-strängad banjo
50296
Duke, 4-strängad banjo
Slutpris1 000 SEK
Avslutad
US Army Air Forces, WW2 Flying goggle type B-8, Rochester Optical, orginalbox
50295
US Army Air Forces, WW2 Flying goggle type B-8, Rochester Optical, orginalbox
Slutpris420 SEK
Avslutad
Silverfat, SSA logo, 386 gram
50293
Silverfat, SSA logo, 386 gram
Slutpris2 300 SEK
Avslutad
Brunsviga arithmometer/räknesnurra/kalkylator, 1910/20-tal samt diverse kuriosa, kikare med kompass, swing rakhyvel mm
50291
Brunsviga arithmometer/räknesnurra/kalkylator, 1910/20-tal samt diverse kuriosa, kikare med kompass, swing rakhyvel mm
Slutpris220 SEK
Avslutad
Airam Handy Led bänkarmatur, 4st obegagnade
50292
Airam Handy Led bänkarmatur, 4st obegagnade
Slutpris240 SEK
Avslutad
Vitrinskåp, rokokostil
50286
Vitrinskåp, rokokostil
Slutpris1 100 SEK
Avslutad
Abba memorabilia, posters, Benny Anderssons autograf, tidningar med Abba i mm
50290
Abba memorabilia, posters, Benny Anderssons autograf, tidningar med Abba i mm
Slutpris760 SEK
Avslutad
Lisa Larson, Majolica Portugal, grisskål i terrakotta
50289
Lisa Larson, Majolica Portugal, grisskål i terrakotta
Slutpris140 SEK
Avslutad
Lisa Larson, litteratur, "Märta Holkers, Lisa Larson Keramiker" samt "Gisela Eronn, Lisa Larson bland lejon och änglar"
50288
Lisa Larson, litteratur, "Märta Holkers, Lisa Larson Keramiker" samt "Gisela Eronn, Lisa Larson bland lejon och änglar"
Slutpris320 SEK
Avslutad
Majak, USSR, bordsur, 1950-tal
50284
Majak, USSR, bordsur, 1950-tal
Slutpris640 SEK
Avslutad
The Singer MFG. Co. USA, bordsfläkt, lackerad plåt med mässingsblad, 1900-talets första hälft
50287
The Singer MFG. Co. USA, bordsfläkt, lackerad plåt med mässingsblad, 1900-talets första hälft
Slutpris480 SEK
Avslutad
Wehrle, Germany, "Commander", mekanisk väckarklocka, 1950-tal
50285
Wehrle, Germany, "Commander", mekanisk väckarklocka, 1950-tal
Slutpris120 SEK
Avslutad
Kenbro, golvlampa i mässing med lejontassar
50283
Kenbro, golvlampa i mässing med lejontassar
Slutpris140 SEK
Avslutad
Herrbetjänt i vitlackat trä
50282
Herrbetjänt i vitlackat trä
Slutpris220 SEK
Avslutad
Edsbyverken, snurrstol i brunbetsat trä, 1970-tal
50281
Edsbyverken, snurrstol i brunbetsat trä, 1970-tal
Slutpris120 SEK
Avslutad
VidaXL, konsolbord med två lådor, akaciatträ
50279
VidaXL, konsolbord med två lådor, akaciatträ
Slutpris100 SEK
Avslutad
Caféset i grönlackad metall, bord och tv stolar, ihopfällbara
50278
Caféset i grönlackad metall, bord och tv stolar, ihopfällbara
Slutpris360 SEK
Avslutad
Burton Reproductions Ltd, England, skrivbyrå med överskåp/vitrin, 1900-talets andra hälft
50274
Burton Reproductions Ltd, England, skrivbyrå med överskåp/vitrin, 1900-talets andra hälft
Slutpris140 SEK
Avslutad
Fun City, Classic, damcykel, 3 växlar
50272
Fun City, Classic, damcykel, 3 växlar
Slutpris820 SEK
