Dresden, germany, ljusstakar i porslin med blommor i relief, 1 par
48799
Slutpris100 SEK
Mason´s, England, "Vista", servis, 15 delar
48797
Slutpris240 SEK
Wolfgang Amadeus Mozart, samt Ludwig van Beethoven
48798
Slutpris100 SEK
Koenigszelt, Germany, "Charlotte", ljusstakar i porslin, 1 par
48796
Slutpris120 SEK
Trelleborgs Glasbruk, ymnighetshorn i glas samt flaska med hänkel
48791
Slutpris460 SEK
Pablo Picasso, (1881-1973), efter, LE GOUT DU BONHEUR, litografier, Carl Schünemann Förlag, 1970
48792
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
Stationsklocka, 1900-talets första hälft
48790
Slutpris520 SEK
Kikare, Astral 7x50 samt Elilux 8x30, 2st
48789
Slutpris440 SEK
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
48788
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
Slutpris380 SEK
Trelleborgs Glasbruk, väggvas, bonbonjärer, 6 delar
48786
Slutpris320 SEK
Johnson Bros, England, "Merry Christmas", fat med juldekor, 1950/60-tal
48785
Slutpris100 SEK
Arthur Percy, Gefle, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
48783
Slutpris240 SEK
Upsala-Ekeby, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
48784
Slutpris100 SEK
Trelleborgs Glasbruk, oljelampa i rött glas
48780
Slutpris440 SEK
Sparbössa i gjutjärn, sittande hund
48778
Slutpris540 SEK
Christiane Schreiber (Norge 1822-1898), olja på duk, "En lille kokkepige"
48767
Slutpris35 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Plåtbil, uppdragbar med nyckel samt Schuco nyckel mm
48777
Slutpris120 SEK
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med sittande gubbe
48776
Slutpris2 300 SEK
Tallrikar i trä, 8st
48775
Tallrikar i trä, 8st
Slutpris100 SEK
Egersund, Norway, tallrikar, 6st
48774
Slutpris320 SEK
Stallfönster i gjutjärn med fönsterglas
48772
Slutpris260 SEK
Teaterprogram, Malmö, Helsingborg mm, 1950-2000-tal
48773
Slutpris100 SEK
NSH Nordic, stängsel, galvaniserat svetsat nät med 19x19mm maska
48771
Slutpris1 450 SEK
Poolstege i rostfritt
48770
Poolstege i rostfritt
Slutpris180 SEK
Golvvas / urna i keramik
48768
Golvvas / urna i keramik
Slutpris740 SEK
Väggspegel, mahogny med allmoge dekor, troligen dansk, 1800-talets andra hälft
48766
Slutpris100 SEK
Vikter i gjutjärn, 4st
48765
Vikter i gjutjärn, 4st
Slutpris340 SEK
Erik Lundberg, Vävargården i Eringsboda, matta, "Lister", rölakan
48763
Slutpris1 300 SEK
Golvvas / urna i keramik
48764
Golvvas / urna i keramik
Slutpris820 SEK
Hallmöbel i teak
48762
Hallmöbel i teak
Slutpris580 SEK
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
48761
Slutpris180 SEK
Brevettato, Italy, herrbetjänt
48760
Slutpris620 SEK
Orientalisk matta, "Täbris Super"
48759
Slutpris120 SEK
Orientalisk matta, "Keshan"
48757
Orientalisk matta, "Keshan"
Slutpris2 100 SEK
Orientalisk matta, "Kerman"
48758
Orientalisk matta, "Kerman"
Slutpris100 SEK
Kjell Lönnå, litografier, kompositioner, 2st
48756
Slutpris180 SEK
Hasse Hasselgren, litografi, komposition
48755
Slutpris560 SEK
48754
Slutpris100 SEK
Helmtrud Nyström, färgetsning, "Flygande"
48753
Slutpris100 SEK
Kerstin Einarsson, olja på duk, ängsblommor
48739
Slutpris840 SEK
Gunnar Berglind, olja på duk, stadsvy
48749
Slutpris280 SEK
S. Jessen, olja på duk, by med kyrktorn
48748
Slutpris100 SEK
H.P. Uhlmann, olja på duk, gårdshus vid å med bro
48746
Slutpris360 SEK
Barbro Cheesman, olja på duk, kvinnoporträtt
48740
Slutpris800 SEK
Orientalisk matta, "Bagdad" från MIO
48741
Slutpris180 SEK
Niklas Aronsson, olja på duk, "Baskemölla"
48745
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Aqvarelle Arches, 300 grams papper för akvarellfärg, 6 förpackningar
48744
Slutpris680 SEK
Hans-Jörgen Hansson, "Balett", tyg på rulle
48735
Slutpris840 SEK