Kategorier

Avslutad
Dyrberg/Kern, halsband och armband, 3st
48814
Dyrberg/Kern, halsband och armband, 3st
Slutpris120 SEK
Avslutad
Waldemar Jonsson för Stigbert, Skara, stelt halsband i silver
48813
Waldemar Jonsson för Stigbert, Skara, stelt halsband i silver
Slutpris680 SEK
Avslutad
Furla, Italy, stelt armband i silver med sötvattenspärla
48812
Furla, Italy, stelt armband i silver med sötvattenspärla
Slutpris120 SEK
Avslutad
Maria Black, ringar i silver, 3st
48811
Maria Black, ringar i silver, 3st
Slutpris160 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
48807
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris680 SEK
Avslutad
Michael Carlson, armband i stål
48810
Michael Carlson, armband i stål
Slutpris420 SEK
Avslutad
Julie Fagerholt, Heart Made, armband med sten
48809
Julie Fagerholt, Heart Made, armband med sten
Slutpris120 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
48803
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris740 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches, 6.Hvbat, 1.Hvbat, Mellanskåne Hvbat, Svedala Hvbat
48808
Militära tygmärken/patches, 6.Hvbat, 1.Hvbat, Mellanskåne Hvbat, Svedala Hvbat
Slutpris100 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
48806
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris360 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, Spain, 19st
48804
Militära tygmärken/patches/insignia, Spain, 19st
Slutpris140 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 33st
48805
Militära tygmärken/patches/insignia, 33st
Slutpris360 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
48802
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris640 SEK
Avslutad
Konstböcker, bibliofilupplagor, Klaus Gallwitz, "Picasso Laureatus. Hans måleri efter 1945" samt av Jean-Eduardo Cirlit, "Picasso född till geni"
48800
Konstböcker, bibliofilupplagor, Klaus Gallwitz, "Picasso Laureatus. Hans måleri efter 1945" samt av Jean-Eduardo Cirlit, "Picasso född till geni"
Slutpris260 SEK
Avslutad
Militära tygmärken/patches/insignia, 30st
48801
Militära tygmärken/patches/insignia, 30st
Slutpris440 SEK
Avslutad
Werner Timm, "Edvard Munch Graphik", numrerad 96/300
48795
Werner Timm, "Edvard Munch Graphik", numrerad 96/300
Slutpris200 SEK
Avslutad
Porträtt i porslin, signerad Cay.G.
48794
Porträtt i porslin, signerad Cay.G.
Slutpris180 SEK
Avslutad
Dresden, germany, ljusstakar i porslin med blommor i relief, 1 par
48799
Dresden, germany, ljusstakar i porslin med blommor i relief, 1 par
Slutpris100 SEK
Avslutad
Mason´s, England, "Vista", servis, 15 delar
48797
Mason´s, England, "Vista", servis, 15 delar
Slutpris240 SEK
Avslutad
Wolfgang Amadeus Mozart, samt Ludwig van Beethoven
48798
Wolfgang Amadeus Mozart, samt Ludwig van Beethoven
Slutpris100 SEK
Avslutad
Koenigszelt, Germany, "Charlotte", ljusstakar i porslin, 1 par
48796
Koenigszelt, Germany, "Charlotte", ljusstakar i porslin, 1 par
Slutpris120 SEK
Avslutad
Trelleborgs Glasbruk, ymnighetshorn i glas samt flaska med hänkel
48791
Trelleborgs Glasbruk, ymnighetshorn i glas samt flaska med hänkel
Slutpris460 SEK
Avslutad
Pablo Picasso, (1881-1973), efter, LE GOUT DU BONHEUR, litografier, Carl Schünemann Förlag, 1970
48792
Pablo Picasso, (1881-1973), efter, LE GOUT DU BONHEUR, litografier, Carl Schünemann Förlag, 1970
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
Avslutad
Stationsklocka, 1900-talets första hälft
48790
Stationsklocka, 1900-talets första hälft
