51729
Scheurich keramik, West Germany, golvvas i keramik
Slutpris340 SEK
51728
Slutpris160 SEK
51724
Carlsberg flaskor, 1929 samt 1939, 2st
Slutpris100 SEK
51723
Äldre flaskor, 18/1900-tal, 11st
Slutpris100 SEK
51721
Menorakandelabrar i mässing samt vägglampetter i trä, 4 delar
Slutpris100 SEK
51720
Piedestal, trä med stenskiva, rokokostil, 1900-tal
Slutpris140 SEK
51719
Tomte i plast med vattenkanna, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
51718
Tomtar i terrakotta, 1900-talets andra hälft, 2st
Slutpris120 SEK
51717
Goebel, figurin i keramik, ängel som spelar flöjt
Slutpris200 SEK
51715
Tomte i terrakotta, 1900-talets andra hälft
Slutpris280 SEK
51716
Heissner, Germany, tomte med kruka i terrakotta, 1950-tal
Slutpris260 SEK
51714
Heissner, Germany, figuriner i terrakotta, tomtar, 1950-tal
Slutpris220 SEK
51713
Hertwig & Endert, Germany, figuriner i terrakotta, musicerande tomtar, 1950-tal, 3st
Slutpris320 SEK
51712
Raklåda i träd med nyckel, 1800-tal
Slutpris140 SEK
51711
Olle Alberius, Rörstrand, "Sarek", vas i keramik
Slutpris340 SEK
51708
Bose Acoustimass 6 Series III med 5 satellithögtalare och tillbehör
Slutpris620 SEK
51707
Valor Junior, England, No 56, fotogenkamin
Slutpris180 SEK
51722
Slutpris240 SEK
51702
Kopparföremål, kolhink mm, 2 delar
Slutpris100 SEK
51701
Lundby dockhus med tillbehör
Slutpris140 SEK
51688
Spränggranat med spårljuspansarprojektil, M/38B
Slutpris560 SEK
51699
Sortimentlådor i plåt, 4st
Slutpris420 SEK
51698
Malmkrona, 8 ljuskällor
Slutpris100 SEK
51697
Diverse glödlampor till fordonslampor mm, obegagnat
Slutpris220 SEK
51695
Yxor och slägga, 5 delar
Slutpris220 SEK
50602
Swedish Art Glass, golvvas i glas
Slutpris100 SEK
51691
Bordslampa, jugend, koppar med orange glaskupa, 1920/30-tal
Slutpris160 SEK
51689
Skuptur i brons, lejon på marmorsockel samt två mindre menoror i malm, 3 delar
Slutpris140 SEK
51687
Vattenpipa, Dubai, 1900-tal
Slutpris100 SEK
51686
Granatkartesch m/1900 till 7.5 cm kanon m/02/33
Slutpris280 SEK
51684
Halus, extraljus för fordon, 3st
Slutpris380 SEK
51683
Jackie Lynd, "Jazz", glasservis, 22 delar
Slutpris260 SEK
51681
Nils Aarrestad Sivertsen, Stavangerflint, Norway, "Amber", matservis, 34 delar
Slutpris240 SEK
51682
Fotogenlampa, metall och glas
Slutpris180 SEK
51680
Kanonkulor i järn, 2st
Slutpris140 SEK
51678
Wallendorf, figurin, dansande kvinna
Slutpris180 SEK
51679
Royal Copenhagen, änglagiguriner samtGoebel/Hummel, madonna i porslin
Slutpris100 SEK
51677
Karlskrona Lampfabrik, fotogenlampa, elektrifierad, mässing och glas
Slutpris340 SEK
51676
Margit Lagerqvist, Tilgmans Keramik, vas med flora dekor
Slutpris420 SEK
51674
Nils Aarrestad Sivertsen, Stavangerflint, Norway, "Amber", kaffeservis, 38 delar
Slutpris140 SEK
51675
Murano, Italy, vas i glas med slipad dekor
Slutpris180 SEK
51671
Oiva Toikka, Nuutajärvi, Notsjö, "Räyskä/Skräntärna", fågelskulptur i glas
Slutpris1 950 SEK
51673
Väggur, quartz
Slutpris140 SEK
51672
Tidningsställ, gulmetall och teak, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
51670
Blomsterstöd/spaljé i metall, 3st
Slutpris1 100 SEK
51669
Solur, järn och koppar, uppburen av Hercules
Slutpris300 SEK
51668
Slutpris860 SEK
51658
Burk med lock, Kina, republik, dekor av Dou Yujuns söner "de fem drakarna", 1900-tal
Slutpris35 200 SEK