48814
Dyrberg/Kern, halsband och armband, 3st
Slutpris120 SEK
48813
Waldemar Jonsson för Stigbert, Skara, stelt halsband i silver
Slutpris680 SEK
48812
Furla, Italy, stelt armband i silver med sötvattenspärla
Slutpris120 SEK
48811
Maria Black, ringar i silver, 3st
Slutpris160 SEK
48807
Militära tygmärken/patches/insignia, 28st
Slutpris680 SEK
48810
Michael Carlson, armband i stål
Slutpris420 SEK
48809
Julie Fagerholt, Heart Made, armband med sten
Slutpris120 SEK
48803
Slutpris740 SEK
48808
Militära tygmärken/patches, 6.Hvbat, 1.Hvbat, Mellanskåne Hvbat, Svedala Hvbat
Slutpris100 SEK
48806
Slutpris360 SEK
48804
Militära tygmärken/patches/insignia, Spain, 19st
Slutpris140 SEK
48805
Militära tygmärken/patches/insignia, 33st
Slutpris360 SEK
48802
Slutpris640 SEK
48800
Konstböcker, bibliofilupplagor, Klaus Gallwitz, "Picasso Laureatus. Hans måleri efter 1945" samt av Jean-Eduardo Cirlit, "Picasso född till geni"
Slutpris260 SEK
48801
Militära tygmärken/patches/insignia, 30st
Slutpris440 SEK
48795
Werner Timm, "Edvard Munch Graphik", numrerad 96/300
Slutpris200 SEK
48794
Porträtt i porslin, signerad Cay.G.
Slutpris180 SEK
48799
Dresden, germany, ljusstakar i porslin med blommor i relief, 1 par
Slutpris100 SEK
48797
Mason´s, England, "Vista", servis, 15 delar
Slutpris240 SEK
48798
Wolfgang Amadeus Mozart, samt Ludwig van Beethoven
Slutpris100 SEK
48796
Koenigszelt, Germany, "Charlotte", ljusstakar i porslin, 1 par
Slutpris120 SEK
48791
Trelleborgs Glasbruk, ymnighetshorn i glas samt flaska med hänkel
Slutpris460 SEK
48792
Pablo Picasso, (1881-1973), efter, LE GOUT DU BONHEUR, litografier, Carl Schünemann Förlag, 1970
Slutpris10 000 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
48790
Stationsklocka, 1900-talets första hälft
Slutpris520 SEK
48789
Kikare, Astral 7x50 samt Elilux 8x30, 2st
Slutpris440 SEK
48788
ABU Ambassadeur Ultra Mag II
Slutpris380 SEK
48786
Trelleborgs Glasbruk, väggvas, bonbonjärer, 6 delar
Slutpris320 SEK
48785
Johnson Bros, England, "Merry Christmas", fat med juldekor, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
48783
Arthur Percy, Gefle, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris240 SEK
48784
Upsala-Ekeby, fruktfat med assietter, 7 delar, 1920-/30-tal
Slutpris100 SEK
48780
Trelleborgs Glasbruk, oljelampa i rött glas
Slutpris440 SEK
48778
Sparbössa i gjutjärn, sittande hund
Slutpris540 SEK
48767
Christiane Schreiber (Norge 1822-1898), olja på duk, "En lille kokkepige"
Slutpris35 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
48777
Plåtbil, uppdragbar med nyckel samt Schuco nyckel mm
Slutpris120 SEK
48776
Kjell Hallonsten, trägubbe, pipställ med sittande gubbe
Slutpris2 300 SEK
48775
Tallrikar i trä, 8st
Slutpris100 SEK
48774
Egersund, Norway, tallrikar, 6st
Slutpris320 SEK
48772
Stallfönster i gjutjärn med fönsterglas
Slutpris260 SEK
48773
Teaterprogram, Malmö, Helsingborg mm, 1950-2000-tal
Slutpris100 SEK
48771
NSH Nordic, stängsel, galvaniserat svetsat nät med 19x19mm maska
Slutpris1 450 SEK
48770
Poolstege i rostfritt
Slutpris180 SEK
48768
Golvvas / urna i keramik
Slutpris740 SEK
48766
Väggspegel, mahogny med allmoge dekor, troligen dansk, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
48765
Vikter i gjutjärn, 4st
Slutpris340 SEK
48763
Erik Lundberg, Vävargården i Eringsboda, matta, "Lister", rölakan
Slutpris1 300 SEK
48764
Golvvas / urna i keramik
Slutpris820 SEK
48762
Hallmöbel i teak
Slutpris580 SEK
48761
Shoppingvagn "Dramaten", 1960-tal
Slutpris180 SEK