Slutpris520 SEK
Avslutad
Kikare, Astral 7x50 samt Elilux 8x30, 2st
48789
Kikare, Astral 7x50 samt Elilux 8x30, 2st
Slutpris440 SEK
Avslutad
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
48788
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
Slutpris380 SEK
Avslutad
Trelleborgs Glasbruk, väggvas, bonbonjärer, 6 delar
48786
Trelleborgs Glasbruk, väggvas, bonbonjärer, 6 delar
Slutpris320 SEK
Avslutad
Johnson Bros, England, "Merry Christmas", fat med juldekor, 1950/60-tal
48785
Johnson Bros, England, "Merry Christmas", fat med juldekor, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
Arthur Percy, Gefle, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
48783
Arthur Percy, Gefle, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris240 SEK
Avslutad
Upsala-Ekeby, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
48784
Upsala-Ekeby, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
Trelleborgs Glasbruk, oljelampa i rött glas
48780
Trelleborgs Glasbruk, oljelampa i rött glas
Slutpris440 SEK
Avslutad
Sparbössa i gjutjärn, sittande hund
48778
Sparbössa i gjutjärn, sittande hund
Slutpris540 SEK
Avslutad
Christiane Schreiber (Norge 1822-1898), olja på duk, "En lille kokkepige"
48767
Christiane Schreiber (Norge 1822-1898), olja på duk, "En lille kokkepige"
Slutpris35 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Avslutad
Plåtbil, uppdragbar med nyckel samt Schuco nyckel mm
48777
Plåtbil, uppdragbar med nyckel samt Schuco nyckel mm
Slutpris120 SEK
Avslutad
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med sittande gubbe
48776
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med sittande gubbe
Slutpris2 300 SEK
Avslutad
Tallrikar i trä, 8st
48775
Tallrikar i trä, 8st
Slutpris100 SEK
Avslutad
Egersund, Norway, tallrikar, 6st
48774
Egersund, Norway, tallrikar, 6st
Slutpris320 SEK
Avslutad
Stallfönster i gjutjärn med fönsterglas
48772
Stallfönster i gjutjärn med fönsterglas
Slutpris260 SEK
Avslutad
Teaterprogram, Malmö, Helsingborg mm, 1950-2000-tal
48773
Teaterprogram, Malmö, Helsingborg mm, 1950-2000-tal
Slutpris100 SEK
Avslutad
NSH Nordic, stängsel, galvaniserat svetsat nät med 19x19mm maska
48771
NSH Nordic, stängsel, galvaniserat svetsat nät med 19x19mm maska
Slutpris1 450 SEK
Avslutad
Poolstege i rostfritt
48770
Poolstege i rostfritt
Slutpris180 SEK
Avslutad
Golvvas / urna i keramik
48768
Golvvas / urna i keramik
Slutpris740 SEK
Avslutad
Väggspegel, mahogny med allmoge dekor, troligen dansk, 1800-talets andra hälft
48766
Väggspegel, mahogny med allmoge dekor, troligen dansk, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Avslutad
Vikter i gjutjärn, 4st
48765
Vikter i gjutjärn, 4st
Slutpris340 SEK
Avslutad
Erik Lundberg, Vävargården i Eringsboda, matta, "Lister", rölakan
48763
Erik Lundberg, Vävargården i Eringsboda, matta, "Lister", rölakan
Slutpris1 300 SEK
Avslutad
Golvvas / urna i keramik
48764
Golvvas / urna i keramik
Slutpris820 SEK
Avslutad
Hallmöbel i teak
48762
Hallmöbel i teak
Slutpris580 SEK
Avslutad
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
48761
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
Slutpris180 SEK
Kontakt

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3

231 62 Trelleborg

+46 (0)739 12 41 88

info@markusauktioner.se

Öppettider

Måndag: 12:00 - 18:00

Torsdag: 12:00 - 20:00

Lördag: 09:00 - 14:00

Övriga dagar efter överenskommelse

Torsdag 15/8 16:00 - 20:00

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.