46800
Murano, Italy, fasaner i glas, 2st
Slutpris100 SEK
46799
Tavla med hängare
Slutpris100 SEK
46798
Mynthuset, mynt, silvermynt och sedlar
Slutpris620 SEK
46797
Ystad, krus, 10 liter
Slutpris160 SEK
46796
Glasföremål i orangt glas, 11 delar
Slutpris180 SEK
46794
Carl-Harry Stålhane, Rörstrand, "California", liten kanna i keramik
Slutpris280 SEK
46792
Galler -/korgkrukor, Italy, 2st
Slutpris120 SEK
46791
Old Gustavsberg, "Blå Blom", kaffeservis i benporslin, 39 delar
Slutpris1 450 SEK
46790
Archimede Seguso, Murano, Italy, fasan i glas
Slutpris220 SEK
46789
Hundbensvaser mm i rött glas, 4st
Slutpris140 SEK
46788
Humppila, Kumela, Finland, skålar och fat, 4 delar
Slutpris200 SEK
46786
K.L.Von Bach, Offenbach A/M, Germany, skrivbordsställ med bläckbehållare
Slutpris160 SEK
46785
Duka, skål samt kanna i glas med fjärinsdekor
Slutpris100 SEK
46783
Elvis Presley, Delphi, Bradex samlartallrikar, 24st
Slutpris120 SEK
46782
Timo Sarpaneva, Iittala, "Festivo", ljusstakar i glas
Slutpris280 SEK
46781
Truls och Åke Sandberg, Tibro, snidade trätavlor, 2st
Slutpris100 SEK
46777
Tapio Wirkkala, Iittala, "Ultima Thule, karaff
Slutpris380 SEK
46780
Carl Nelson, Ta i Trä, Uppsala, ljusstake i trä, 5 ljushållare
Slutpris120 SEK
46779
Carl Fagerlund, Orrefors, taklampa i glas
Slutpris160 SEK
46778
Goebel, Charlottenhutte, W.Germany, snapsglas, 1970-tal, 12st
Slutpris100 SEK
46750
Hans Björck, akvarell, "Klitmöller, Jylland"
Slutpris880 SEK
46776
Trelleborgs Glasbruk, brännvinsflaska och grogglas, 3 delar
Slutpris120 SEK
46775
Bordslyster med 2 ljushållare
Slutpris100 SEK
46774
Taklampa, mässing, trä coh glas, 3 ljuskällor
Slutpris100 SEK
46773
Goebel, Charlottenhutte, W.Germany, grogglas, 1970-tal, 12st
Slutpris160 SEK
46771
Carl Fagerlund, Orrefors, taklampa i glas och mässing
Slutpris220 SEK
46767
Ares, Modell 1, luftgevär, cal. 4,5mm
Slutpris640 SEK
46770
Goebel, Charlottenhutte, W.Germany, whiskyglas och ishink, 1970-tal, 10 delar
Slutpris160 SEK
46769
Burago, modellbilar, Bugatti, Jaguar, 1:24, 3st
Slutpris140 SEK
46757
Johan August Von Borck, uniformsteckningar, färglagda bläckteckningar, 1800-talets första hälft, 27 teckningar i 7 tavlor
Slutpris2 300 SEK
46763
Margareta Carlstedt, träsnitt, fruktträd
Slutpris100 SEK
46761
Tor Norling, akvarell, skördat fält
Slutpris100 SEK
46759
Lidköping, "Bukett", mattallrikar och buljongkoppar med fat, 38 delar
Slutpris380 SEK
46756
Carolus Rex, Karl XII, porträtt, ljustryck av J.Cederquists Kemigrafiska, Stockholm, 1800/1900-tal
Slutpris140 SEK
46755
Tekno, Scania R470, 1:50
Slutpris460 SEK
46754
Krus, Ystad, Raus mm
Slutpris180 SEK
46753
Tekno, 1988-1995 Scania 133H 4X2, Sovats-Brest Sovjetunionen, 1:50
Slutpris1 050 SEK
46752
Solido, Dodge Pickups 1940-tal, Texaco mm, 1:43, 5st
Slutpris220 SEK
46749
Bordslampor med bronserad metallfot, 1 par
Slutpris220 SEK
46748
James Bond - Dr No, tryck på canvas
Slutpris160 SEK
46747
AWM Automodelle, modelllastbilar, olika logistikföretag, 1:87, 16st
Slutpris580 SEK
46746
Tor Norling, olja på duk, å genom landskap
Slutpris120 SEK
46733
Duplex Columbus Jordglob
Slutpris440 SEK
46745
Lan-Bar, Dolphin Range, spegel, hylla, pappershållare mm, 1960/1970-tal
Slutpris120 SEK
46744
Max Walter Svanberg, affisch, detalj ur gobelängen "Hjulspår"
Slutpris100 SEK
46743
James Bond - Dr. No, tryck på canvas
Slutpris140 SEK
46742
Busch, modellbilar, 1:87, 23st
Slutpris480 SEK
46741
Wiking, modellbilar, 1:87, 19st
Slutpris540 SEK