Avslutad
Kenneth Bergenblad, Dux, stolar, 1980-tal, 5st
50273
Kenneth Bergenblad, Dux, stolar, 1980-tal, 5st
Slutpris540 SEK
Avslutad
Gustav Becker, väggklocka, lodregulator, sent 1800-tal
50271
Gustav Becker, väggklocka, lodregulator, sent 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Avslutad
3M, Random Orbital Sander, slipmaskin för tryckluft med diverse slippapper
50270
3M, Random Orbital Sander, slipmaskin för tryckluft med diverse slippapper
Slutpris740 SEK
Avslutad
Lisa Larson, Gustavsberg, sittande katt från serien"Lilla Zoo"
50268
Lisa Larson, Gustavsberg, sittande katt från serien"Lilla Zoo"
Slutpris600 SEK
Avslutad
Andnings/skyddsmask med diverse filter mm
50269
Andnings/skyddsmask med diverse filter mm
Slutpris120 SEK
Avslutad
Smurfar, och smurfhus, Peyo mm
50267
Smurfar, och smurfhus, Peyo mm
Slutpris500 SEK
Avslutad
Campit, kylväska, 12V, obegagnad
50266
Campit, kylväska, 12V, obegagnad
Slutpris220 SEK
Avslutad
Yxor, 2st
50265
Yxor, 2st
Slutpris100 SEK
Avslutad
Makita HR3850 borrhammare med tillbehör
50264
Makita HR3850 borrhammare med tillbehör
Slutpris220 SEK
Avslutad
Tormek ST-250 slipsten med tillbehör, obegagnad
50263
Tormek ST-250 slipsten med tillbehör, obegagnad
Slutpris920 SEK
Avslutad
Äldre badkarsblandare
50262
Äldre badkarsblandare
Slutpris120 SEK
Avslutad
LP-skivor, 59st, soul, disco, funk, rock - The Tramps, Disco-Tex, Wild Cherry, Blue Mink, Jimmy Castor mm
50243
LP-skivor, 59st, soul, disco, funk, rock - The Tramps, Disco-Tex, Wild Cherry, Blue Mink, Jimmy Castor mm
Slutpris820 SEK
Avslutad
Damejeanne, grönt glas
50241
Damejeanne, grönt glas
Slutpris280 SEK
Avslutad
Skruvstäd
50240
Skruvstäd
Slutpris120 SEK
Avslutad
Trälåda, "Bröderna Edstrand Malmö", förstärkta kanter
50239
Trälåda, "Bröderna Edstrand Malmö", förstärkta kanter
Slutpris140 SEK
Avslutad
Lisa Larson, Gustavsberg, "Tiger", från serien "Afrika"
50238
Lisa Larson, Gustavsberg, "Tiger", från serien "Afrika"
Slutpris1 650 SEK
Avslutad
Skål uppburen av tyska örnar, alabaster
50236
Skål uppburen av tyska örnar, alabaster
Slutpris480 SEK
Avslutad
Scheurich, "Lora 517-38", fat lava vas, 1960-tal
50237
Scheurich, "Lora 517-38", fat lava vas, 1960-tal
Slutpris280 SEK
Avslutad
E. Jarup, Deco, Helsingborg, "Speceriboden", burk med lock
50235
E. Jarup, Deco, Helsingborg, "Speceriboden", burk med lock
Slutpris140 SEK
Avslutad
Murano, skulptur i glas, fisk
50234
Murano, skulptur i glas, fisk
Slutpris160 SEK
Avslutad
Mio, tidningshylla, ek och metall
50232
Mio, tidningshylla, ek och metall
Slutpris200 SEK
Avslutad
Bo Borgström, Royal Krona, ljuslykta
50231
Bo Borgström, Royal Krona, ljuslykta
Slutpris340 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar efter överenskommelse

Torsdag 15/8 16:00 - 20:00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.