48799
Dresden, germany, ljusstakar i porslin med blommor i relief, 1 par
Slutpris100 SEK
48797
Mason´s, England, "Vista", servis, 15 delar
Slutpris240 SEK
48798
Wolfgang Amadeus Mozart, samt Ludwig van Beethoven
Slutpris100 SEK
48796
Koenigszelt, Germany, "Charlotte", ljusstakar i porslin, 1 par
Slutpris120 SEK
48791
Trelleborgs Glasbruk, ymnighetshorn i glas samt flaska med hänkel
Slutpris460 SEK
48792
Pablo Picasso, (1881-1973), efter, LE GOUT DU BONHEUR, litografier, Carl Schünemann Förlag, 1970
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
48790
Stationsklocka, 1900-talets första hälft
Slutpris520 SEK
48789
Kikare, Astral 7x50 samt Elilux 8x30, 2st
Slutpris440 SEK
48788
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
Slutpris380 SEK
48786
Trelleborgs Glasbruk, väggvas, bonbonjärer, 6 delar
Slutpris320 SEK
48785
Johnson Bros, England, "Merry Christmas", fat med juldekor, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
48783
Arthur Percy, Gefle, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris240 SEK
48784
Upsala-Ekeby, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris100 SEK
48780
Trelleborgs Glasbruk, oljelampa i rött glas
Slutpris440 SEK
48778
Sparbössa i gjutjärn, sittande hund
Slutpris540 SEK
48767
Christiane Schreiber (Norge 1822-1898), olja på duk, "En lille kokkepige"
Slutpris35 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
48777
Plåtbil, uppdragbar med nyckel samt Schuco nyckel mm
Slutpris120 SEK
48776
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med sittande gubbe
Slutpris2 300 SEK
48775
Tallrikar i trä, 8st
Slutpris100 SEK
48774
Egersund, Norway, tallrikar, 6st
Slutpris320 SEK
48772
Stallfönster i gjutjärn med fönsterglas
Slutpris260 SEK
48773
Teaterprogram, Malmö, Helsingborg mm, 1950-2000-tal
Slutpris100 SEK
48771
NSH Nordic, stängsel, galvaniserat svetsat nät med 19x19mm maska
Slutpris1 450 SEK
48770
Poolstege i rostfritt
Slutpris180 SEK
48768
Golvvas / urna i keramik
Slutpris740 SEK
48766
Väggspegel, mahogny med allmoge dekor, troligen dansk, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
48765
Vikter i gjutjärn, 4st
Slutpris340 SEK
48763
Erik Lundberg, Vävargården i Eringsboda, matta, "Lister", rölakan
Slutpris1 300 SEK
48764
Golvvas / urna i keramik
Slutpris820 SEK
48762
Hallmöbel i teak
Slutpris580 SEK
48761
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
Slutpris180 SEK
48760
Brevettato, Italy, herrbetjänt
Slutpris620 SEK
48759
Orientalisk matta, "Täbris Super"
Slutpris120 SEK
48757
Orientalisk matta, "Keshan"
Slutpris2 100 SEK
48758
Orientalisk matta, "Kerman"
Slutpris100 SEK
48756
Kjell Lönnå, litografier, kompositioner, 2st
Slutpris180 SEK
48755
Hasse Hasselgren, litografi, komposition
Slutpris560 SEK
48754
Slutpris100 SEK
48753
Helmtrud Nyström, färgetsning, "Flygande"
Slutpris100 SEK
48739
Kerstin Einarsson, olja på duk, ängsblommor
Slutpris840 SEK
48749
Gunnar Berglind, olja på duk, stadsvy
Slutpris280 SEK
48748
S. Jessen, olja på duk, by med kyrktorn
Slutpris100 SEK
48746
H.P. Uhlmann, olja på duk, gårdshus vid å med bro
Slutpris360 SEK
48740
Barbro Cheesman, olja på duk, kvinnoporträtt
Slutpris800 SEK
48741
Orientalisk matta, "Bagdad" från MIO
Slutpris180 SEK
48745
Niklas Aronsson, olja på duk, "Baskemölla"
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
48744
Aqvarelle Arches, 300 grams papper för akvarellfärg, 6 förpackningar
Slutpris680 SEK
48735
Hans-Jörgen Hansson, "Balett", tyg på rulle
Slutpris840 SEK