48979
Monica Backström, Kosta Boda, svamp i glas
Slutpris240 SEK
48978
Mekanisk sparbössa i bemålat gjutjärn, "Uncle Sam", 1900-tal
Slutpris160 SEK
48977
Rörstrand, lockura i porslin
Slutpris440 SEK
48976
Cocktailpinnar, 14st
Slutpris100 SEK
48974
Barometer, "The Life-Buoy", sent 1800-tal
Slutpris280 SEK
48972
Stig Wernheden, olja på duk, "Kreta"
Slutpris760 SEK
48971
Aina Kånge, olja på duk, bordsstilleben
Slutpris100 SEK
48969
Ernst Norlind, litografi, "Storken"
Slutpris140 SEK
48966
Louis-Léopold Boilly, handkolorerade litografier, 1800-talets första hälft, 3st
Slutpris140 SEK
48965
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter och fat, 6 delar
Slutpris340 SEK
48964
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka, 1960-tal
Slutpris240 SEK
48963
Rörstrand, "Gröna Anna", filskålar och kanna, 6 delar
Slutpris400 SEK
48961
Rörstrand, "Gröna Anna", assietter, 8st
Slutpris380 SEK
48960
Morris Oxford, mätarhus, hastighet/olja/temp/bränsle/kocka samt kromad ram, 1960-tal
Slutpris300 SEK
48959
Anders Pehrson, Atelje Lyktan, "Bumling", taklampa i blålackad metall
Slutpris2 200 SEK
48958
Volvo, mätarhus till Volvo 240
Slutpris160 SEK
48956
Taklampa, bemålade blommor och blad i plåt, 1900-tal
Slutpris200 SEK
48955
Timo Sarpaneva, Iittala, "Tsaikka", glögg/teglas, 5st
Slutpris160 SEK
48954
Åfors Glasbruk, glasservis, 25 delar
Slutpris100 SEK
48953
Luminarc, France, vinglas/remmare med jaktdekor, 11st
Slutpris140 SEK
48952
Diverse, Ivan Petley träpussel, arabiskt kruthorn, klockor mm
Slutpris180 SEK
48951
Lilian Thulin-Hansson, Höllviken, blandteknik, panorama över stad
Slutpris100 SEK
48950
Wolf Reuther, tryck, "Nu au Piano"
Slutpris100 SEK
48946
Dux, sänggavlar, teak och rotting, 2st
Slutpris340 SEK
48948
Tamburmajor / stumtjänare i metall
Slutpris100 SEK
48947
Stilbyrå med stenskiva, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris460 SEK
48945
Fotogen -/bränslebehållare i metall, 60 liter
Slutpris160 SEK
48944
Sidobord på 3 svarvade ben, 1800-tal
Slutpris200 SEK
48943
Teakbyrå, 3 lådor
Slutpris380 SEK
48942
Hallmöbel i teak, låda och telefonkatalogshylla
Slutpris420 SEK
48941
Mathias Taube, olja på duk, kopia av Rubens "Kung David, Rubens"
Slutpris300 SEK
48940
Toralf Jergill, olja på duk, kvinna vid brunn
Slutpris100 SEK
48939
Oidentifierad konstnär, olja på duk, Skåne motiv
Slutpris120 SEK
48938
J.Richter, olja på duk, badande kor
Slutpris220 SEK
48935
Kristallskål samt liten karaff
Slutpris100 SEK
48934
Poolstege, pooldammsugare, kemikalier mm
Slutpris180 SEK
48933
Peavey MP400 Powered Mixer, 80W
Slutpris280 SEK
48928
Bengt Orup, Johansfors, "Chevalier", vinglas, 12st
Slutpris1 050 SEK
48929
Skeppsmodell, tremastad skonare, "Carlscrona IV"
Slutpris600 SEK
48926
Rörstrand, "Gröna Anna", staplingsbara skålar, 2st
Slutpris240 SEK
48927
Diverse prismor till kristallkronor, av varierande storlekar och utseende
Slutpris180 SEK
48920
Avery, post -/portovåg i mässing med vikter, 1800-tal
Slutpris360 SEK
48924
Rörstrand, "Gröna Anna", djupa tallrikar, 12st
Slutpris360 SEK
48925
Strömman & Co. Maskin-Förnödenheter, Göteborg, oljekanna i koppar
Slutpris120 SEK
48917
Skovby SM 118 matbord i oljad ek
Slutpris7 000 SEK
48923
Affa Alex, Vittsjö, gäss i tenn
Slutpris120 SEK
48921
Rörstrand, "Gröna Anna", tallrikar, 11st
Slutpris700 SEK
48922
Vattenkanna i koppar och mässing
Slutpris220 SEK