50400
Tilgmans, chimpans i keramik
Slutpris120 SEK
49990
John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft
Slutpris120 SEK
51945
Elektrisk insats för kamin/eldstad
Slutpris100 SEK
51944
Gunghäst i trä
Slutpris100 SEK
51943
Anslut vägglykta samt bygglampor, 3 delar
Slutpris160 SEK
51942
Spotlight, Spot Antialo gr 212
Slutpris100 SEK
51939
Ray-Ban New Wayfarer 902 solglasögon
Slutpris460 SEK
51940
Plåtleksak, motorcykel med sidovagn, litograferad plåt
Slutpris120 SEK
51938
Ray-Ban Clubmaster W0366 solglasögon
Slutpris400 SEK
51933
Hubert Bequet, Quaregnon, Belgium, urnor med lock, 2st
Slutpris220 SEK
51937
Mindre mangelkorg med annan korg, rotting
Slutpris140 SEK
51936
Fotogenlampa, zink och glas
Slutpris180 SEK
51932
Vereco, France, kaffeservis i grönt glas, 24 delar
Slutpris400 SEK
51931
Anna Ehrner, Kosta Boda, "Bruk", tumblerglas, 18st
Slutpris260 SEK
51930
Brio, "Labyrinth", brädspel
Slutpris200 SEK
51929
Schatz Royal Mariner, väggklocka i mässing
Slutpris180 SEK
51928
Filmisar, ;Marilyn Monroe, Elvis Presley, James Dean, Floyd Patterson mm
Slutpris640 SEK
51923
DLS, "!MB6i All weather box Speaker", utomhushögtalare, 1 par
Slutpris980 SEK
51927
Primus 103, karbidlampa
Slutpris120 SEK
51926
Bruceankare/plogankare/stukankare, varmgalvaniserad, 7,5kg
Slutpris100 SEK
51925
Hjulfälg, omgjord till slanghållare
Slutpris100 SEK
51924
Boet, redahylla med 8 skeppor
Slutpris380 SEK
51922
Ikea symaskin
Slutpris220 SEK
51917
Bordsspegel / pigtittare, ek med rikt utskuren dekor av vinranka och fågelpar, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
51919
Taklampa, metall och glas
Slutpris140 SEK
51916
Extra -/gästsäng
Slutpris260 SEK
51913
Mad Magazine, diverse 1960 och framåt
Slutpris560 SEK
51911
Wilma Björck, olja på duk, blomsterstilleben
Slutpris220 SEK
51910
Jupiter, "JPT-410", pockettrumpet, även kallad ficktrumpet, svartlackerad mässinig
Slutpris1 050 SEK
51909
Skivbackar, trä och plast, 2st
Slutpris160 SEK
51908
Militaria, ammunitionsbälte, spade samt amerikanskt spadfodral
Slutpris120 SEK
51904
Ulla Örting, olja på duk, blomsterstilleben
Slutpris220 SEK
51903
Bengt Andrén, olja på duk, Paris
Slutpris440 SEK
51902
S.Wolff, olja på pannå, blomsterstilleben med elefantskulptur
Slutpris100 SEK
51901
Carl Olsson, olja på pannå, skånegård
Slutpris100 SEK
51900
Höörs Bryggeri, drickaflaska i träkorg
Slutpris100 SEK
51899
Fr.J Berg, geodetiskt instrument, Teodolit, KMF-154 Mod-AGA-A55
Slutpris180 SEK
51898
Benzing, Germany, duvklocka, mekanisk ur för tidtagning av brevduvor, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
51897
NAF, kontrollmanometer i trälåda, 1961
Slutpris180 SEK
51894
Tråg, allmoge
Slutpris160 SEK
51892
Spegellampetter i mässing, 1 par
Slutpris180 SEK
51893
Apoteksflaska, Spir. methyli paraoxibenzonat 10%
Slutpris100 SEK
51890
Karta Malmö, karta, plan och vyer av 1850-60 talets Malmö
Slutpris140 SEK
51889
Arne Aspelin, olja på duk, klunga av hus
Slutpris180 SEK
51888
Axel Hamborn, olja på pannå, innergårdsdiskussioner
Slutpris160 SEK
51887
Gideon Isaksson, olja på duk, torghandel i Trelleborg
Slutpris100 SEK
51886
Eskil Skans, olja på pannå, fiskeläge
Slutpris280 SEK
51884
Samling sigill, Fredrik Boije af Gennäs, Niklas Joakim af Wetterstedt, Salomon Löfvenskiöld, Axel Pontus von Rosen, Gustaf Erik Ruuth, 5st
Slutpris560 SEK