50436
Ertl, USA, Duesenberg, Auburn, 1:18, 2st
Slutpris600 SEK
50435
Spiskrona i gjutjärn, kedjeförsedd som ampel
Slutpris140 SEK
50434
Hänglampor med frostad tulpanskärm, 1940-tal, 3st
Slutpris100 SEK
50433
Sigfrid "Komålaren" Bengtsson, Staffanstorp, olja på pannå, "Ko med sin kalv"
Slutpris600 SEK
50432
Alfredo Häberli för Georg Jensen, "Alfredo", brödkorg i stål
Slutpris200 SEK
50431
Sonni, Germany, "John Blund", docka, 1960/70-tal
Slutpris540 SEK
50429
Spelautomater, miniatyrer, enarmadbandit och arkadspel, 2st
Slutpris220 SEK
50428
Marianne Westman, Rörstrand, "Dalom", syltburk samt pepparburk, 2 delar
Slutpris200 SEK
50427
Ragnar "Geo" Wide, Deco, Hälsingborg, gurkburk i keramik
Slutpris160 SEK
50426
Vladimir Lenin, byst i metall på marmorsockel
Slutpris360 SEK
50425
Alma Hansson, olja på duk, "Gemenskap"
Slutpris400 SEK
50424
jacob Jensen, regnmätare, obegagnad
Slutpris420 SEK
50423
Hänglampa i rödlackerad plåt, 1950-tal
Slutpris100 SEK
50422
Diverse fotoramar, 14st
Slutpris220 SEK
50421
Stort parti äldre bokmärken
Slutpris1 000 SEK
50420
Xbox 360, Xbox samt Wii spel, 32st
Slutpris500 SEK
50418
Dockvagn i rotting och smide
Slutpris140 SEK
50419
Motorcykel i rotting/trä
Slutpris320 SEK
50417
Bing & Gröndahl, "Blå måsen", terrin
Slutpris540 SEK
50416
Royal Decanters, karaffset, whisky, Golden Moose
Slutpris120 SEK
50414
Lomonosov, USSR, "Cobalt Net", kaffekanna i porslin
Slutpris640 SEK
50415
Bibel, 1700-tal
Slutpris240 SEK
50413
V.Fongs Gelbgjuteri, Grenna, miniatyrljuskrona i barockstill, mässing
Slutpris160 SEK
50412
Rosenthal, kaffe/mocka servis, 18/1900-tal, 19 delar
Slutpris420 SEK
50407
Slutpris600 SEK
50411
Pall med galonsits
Slutpris160 SEK
50410
Diverse, ljuster, sgelmakarverktyg, skifferspitter, oljelampa, 8 delar
Slutpris360 SEK
50408
Kanonkula, järn, ø12cm, 7,3kg, 17/1800-tal
Slutpris160 SEK
50409
Norrbottens Hemslöjdförening, rana/väggbonad, 1900-tal
Slutpris360 SEK
50406
Jørgen Møller för Georg Jensen, Denmark, "Complet", skålar i rostfritt och plast
Slutpris180 SEK
50405
Hiromichi Konno för Georg Jensen, Denmark, "Sakura", vas i rostfritt och gummi
Slutpris200 SEK
50404
Schackbräde, alabaster
Slutpris340 SEK
50403
Golvvas/paraplyställ i porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris240 SEK
50402
Bertil Vallien, Kosta Boda, "Rainbow", skål i glas
Slutpris100 SEK
50401
Bo Borgström, Åseda Glasbruk, karaff/vas i glas
Slutpris160 SEK
50398
Diverse glasföremål, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 4 delar
Slutpris120 SEK
50399
Diverse glasföremål, karaffer, troligen Trelleborg eller Skansens Glasbruk, 3st
Slutpris140 SEK
50397
Kassettförvaring, 2st
Slutpris120 SEK
50395
Skålar i glas, troligen Flygsfors
Slutpris100 SEK
50396
Lampetter i mässing, 1 par
Slutpris440 SEK
50394
Tilgman, björnar i keramik, 2st
Slutpris100 SEK
50393
SAS (Scandinavian Airlines System), axelväska, tyg/plast, 1960/70-talet
Slutpris440 SEK
50391
Cottex B1431K bordslampa
Slutpris340 SEK
50392
Carl Thore, Granhaga Metallindustri, taklampa i metall
Slutpris120 SEK
50389
Sparbössa, isbjörn i vitmetall, 1920/30-tal
Slutpris300 SEK
50390
Rörstrand, Göteborg, syltkrus i stenmassa, tidigt 1900-tal, 3st
Slutpris160 SEK
50388
Wedgewood, England, "Jasperware", lockask i keramik
Slutpris120 SEK
50387
Lauritz Hjorth, Denmark, skål i keramik med harpälsglasyr
Slutpris160 SEK