50203
Maij-Lise Kuylenstierna, akvarell, blomsterstilleben
Slutpris100 SEK
50202
Hasse Andersson, Skanör, litografier, gäss, 2st
Slutpris120 SEK
50199
Tommie Kjellberg, olja på duk, dyningar vid kust
Slutpris100 SEK
50200
Tommie Kjellberg, olja på duk, stenröse genom skog
Slutpris100 SEK
50198
Tommie Kjellberg, olja på duk, Bokskog
Slutpris100 SEK
50197
Carolina Gynning, tryck, "Slice of Life II" & "Frozen Moment", 2010
Slutpris240 SEK
50195
Wagner & Apel, GDR, isbjörn samt tre andra isbjörnar, 4 delar
Slutpris120 SEK
50196
Carolina Gynning, tryck, "I love rabbits" 2009
Slutpris260 SEK
50194
Viktset, dekagram, porslin med blyinlägg, 1800/1900-tal
Slutpris120 SEK
50193
Carlsberg Pilsner (HOF), inramat tryck av Axel Mathiesen
Slutpris400 SEK
50185
Dörr -/skolklocka i smide, 1800/1900-tal
Slutpris880 SEK
50191
Diverse figuriner, 14st
Slutpris140 SEK
50188
Upsala-Ekeby, "Eva" ytterfoder - Rörstrand, Rådabruk", ytterfoder - Upsala-Ekeby, "Gunilla" ytterfoder, 3 delar
Slutpris220 SEK
50189
Träskulptur med förvaringslåda, Redwood trä från Sequoia National Park, USA
Slutpris140 SEK
50190
Spel -/bridgebord med tygklädd skiva, hopfällbart
Slutpris160 SEK
50187
Arthur Percy, Gefle, vas i grönglaserad keramik med kottar i relief, 1930/40-tal, 2st
Slutpris380 SEK
50186
Upsala-Ekeby, ytterfoder/kruka, 1930/40-tal, 2st
Slutpris340 SEK
50184
Bahco skiftnycklar, 8st
Slutpris260 SEK
50183
Stallfönster i gjutjärn, svartlackerade, 3st
Slutpris540 SEK
50182
Järnvikt, 20kg
Slutpris140 SEK
50181
Järnvikter, 10kg, 2st
Slutpris140 SEK
50180
Avdragare, tvåarmade
Slutpris220 SEK
50179
Aga, svetsutrustning, gasmunstycke mm
Slutpris160 SEK
50178
Kugghjul från lantbruksmaskiner, svartlackerade, 3st
Slutpris240 SEK
50177
Bahco bultsax, No 4559-30"
Slutpris300 SEK
50176
Knivar, Mora mm, 9st
Slutpris140 SEK
50175
Bahco skiftnycklar, 6st
Slutpris320 SEK
50173
Esab, svetsutrustning, gasmunstycke mm
Slutpris100 SEK
50174
Diverse penslar, obegagnade
Slutpris300 SEK
50172
Bahco skiftnycklar, 6st
Slutpris300 SEK
50169
Max Greger Carlsson, litografi, komposition
Slutpris100 SEK
50164
Kugghjul från lantbruksmaskiner, svartlackerade, 2st
Slutpris240 SEK
50158
Francis de Lassus Saint-Genies, tryck, komposition med ansikten
Slutpris200 SEK
50150
Folkdräkt, troligen Leksand
Slutpris1 500 SEK
50153
Träbänk
Slutpris280 SEK
50152
Grytgöl, cafestolar från Bökebergs sommarrestaurang, Svedala
Slutpris1 550 SEK
50151
Bröd. Johansson Auto-metall, Skellefteå, "Essde-lampan", industrilampa på rörlig arm
Slutpris580 SEK
50149
Rysk uniform, USSR/CCCP, pansartrupperna, mössa och rock, årsmodell 1953
Slutpris420 SEK
50148
Leif Ahrle, litografi, "Den magiska elden"
Slutpris100 SEK
50147
Robert De Niro, filmposter, "Raging Bull"
Slutpris100 SEK
50146
Bob Dylan, poster, "The times teay are a-changin'"
Slutpris120 SEK
50145
Inga Krantz, olja på duk, figurkomposition
Slutpris260 SEK
50144
Alvar Aalto, Artek, "Modell 45", karmstolar, 2st
Slutpris2 300 SEK
50142
Hugo Palmquist, olja på duk, stilleben
Slutpris100 SEK
50143
Anders Österlin, litografi, komposition
Slutpris240 SEK
50137
Slutpris320 SEK
50136
Dirigold, bestick, 87 delar
Slutpris320 SEK
50135
Ljusstake i mässing, krönt med Lübecks vapen, 2 ljushållare
Slutpris120 SEK