45310
Alf Ekberg, Atelje Källna, Klippan, skulptur av äpple i rödglaserat stengods
Slutpris300 SEK
45184
Arabia, Muminmugg, "Sommarteatern", 2017
Slutpris320 SEK
47176
Vepa/textil, gubbatäcke med julmotiv
Slutpris720 SEK
47186
Reinhold Ljunggren, litografi, husfasad
Slutpris120 SEK
47185
Ikea, möblemang i vitmålat trä, 4 karmstolar och pelarbord
Slutpris460 SEK
47184
Th. Nyborg, olja på pannå, landskap
Slutpris100 SEK
47183
Sittpuff i läder, orientalisk
Slutpris100 SEK
47182
Väggljusstake i smide med träd och fågel dekor
Slutpris160 SEK
47181
Fåtölj i konstläder med förvaring
Slutpris140 SEK
47180
Byrå i teak, 4 lådor
Slutpris480 SEK
47179
Roland Svensson, litografi, fiskeläge i fjord
Slutpris100 SEK
47178
Jan Anders Ingvarsson, litografi, "Skåre"
Slutpris100 SEK
47177
Matsalsmöblemang i ek, barockstil, bord, 2 karmstolar och 6 stolar, 1930-tal
Slutpris300 SEK
47175
Äldre textil, 350x130cm
Slutpris160 SEK
47173
Ernst Køie, etsning, hus vid kust
Slutpris100 SEK
47171
Sidobord i mässing och glas med underhylla
Slutpris160 SEK
47170
Jeppe Eisner, affisch, Dyrehausbakken, Verdens eldste forlystelsespark
Slutpris100 SEK
47168
Tavla, akvarell, vy över Prag
Slutpris100 SEK
47169
Pall i trä
Slutpris100 SEK
47167
Skänk i ek, barockstil, 1930-tal
Slutpris160 SEK
47165
Trelleborgs hamn, 1800/1900-tal, fotografi i ram
Slutpris100 SEK
47164
Fåtöljer, 1950/60-tal, 2st
Slutpris100 SEK
47162
Matsalsskåp i ek, barockstil, 1930-tal
Slutpris1 350 SEK
47161
Tavlor, panorama över Sassnitz auf Rügen samt Stubbenkammer, Insel Rügen
Slutpris100 SEK
47157
LP-Skivor, vinyl, 15st, Who, Animals, Jeffersons Airplane, ELO, Sweet, Toto mm
Slutpris280 SEK
43178
Likörglas, troligen Gullaskruf, "Klot"
Slutpris100 SEK
43357
Jac Jacobsen, Luxo, "L-2", skrivbordslampa
Slutpris220 SEK
47154
LP-Skivor, vinyl, 28st, Johnny Cash, Roy Orbison, Swinging Blue Jeans, Buddy Holly mm
Slutpris360 SEK
47156
Smycken i tenn, 12st
Slutpris260 SEK
47155
Svenska topografiska vykort, 1900/1940-tal, 320st i pärm
Slutpris780 SEK
41459
Engelskt flintlåsgevär, Tower, tidigt 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
40766
Trelleborgs FF (TFF) kuriosa, halsduk, paraply, kassettband, tidskrifter, pins mm
Slutpris180 SEK
40008
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris520 SEK
47149
Snidade trägubbar, "Perikles & Co", signerad OM
Slutpris120 SEK
47141
Ljusstake i malm/mässing, jugend, 7 ljushållare
Slutpris220 SEK
47148
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, bricka med tulpandekor
Slutpris280 SEK
47147
Slutpris120 SEK
47146
Tor Hellström, målade trägubbar, 6st
Slutpris200 SEK
47144
Arabia, "Ahti", tallrikar med fiskdekor, 1950-tal, 6st
Slutpris320 SEK
47145
Dacapo Silver AB, Linköping, ljusstakar i silver, 1989, 2st
Slutpris480 SEK
43586
Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 650 SEK
47143
Tidningsställ i rotting
Slutpris120 SEK
47142
Leonhard Posch, efter, "The Scholar (Le Savant), bronsrelief i ram
Slutpris120 SEK
47140
Spøttrup Møbelfabrik, pall i teak och skai
Slutpris160 SEK
47138
Volvo, kassettband samt foto från mässa, 5 delar
Slutpris300 SEK
47137
Nao mm, figuriner, 7st
Slutpris340 SEK
47135
Lisa Larson, Gustavsberg, sjöjungfru i glaserat stengods
Slutpris420 SEK
47136
Kloster Keramik, Ystad, lurblåsare i glaserat stengods
Slutpris100 SEK